Kronika szkolna, styczeń 2011r.

Kolędowanie

W dniu 19.01.2011 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego spotkali się, aby śpiewać kolędy w językach obcych. W świąteczny nastrój wprowadził nas występ grupy teatralnej „Katamaran”. Obejrzeliśmy „Jasełka” przygotowane pod opieką pana Piotra Popielasa.

Czytaj więcej...

Rawicka młodzież z wizytą w Sejmie RP.

18 stycznia z inicjatywy nauczyciela Jakuba Morysona, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udali się do Warszawy. Wycieczka ta miała swój główny cel – zwiedzanie gmachu polskiego parlamentu. Odległość, jaka dzieli Rawicz od polskiej stolicy często uniemożliwia uczniom bezinteresowne udanie się do Warszawy. Wyjazd ten był ku temu świetną okazją, a przy okazji umożliwił uczniom zapoznanie się z najważniejszą w naszym państwie instytucją ustawodawczą, jej historią jak i zadaniami. Nad rawicką młodzieżą licząco 36 osób, opiekę sprawowali: Jakub Moryson, ks. Krzysztof Stefański i Rafał Jędrzejak.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W dniu 18.01.2011r we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dwie uczennice reprezentowały powiat rawicki: Dorota Zmuda z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i Amanda Kapała z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Dziewczęta uczą się w klasie III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik. Dorota zawodu uczy się w Zielonej Wsi w firmie J.P.Kortylewscy, A.Danek, natomiast Amanda tajniki cukiernictwa zgłębia w Miejskiej Górce w cukierni „Joker” państwa Buchowskich. Udział w turnieju był dla dziewcząt bardzo dużym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w tak poważnym konkursie.

Czytaj więcej...

POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KROTOSZYNIE

W listopadzie i grudniu uczniowie z klas: 2TME, 2TLg, 2TOŻ, 3TOH, 3TŻ, 3TM, 4TOŚ zorganizowali zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

ZSZ grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

5 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w ZSZ w Rawiczu. Główną atrakcją był mecz piłki siatkowej między rawickimi strażakami a reprezentacją ZSZ (uczniowie i nauczyciele). Uczący się w ZSZ chętnie wsparli akcję, kupując bilety a potem kibicując obu drużynom. W przerwach meczu sekcja z Pakosławia zaprezentowała pokaz jujitsu. Dziewczyny z klas II TE oraz III TLG zaprezentowały układy taneczne. Można było również kupić ciasto, które upiekła w ramach akcji klasa I b TŻ. W organizację imprezy włączyli się uczniowie z Samorządu uczniowskiego, opiekunki SU: M. Jurkowska i K. Świdrak, nauczyciele E. Chorzępa, D. Staśkowiak, I. Kurzawa, M. Świtała, G. Balcerek, V. Kistowka-Lisek oraz I. Marakkala Manage. O oprawę muzyczną imprezy zadbali uczniowie z III TEL.

Czytaj więcej...

Statystyki

4903081
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
473
1231
4840
24377
14829
4903081

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 04:20:22

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Olimpiada Wiedzy Misyjnej o Afryce

W dniu 29 lutego uczeń ZSZ w Rawiczu Adrian Otworowski  pod opieką Rafała Jędrzejaka (szkolnego koordynatora konkursu) udał się do Poznania na etap wojewódzki XIV edycji "Olimpiady Wiedzy Misyjnej o Afryce". Test składał się z 42 pytań zamkniętych i jednego otwartego dotyczącego znajomości ludów Kanuri-Teda.

Test  wymagał bardzo dużej wiedzy ,wyniki będą znane pod koniec marca.

Oprac. Rafał Jędrzejak 

Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©