Kronika szkolna, czerwiec 2013r.

Wakacyjny Obóz Naukowy – Poronin 2013

W dniach od 14 do 20 lipca 2013 r. grupa uczniów Technikum w Rawiczu uczestniczyła w Wakacyjnym Obozie Naukowym w Poroninie. Obóz został zorganizowany w ramach projektu unijnego Szkoła Kluczowych Kompetencji.

Czytaj więcej...

ZSZ w Rawiczu pomaga zdobyć dorosłym nowe zawody!

Obecny rynek pracy wymaga ustawicznego kształcenia. Kształcąc się ustawicznie, czyli ciągle rozwijając nabyte już kwalifikacje oraz uzyskując nowe w ciągu całego swego życia, dajemy sobie szansę na pracę. Dziś rynek pracy potrzebuje ludzi elastycznych, którzy potrafią dostosować się do jego (zmiennych) potrzeb. Odpowiedzią na potrzeby rynku jest reforma kształcenia zawodowego, stąd nowa oferta ZSZ w Rawiczu - różne bezpłatne i płatne formy kształcenia dla dorosłych.

Czytaj więcej...

Finaliści akcji ekologicznej "Stań po zielonej stronie mocy"

Zakończyliśmy akcję zbiórki odpadów ekologicznych w I edycji konkursu „Stań po zielonej stronie mocy”.

Niestety nie udało się nam zająć miejsca w czołówce szkół powiatu rawickiego.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a szczególnie klasom 2 TB i 2 TE za najaktywniejszy udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Integracyjne ognisko I TLG

W dniu 26 czerwca 2013 r. grupa uczniów z klasy I Technikum, kształcącego w zawodzie technik logistyk, wraz z wychowawczynią, p. Patrycją Stelmaszyk, udała się na teren ogrodów działkowych „Ponton-Zielony Fort”, gdzie odbyło się klasowe ognisko.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w ZSZ

Punktualnie o 9.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla ponad 500 uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dyrektor szkoły – Krzysztof Jarosz, wspominał, że uczniowie żyją nie tylko nauką, ale i biorą udział w projektach, akcjach ekologicznych, zbiórkach żywności, wolontariacie, warsztatach, wyjazdach zagranicznych i wielu innych inicjatywach proponowanych przez szkołę. Gratulował finalistom ogólnopolskich konkursów, m.in. konkursu carvingu, ortograficznego czy historycznego.

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa klasy 3 bTZ

20 czerwca 2013 r. uczniowie klasy 3bTZ udali się wraz z wychowawczynią - p. Elżbietą Majewską i opiekunem szkolnego koła turystycznego – p. Jakubem Morysonem na wycieczkę rowerową do Golejewka.

Czytaj więcej...

Kurs języka niemieckiego w ramach Programu Leonardo da Vinci

W dniach 24- 27 czerwca w Zespole Szkól Zawodowych w Rawiczu odbywa się intensywny kurs języka niemieckiego dla uczniów, którzy na wiosnę 2014 roku pojadą na zagraniczną praktykę zawodową do Niemiec. Zajęcia z inicjatywy Fundacji Cordis nieodpłatnie prowadzą nauczycielki Magdalena Nawrot i Weronika Swornowska. Celem zajęć jest poznanie podstaw języka niemieckiego, którego uczniowie uczyć się będą od przyszłego roku szkolnego w ramach projektu „Polska szkoła – europejska edukacja”.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ włączają się do akcji „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”

W dniu 22 czerwca 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wraz z pedagogiem Anną Funką-Leciejewską przyłączyli się do akcji „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”. Organizatorem happeningu była rawicka policja. Tematem przewodnim - promowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień i sprzeciw wobec szeroko rozumianej przemocy. Pomysłodawcą imprezy była społeczność programu Komendy Głównej Policji w Warszawie „Profilaktyka a Ty.

Czytaj więcej...

II TŻ we Wrocławiu

W dniu 18.06.2013, tj. we wtorek, odbyliśmy wycieczkę do Wrocławia. Pojechaliśmy głównie do kina, ale z racji tego, że pogoda dopisała, postanowiliśmy zwiedzić Stary Rynek i pójść na Jarmark Świętojański. Byliśmy w Arkadach Wrocławskich, gdzie nie zabrakło chętnych na zakupy.

Po obejrzeniu emocjonujących filmów „1000 lat po Ziemi” i „Kac Vegas 3” udaliśmy się na Dworzec Główny. Czekając na pociąg, mogliśmy przyjrzeć się wyremontowanemu dworcowi. Przy okazji schłodziliśmy się w pobliskiej fontannie. Pomimo upalnego i burzowego dnia szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Czytaj więcej...

Uczniowie z ZSZ z Europejskim Certyfikatem Kompetencji Informatycznych

15 czerwca 2013 r. odbył się egzamin wieńczący projekt „Skuteczny Pracownik w Cyfrowym Świecie”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z zakresu informatyki: sprzęt i oprogramowanie komputerowe, edycja dokumentów, obliczenia arkuszowe, bazy danych, multimedia, technologie informacyjno – komunikacyjne, grafika biznesowa.

Czytaj więcej...

Wizyta na placu budowy farmy wiatrowej

19 czerwca grupa uczniów klasy drugiej i trzeciej Technikum w zawodzie technik budownictwa wraz z opiekunami p. Joanną Rogalą oraz p. Tomaszem Sierpowskim udali się do Ciołkowa, gdzie rozpoczęli swoją wizytę na placu budowy farmy wiatrowej. Wizycie przewodniczył kierownik budowy p. Ireneusz Chruściński.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ na wystawie „Pięć barw smoka”

W ramach zajęć bibliotecznych młodzież z klas I bw i I TLG miała Okazję 13 maja 2013r. zwiedzić stałą ekspozycję Muzeum Ziemi Rawickiej oraz wystawę chińskiego rękodzieła ludowego i rzemiosła artystycznego zatytułowaną „Pięć barw smoka”.

Tematykę egzotycznej kultury chińskiej oraz znaczenie Państwa Środka we współczesnym świecie przybliżył nam dyrektor muzeum pan J. Jarczewski.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 14 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkołę ukończyło 106 uczniów. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymali Anna Gumińska i Daria Kwiecień z klasy 2s oraz Agnieszka Kapała z klasy 3w2.

Czytaj więcej...

MAREK TYCZYŃSKI TRZECI W KRAKOWSKIM FINALE

8 czerwca 2013 r. w Krakowie został przeprowadzony finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w okresie 1914-1989” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Głównym organizatorem było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem aspektów regionalnych, poznanie dziejów narodu i państwa poprzez pryzmat życiorysów osób bliskich i dalszych, tych znanych i nieznanych.

Czytaj więcej...

Kulinarne delicje w wykonaniu uczniów ZSZ

Pięć zespołów uczniowskich z Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zgłosiło się do II edycji Ogólnopolskiego konkursu dla szkół średnich gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Konkurs zorganizowany został przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Czytaj więcej...

Po męsku o dojrzewaniu

W dniu 12 czerwca 2013 r. uczniowie - chłopcy klas pierwszych Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, uczestniczyli w spotkaniu z wykwalifikowanym prelegentem Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble - panem Marcinem Helakiem na temat „Po męsku o dojrzewaniu”. Prelekcja miała na celu przekazanie cennych i niezwykle ważnych informacji i wskazówek dotyczących sfery dojrzewania biologicznego, psychicznego i społecznego.

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów ZSZ w Bieszczady

W dniach 5-9 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brali udział w wycieczce w Bieszczady. Wycieczka została zorganizowana przez opiekunów Szkolnego Koła Turystycznego „Szprycha” – Jakuba Morysona i Rafała Jędrzejaka. Wyjazd odbył się przy finansowym wsparciu Fundacji „Cordis”.

W czasie pobytu w Bieszczadach uczniowie mieli okazję poznać piękno i urok tych „najdzikszych” z polskich gór. Grupa była zakwaterowania w pensjonacie „Pod Kominkiem” w Komańczy. Zanim młodzież do niego dotarła, w czwartek zwiedziła park etnograficzny w Sanoku. Skansen ten na 38 ha prezentuje obiekty kultury polsko-ukraińskiej pochodzące z polskich Karpat.

Czytaj więcej...

Technicy mechanicy na Międzynarodowych Targach w Poznaniu

W dniu 07 czerwca uczniowie klasy III TLM (grupa mechaniczna) wraz z opiekunem Robertem Wolniewiczem wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie ITM Polska. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z nowoczesnymi maszynami w działaniu (można było zobaczyć ponad 1200 maszyn i urządzeń), m.in. z zakresu obróbki metali, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa i lakiernictwa, metalurgii. Można było również zobaczyć roboty przemysłowe i manipulatory.

Czytaj więcej...

II Powiatowy – Otwarty Konkurs Fryzjerski dla uczniów

Międzyszkolne zmagania fryzjerów odbyły się 9 czerwca 2013 roku w Hotelu „Diament” w Rawiczu. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I, II i III ze szkół zawodowych w Rawiczu, Miejskiej Górce, Śremie, Poznaniu, Gostyniu, Kościanie oraz Lesznie (z Leszna również Technikum).

Konkurs organizowany był z myślą o uczniach kształcących się w zawodzie fryzjer zarówno w szkole zasadniczej jak i technikum, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności, kreatywność i pomysły na wykonanie nowatorskich stylizacji główki treningowej we wskazanych konkurencjach.

Czytaj więcej...

MAREK I KLAUDIA W POZNAŃSKIM IPN-ie

W środę 5 czerwca 2013 r. w poznańskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 -1989”, na które zostali zaproszeni uczniowie ZSZ: finalista - Marek Tyczyński z klasy III Technikum i wyróżniona - Klaudia List z klasy I Technikum (oboje kształcący się w zawodzie technik ekonomista) ze swoim opiekunem naukowym Renatą Balcerek.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu – zbiórka plastikowych nakrętek

5 czerwca 2013 roku odbyło się wręczenie nagrody głównej w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Największą ilość nakrętek zebrał uczeń klasy II TE - Karol Łagocki.

Czytaj więcej...

Statystyki

4903130
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
522
1231
4889
24426
14829
4903130

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 04:42:20

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

"Młodzi głosują" w Zespole Szkół Zawodowych!

W poniedziałek uczniowie ZSZ w Rawiczu wzięli udział w realizacji ogólnopolskiego projektu "Młodzi głosują", organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt jest symulacją wyborów powszechnych i głównym jego zadaniem było zachęcenie młodzieży do udziału w wyborach. Była to druga tego typu akcja w naszym Zespole, poprzednia odbyła się w 2011 roku.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©