Kronika szkolna, kwiecień 2013r.

ZSZ w Rawiczu praktykami zawodowymi stoi! Praktyka na najwyższym poziomie – uczą się od najlepszych!

W miesiącu kwietniu 4 uczennice II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego realizowały praktykę zawodową w czterogwiazdkowym „Park Hotel Diament” we Wrocławiu. Spędziły tam 4 tygodnie ucząc się od najlepszych kucharzy, kelnerów i innych pracowników obsługi. Dziewczyny wróciły z praktyki bardzo zadowolone. Urzekła je atmosfera i profesjonalizm. Niesamowicie pozytywny klimat, jaki panuje w hotelu „Diament” we Wrocławiu sprawił, że każdego dnia chciało się wstawać do pracy i z ochotą przystępować do nowych zadań – mówi Małgorzata Łuczak.

Czytaj więcej...

SUKCES UCZNIÓW ZSZ W RAWICZU W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Dnia 26 kwietnia 2013 roku zakończył się etap wojewódzki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich - dzieje Polaków w latach 1914-1989”, którego głównym celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej, poznanie historii narodu i państwa poprzez pryzmat losów Bliskich i losów Dalekich.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Mitologiczny

29 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu została przeprowadzona kolejna edycja Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Udział w niej wzięli uczniowie klas: I TZ, I TB, II TB, III TB i II TLG. Uczestnicy zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi mitologicznych bogów i bohaterów: Dejaniry, Temidy, Nemezis, Hestii, Tantalosa oraz Argonautów. Mitologia zdaniem Jana Parandowskiego to dzieło, z którego „nie tylko można się czegoś nauczyć, ale można się też przy niej czymś stać”.

Czytaj więcej...

Anna Kapała finalistką ogólnopolskiego konkursu

W niedzielę, 28 kwietnia 2013 roku, odbył się w Warszawie finał V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień". ZSZ w Rawiczu reprezentowała Anna Kapała - uczennica klasy 2 Technikum w zawodzie technik ekonomista. Do Warszawy pojechała z nauczycielką języka polskiego - p. Sabiną Kasprzak.

Czytaj więcej...

KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY!

W piątek 26 kwietnia w ZSZ w Rawiczu nastąpiło rozstrzygnięcie „Konkursu na kartkę wielkanocną”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych oraz zainspirowanie uczestników konkursu tradycjami świątecznymi innych krajów. Konkurs miał również służyć prezentacji i popularyzacji plastycznej twórczości uczniów.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych Technikum

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” (W. Szymborska)

To motto uroczystego apelu wpisywało się w wypowiedzi dyrektora ZSZ p. Krzysztofa Jarosza, zaproszonych gości i samych uczniów. Dyrektor ZSZ podkreślał, że maturzyści mogą czuć się dumni, kończąc tę szkołę i wskazywał, by wyznaczali sobie cele, do których warto dążyć, bo jak mówił Joseph Conrad warto „iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca”.

Czytaj więcej...

Z wizytą u najmłodszych

Zespół Szkół Zawodowych przyłączył się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W poniedziałek 22 kwietnia 2013 roku na zaproszenie pani dyrektor Jadwigi Walkowiak uczennice klasy I TLG (Technikum kształcące w zawodzie technik logistyk) odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 6 w Rawiczu.

Czytaj więcej...

O uzależnieniach po angielsku

Dnia 23.04.2013 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na przygotowanie plakatu w języku angielskim na temat uzależnień wśród młodzieży, który zorganizowały nauczycielki języka angielskiego, p. Hanna Lenartowska i p. Agnieszka Leśniak.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 26 uczniów. I miejsce zdobył uczeń kl. II TB (Technikum w zawodzie technik budownictwa), Piotr Sobolewski. Na miejscu II uplasowała się Klaudia Grzywaczewska (kl. II TB), a na III Dominika Rozynek (kl. I TE – Technikum w zawodzie Technik ekonomista). Wyróżniono również pracę Michała Macniaka z kl. II TZ (Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego).

Czytaj więcej...

Dziewczyny z 3 TB na Dolnośląskim Seminarium we Wrocławiu

25 kwietnia 5 dziewczyn z klasy III TB wraz z p. Joanną Rogalą wzięło udział w Dolnośląskim Seminarium pt. „Architektura Wnętrz ”, którego organizatorem była gazeta budowlana Millennium. Konferencja odbyła się w Hotelu Haston Congress Center we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie laureatami konkursu „Festiwal Smaku - Młode talenty"

24 kwietnia w pakosławskim Pałacu odbył się konkurs gastronomiczny „Festiwal Smaku - Młode talenty” . Celem konkursu było wyłonienie młodych osób z talentem i pasją kulinarną, a także kreatywnych, ceniących sobie sportowe współzawodnictwo oraz doskonalenie warsztatu zawodowego.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z ZSZ na zabawie „Pomocnej Dłoni”

W sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu bawili się członkowie i sympatycy stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Tradycyjnie już obsługę zapewnili wolontariusze - uczniowie z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Ta sama młodzież obecnie odbywa miesięczną praktykę zawodową w zakładach gastronomicznych, gdzie przez 8 godzin wykonuje różne prace kulinarne.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Londynu

W ubiegłym tygodniu (14.04.13 - 20.04.13) uczniowie naszej szkoły poznawali Londyn, który jest jedną z najciekawszych metropolii europejskich. Poruszaliśmy się pieszo, przemieszczając się do odległych miejsc metrem, jak większość londyńczyków. Dzięki temu mogliśmy lepiej poznać specyficzny klimat miasta, jego ulice oraz mieszkańców i nabyć wprawy w posługiwaniu się językiem angielskim.

Czytaj więcej...

I Międzyszkolny Rajd Rowerowy

20 kwietnia odbył się rajd rowerowy, w którym wzięła udział młodzież z rawickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie Szkolnego Klubu Turystycznego „Szprycha” działającego w Zespole Szkół Zawodowych udział w rajdzie rowerowym wzięła grupa gimnazjalistów z rawickiego Gimnazjum Nr 1.

Czytaj więcej...

Kurs na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu uczniowie po raz trzeci mogli uczestniczyć w kursie na operatora wózka widłowego. W poprzednich latach kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem w związku z czym, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych logistycznych, mgr Alicja Stachowska zorganizowała kolejną edycję.

Czytaj więcej...

Wymiana uczniowska między ZSZ Rawicz a BerufsschulzentrumamWesterberg

W dniach 8.04.2013 -13.04.2013 czternastoosobowa grupa uczniów ZSZ Rawicz, wraz z nauczycielkami języków obcych, Karoliną Gresztą i Justyną Andrzejewską, brała udział w piętnastej wymianie międzyszkolnej. Celem tegorocznej wymiany, tak jak wszystkich poprzednich, było poznanie kultury sąsiadów zza zachodniej granicy, doskonalenie znajomości języka obcego, obalenie mitów i stereotypów oraz nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości.

Czytaj więcej...

„Brązowy” mistrz ortografii

W poniedziałek 15 kwietnia troje uczniów Technikum wzięło udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie Ortograficznej o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2013. Krystiana Zalisz z III TE, Daria Borowiak z II TE oraz Karol Bujakiewicz z I TB po eliminacjach szkolnych, nad którymi pieczę sprawowały p. Sabina Kasprzak i p. Justyna Szajerka, reprezentowali ZSZ w Zespole Szkół nr 3 w Rawiczu (organizator konkursu). Zadaniem uczestników było poprawne napisanie ze słuchu treści dyktanda.

Czytaj więcej...

Poniedziałek z Szekspirem

Prawie 80 uczniów ZSZ nowy tydzień rozpoczęło od kontaktu ze sztuką. Uczniowie Techników i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II 15 kwietnia uczestniczyli w spektaklu „Dzieła wszystkie Szekspira”, który odbył się w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 12 kwietnia 2013 r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych Trzeci Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Udział w nim wzięło 44 laureatów (w I etapie brało udział 1004 uczniów z 167 szkół), którzy wyłonieni zostali podczas pierwszych dwóch etapów, przeprowadzonych w 8 województwach: dolnośląskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodnio-pomorskim.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W dniu 12 kwietnia 2013 roku społeczność Zespołu Szkół Zawodowych wzięła udział w uroczystej akademii poświęconej pamięci Stefana Bobrowskiego, który od 38 lat patronuje naszej szkole.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w piłce nożnej

9 kwietnia 2013 r. na rawickim orliku odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w turnieju i zajęła I miejsce, pokonując I LO w Rawiczu, ZS w Miejskiej Górce, ZS w Jutrosinie, ZSR w Bojanowie oraz ZS nr 3 w Rawiczu. Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Wystawa o powstaniu styczniowym

Statystyki

4903187
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
579
1231
4946
24483
14829
4903187

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 04:44:31

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Praktyka na Promie m/f Skania

Od 18 kwietnia 2016 roku druga grupa trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych odbywa praktykę na Promie m/f Skania, kursującym na trasie Świnoujście-Ystad. Uczennice Agnieszka Bartkowiak, Karolina Kordek, Dominika Grześkowiak, Julita Skrzypczak, Paulina Grocholska, Katarzyna Helińska, Aleksandra Sobierajska oraz Aleksandra Szczepaniak są bardzo zadowolone i chętne do pracy.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©