Kronika szkolna, styczeń 2011r.

Kolędowanie

W dniu 19.01.2011 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego spotkali się, aby śpiewać kolędy w językach obcych. W świąteczny nastrój wprowadził nas występ grupy teatralnej „Katamaran”. Obejrzeliśmy „Jasełka” przygotowane pod opieką pana Piotra Popielasa.

Czytaj więcej...

Rawicka młodzież z wizytą w Sejmie RP.

18 stycznia z inicjatywy nauczyciela Jakuba Morysona, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udali się do Warszawy. Wycieczka ta miała swój główny cel – zwiedzanie gmachu polskiego parlamentu. Odległość, jaka dzieli Rawicz od polskiej stolicy często uniemożliwia uczniom bezinteresowne udanie się do Warszawy. Wyjazd ten był ku temu świetną okazją, a przy okazji umożliwił uczniom zapoznanie się z najważniejszą w naszym państwie instytucją ustawodawczą, jej historią jak i zadaniami. Nad rawicką młodzieżą licząco 36 osób, opiekę sprawowali: Jakub Moryson, ks. Krzysztof Stefański i Rafał Jędrzejak.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W dniu 18.01.2011r we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dwie uczennice reprezentowały powiat rawicki: Dorota Zmuda z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i Amanda Kapała z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Dziewczęta uczą się w klasie III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik. Dorota zawodu uczy się w Zielonej Wsi w firmie J.P.Kortylewscy, A.Danek, natomiast Amanda tajniki cukiernictwa zgłębia w Miejskiej Górce w cukierni „Joker” państwa Buchowskich. Udział w turnieju był dla dziewcząt bardzo dużym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w tak poważnym konkursie.

Czytaj więcej...

POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KROTOSZYNIE

W listopadzie i grudniu uczniowie z klas: 2TME, 2TLg, 2TOŻ, 3TOH, 3TŻ, 3TM, 4TOŚ zorganizowali zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

ZSZ grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

5 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w ZSZ w Rawiczu. Główną atrakcją był mecz piłki siatkowej między rawickimi strażakami a reprezentacją ZSZ (uczniowie i nauczyciele). Uczący się w ZSZ chętnie wsparli akcję, kupując bilety a potem kibicując obu drużynom. W przerwach meczu sekcja z Pakosławia zaprezentowała pokaz jujitsu. Dziewczyny z klas II TE oraz III TLG zaprezentowały układy taneczne. Można było również kupić ciasto, które upiekła w ramach akcji klasa I b TŻ. W organizację imprezy włączyli się uczniowie z Samorządu uczniowskiego, opiekunki SU: M. Jurkowska i K. Świdrak, nauczyciele E. Chorzępa, D. Staśkowiak, I. Kurzawa, M. Świtała, G. Balcerek, V. Kistowka-Lisek oraz I. Marakkala Manage. O oprawę muzyczną imprezy zadbali uczniowie z III TEL.

Czytaj więcej...

Statystyki

4327165
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
163
272
1340
9489
16619
4327165

Twoje IP: 3.236.218.88
Data i godzina: 2021-10-22 02:42:07

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Pokaż nam język

15 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się ogólnopolski konkurs skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Pokaż nam język”, który zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Organizacją zajęły się nauczycielki języka angielskiego: Klaudia Gogolewska, Magdalena Psarska i Justyna Andrzejewska.
W XVI edycji konkursu udział wzięło 32 uczestników. Tematem przewodnim tegorocznego współzawodnictwa była rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej. Zmagania konkursowe obejmowały język angielski i niemiecki.
Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testów internetowych w języku obcym, które składały się z 40 zamkniętych pytań wylosowanych z 250 dostępnych w systemie. Każdy uczeń miał 40 minut na rozwiązanie zadań.
Konkurs był doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania.

Więcej…
Friday the 22nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©