Kronika szkolna, kwiecień 2012r.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Filmie „ŚWIAT W OBIEKTYWIE KINEMATOGRAFII”

3 kwietnia 2012r. odbył się Konkurs Wiedzy o Filmie zorganizowany z myślą o wszystkich uczniach naszego Zespołu Szkół Zawodowych.

Czytaj więcej...

BURZA MÓZGÓW BEZ GRANIC

19 kwietnia 2012 roku odbyła się II edycja szkolnego konkursu matematycznego " Burza mózgów bez granic". 16 uczniów z klas I TB, I TE i III Tb zmagało się z zadaniami logicznymi z zakresu podstawowego i rozszerzonego.

Czytaj więcej...

DRZWI OTWARTE W ZSZ

4 kwietnia łącznie z Targami Edukacyjnymi w Gimnazjum w Sierakowie odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte.

Czytaj więcej...

II edycja kursu na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu uczniowie po raz drugi mogli uczestniczyć w kursie na operatora wózka widłowego. W zeszłym roku kurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wobec tego nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych logistycznych mgr Alicja Stachowska zorganizowała kolejną edycję.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W dniu 27 kwietnia 2012 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. W uroczystości uczestniczyli starosta powiatu pan Zygmunt Wolny, Naczelnik Oświaty i Spraw Społecznych pani Maria Wojtkowiak, Dyrekcja szkoły , nauczyciele, zaproszeni rodzice oraz uczniowie klas czwartych. Akademię poprowadzili uczniowie klas trzecich Paweł Handkiewicz oraz Karolina Smektała. Wśród 171 abiturientów dziewięciu odebrało świadectwa z wyróżnieniem.

Czytaj więcej...

Teatr „Katamaran” i nowy spektakl: TAJEMNICA EUCHARYSTII

Grupa teatralna Katamaran (ZSZ i ZS im. Jana Pawła II), we współpracy z nowicjuszami z Goruszek i powstałą niedawno grupą Młodych Franciszkanów przygotowała szczególne misterium – świadectwo: „Tajemnica Eucharystii”, które ma nas do tej tajemnicy na nowo przybliżyć. Zaprezentowaliśmy spektakl już dwukrotnie na Goruszkach (31.03 i 01.04), a 14.04 w Jutrosinie. W minioną sobotę – 28.04 – mieliśmy okazję wystąpić w Parafii Chrystusa Króla w Rawiczu. Spektakl dostarcza każdorazowo wielu wzruszeń i prowokuje do myślenia na temat centralnej prawdy naszej wiary, jaką stanowi Eucharystia - nad stosunkiem osobistym widza do tej tak ważnej celebracji wiary.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu z projektu Jak nie zostać bezrobotnym w ZSZ w Rawiczu

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu od października 2011 roku do marca 2012 roku odbywały się warsztaty szkoleniowe o nazwie "Własna działalność gospodarcza”. Były one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Jak nie zostać bezrobotnym?"

Czytaj więcej...

Szkolne Dni Teatru

W piątek 13 kwietnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Dni Teatru.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona w ZSZ

W czwartek 12 kwietnia w ZSZ w Rawiczu obchodzono Dzień Patrona Szkoły - Stefana Bobrowskiego. W związku z tym świętem zorganizowano okolicznościowy apel. W części artystycznej uczniowie (Mateusz Ratajczak I TB, Michał Bonusiak, Piotr Czaja, Artur Leciejewski II TB, Artur Jerzak III TME, Mateusz Bartkowiak, Paweł Misiek IV TEL) przypomnieli sylwetkę S. Bobrowskiego i czas powstania styczniowego, które wyznaczyło kres życia bohatera. Recytacje i komentarze historyczne uświetnione zostały śpiewem a cappella w wykonaniu Marty Jankowiak z kl. II sw.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego

Dnia 11 kwietnia 2012 roku grupa uczniów klasy III TOŻ udała się z wychowawczynią Renatą Uźniak do Wrocławia na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch czterogwiazdkowych hoteli: Park Hotel Diament oraz Hotel Park Plaza. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokoje hotelowe dla gości o różnych wymaganiach, między innymi zobaczyli apartamenty, pokoje o podwyższonym standardzie oraz typowe pokoje typu standard, zapoznając się z ich wyposażeniem i układem funkcjonalnym. Młodzież obejrzała modułowe sale konferencyjne, dowiedziała się w jaki sposób można regulować ich wielkość i jak zmieniać wystrój w zależności od przeznaczenia.

Czytaj więcej...

AKADEMIA KSIĘGOWEGO

4 kwietnia 2012 roku w Centrum Edukacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, odbyła się Gala wręczenia nagród IV edycji Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902708
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
100
1231
4467
24004
14829
4902708

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 02:47:30

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Podsumowanie projektu Droga pamięci w ramach wymiany młodzieży polsko - niemieckiej

W dniu 23.03.2016 odbyła się prezentacja podsumowująca tegoroczną wymianę młodzieży z naszego Zespołu i ze szkoły partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabruck noszącą nazwę Drogi pamięci.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©