Kronika szkolna, luty 2013r.

Wycieczka zawodoznawcza do Browarów Lecha w Poznaniu

22 lutego uczniowie klas 3a i 3 b Technikum ZSZ w Rawiczu, kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Browarów Lecha w Poznaniu. Od 2003 roku działa tu Centrum Wycieczkowe LECH, które profesjonalnie organizuje zwiedzanie browaru.

Czytaj więcej...

Zmagania gimnazjalistów z przysłowiami w ZSZ w Rawiczu

W środę 27 lutego dwadzieścioro gimnazjalistów z Jutrosina, Miejskiej Górki i Rawicza wzięło udział w finale konkursu językowego „Z przysłowiami ZA PAN BRAT” organizowanego przez polonistki Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu – p. Monikę Jurkowską i p. Elżbietę Majewską. Byli to uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w pierwszym etapie zmagań z przysłowiami (odbyły się one drogą online dwa tygodnie wcześniej).

Czytaj więcej...

Spotkanie dotyczące corocznej wymiany młodzieży ze szkołą partnerską w Osnabruck

12 lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się spotkanie dotyczące corocznej wymiany młodzieży ze szkołą partnerską w Osnabruck. Wzięły w nim udział klasy pierwsze i drugie ZSZ w Rawiczu. Uczniowie, którzy w poprzednich latach brali udział w wymianie, wspominali wyjazd i towarzyszące mu atrakcje. Oprócz skróconych informacji o tygodniowym projekcie młodsi koledzy mogli dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć udział w wymianie. Uczeń nie ponosi dużych kosztów, natomiast wiele może zyskać.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza do rawickiego Kauflandu

W poniedziałek 18 lutego uczniowie klasy drugiej Technikum ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk, udali się na wycieczkę zawodoznawczą wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych panią Alicją Stachowską do rawickiego Kauflandu. Klasę oprowadzał dyrektor marketu Kaufland pan Krzysztof Swornowski.

Czytaj więcej...

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY !

W piątek 8 lutego w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie „Konkursu na kartkę bożonarodzeniową”.

Celem Konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, zainspirowanie uczestników konkursu tradycjami świątecznymi krajów, a w związku z tym języków, których uczniowie się uczą. Konkurs miał również służyć prezentacji i popularyzacji plastycznej twórczości uczniów.

Czytaj więcej...

Walentynki w ZSZ w Rawiczu

Fundacja CORDIS przygotowała dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu słodki poczęstunek z okazji Dnia Św. Walentego. Celem akcji było przede wszystkim umilenie uczniom tego wyjątkowego dnia.

Czytaj więcej...

Walentynkowe spotkanie z dziećmi z Bodzewa

14 lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się walentynkowe spotkanie wolontariuszy ze szkolnego koła PCK i dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie. Spotkanie rozpoczęła pani wicedyrektor Beata Glura, która przywitała zarówno gości z Bodzewa, jak i uczniów naszej szkoły. Uczestnicy spotkania podzielili się na dwie grupy. Jedna pod kierunkiem nauczycielek Renaty Uźniak i Moniki Świtały wykonywała w pracowni gastronomicznej ciasteczka walentynkowe i muffinki. Druga grupa z panią pedagog Anną Funką-Leciejewską oraz uczennicą z kl.II Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego Magdą Czepik wykonywała kolorowe origami z papieru oraz kartki walentynkowe.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

6 lutego 2013 r. Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Zielonej Górze przesłał pisemną informacje, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do udziału w zawodach II stopnia – okręgowych XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Eliminacje okręgowe odbędą się 2 marca 2013 r. w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Szachach Drużynowych

Dnia 4 lutego 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Szachach Drużynowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marika Kaczmarek, Paweł Gajowy, Adam Matysiak, Dariusz Zawada zajęła II miejsce (opiekun grupy - p. Kuba Kasprowicz). W zawodach brało udział 5 zespołów.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO LICEALIADY W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

W dniu 5 lutego 2012 r. w Jutrosinie odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców. Gospodarzem turnieju był mistrz z roku poprzedniego - ZS im. Jana Pawła II w Jutrosinie. W turnieju brało udział 5 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Durbajło, Kacper Orzechowski, Krzysztof Cieplik, Bartosz Kwiecień, Adrian Klejewski, Kamil Dąbrowicz, Mateusz Kaczmarek, Aleksander Nowak, Łukasz Czajkowski, zajęła IV miejsce.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu szkołą sukcesu

Edukacyjna Wartość Dodana (EWD) dla technikum publikowana jest od 2010 roku. Jest to ewaluacyjny trzyletni wskaźnik egzaminacyjny badany w ramach priorytetu „wysoka jakość systemu oświaty” programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej...

Wernisaż poświęcony 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, z klasy 2 Technikum w zawodzie technik logistyk, wraz z opiekunem Jakubem Morysonem, uczestniczyli w otwarciu wernisażu poświęconego 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego i jednej z głównych postaci tamtych wydarzeń - Stefana Bobrowskiego, patrona naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Spotkanie z czekoladą

W piątek 8 lutego br grupa uczniów i nauczycieli wzięła udział w szkoleniu „Spotkanie z czekoladą” w łódzkiej Akademii Czekolady działającej przy firmie Barry Callebaut Polska Sp.z o.o. Grupa składała się z 8 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik, 5 uczniów technikum (technik żywienia i gospodarstwa domowego) oraz 3 nauczycielek uczących przedmiotów zawodowych.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902869
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
261
1231
4628
24165
14829
4902869

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:30:49

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zakończenie karnawału

W sali widowiskowej rawickiego domu kultury, na pożegnanie karnawału, odbyła się zabawa stowarzyszania „Pomocna Dłoń”.

Uczestniczyło w niej około 200 osób, a grała kapela folklorystyczna „Trzy Dęby” z Borówka koło Prusic. Obsługę zabawy zapewnili uczniowie z II klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Julia Wędlik, Maria Wyrwała, Weronika Cieśla, Weronika Ratajczak, Kasia Głowacka, Patrycja Mądrzak, Jagoda Maciejewska i Agata Mierzwińska.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©