Kronika szkolna, styczeń 2011r.

Kolędowanie

W dniu 19.01.2011 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego spotkali się, aby śpiewać kolędy w językach obcych. W świąteczny nastrój wprowadził nas występ grupy teatralnej „Katamaran”. Obejrzeliśmy „Jasełka” przygotowane pod opieką pana Piotra Popielasa.

Czytaj więcej...

Rawicka młodzież z wizytą w Sejmie RP.

18 stycznia z inicjatywy nauczyciela Jakuba Morysona, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udali się do Warszawy. Wycieczka ta miała swój główny cel – zwiedzanie gmachu polskiego parlamentu. Odległość, jaka dzieli Rawicz od polskiej stolicy często uniemożliwia uczniom bezinteresowne udanie się do Warszawy. Wyjazd ten był ku temu świetną okazją, a przy okazji umożliwił uczniom zapoznanie się z najważniejszą w naszym państwie instytucją ustawodawczą, jej historią jak i zadaniami. Nad rawicką młodzieżą licząco 36 osób, opiekę sprawowali: Jakub Moryson, ks. Krzysztof Stefański i Rafał Jędrzejak.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W dniu 18.01.2011r we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dwie uczennice reprezentowały powiat rawicki: Dorota Zmuda z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i Amanda Kapała z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Dziewczęta uczą się w klasie III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik. Dorota zawodu uczy się w Zielonej Wsi w firmie J.P.Kortylewscy, A.Danek, natomiast Amanda tajniki cukiernictwa zgłębia w Miejskiej Górce w cukierni „Joker” państwa Buchowskich. Udział w turnieju był dla dziewcząt bardzo dużym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w tak poważnym konkursie.

Czytaj więcej...

POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KROTOSZYNIE

W listopadzie i grudniu uczniowie z klas: 2TME, 2TLg, 2TOŻ, 3TOH, 3TŻ, 3TM, 4TOŚ zorganizowali zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

ZSZ grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

5 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w ZSZ w Rawiczu. Główną atrakcją był mecz piłki siatkowej między rawickimi strażakami a reprezentacją ZSZ (uczniowie i nauczyciele). Uczący się w ZSZ chętnie wsparli akcję, kupując bilety a potem kibicując obu drużynom. W przerwach meczu sekcja z Pakosławia zaprezentowała pokaz jujitsu. Dziewczyny z klas II TE oraz III TLG zaprezentowały układy taneczne. Można było również kupić ciasto, które upiekła w ramach akcji klasa I b TŻ. W organizację imprezy włączyli się uczniowie z Samorządu uczniowskiego, opiekunki SU: M. Jurkowska i K. Świdrak, nauczyciele E. Chorzępa, D. Staśkowiak, I. Kurzawa, M. Świtała, G. Balcerek, V. Kistowka-Lisek oraz I. Marakkala Manage. O oprawę muzyczną imprezy zadbali uczniowie z III TEL.

Czytaj więcej...

Statystyki

4720420
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
621
717
3368
2787
31790
4720420

Twoje IP: 44.213.63.130
Data i godzina: 2023-02-05 15:36:49

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

RAJD Wiosny 2016

Doskonałą okazją do powitania długo oczekiwanej wiosny był rajd, w którym wzięli udział członkowie SKT Szprycha (klub  działa już szósty rok). Ponad 20 osób uczestniczyło  w tym niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym przez  rawicki oddział PTTK.

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©