Kronika szkolna, styczeń 2013r.

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

11 stycznia 2013r. o godz. 11.00 w Sali Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbyły się zawody (okręgowe) II stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W zawodach udział wzięli uczniowie: Honorata Majewska z klasy III TE, Angelika Specht i Łukasz Klopsch z klasy IV TE.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO LICEALIADY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

W środę 9 stycznia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Licealiady w Siatkówce Dziewcząt. W zawodach brało udział 5 drużyn. Nasze dziewczyny w składzie: Anna Śliwińska, Monika Gęstwa, Aleksandra Uklejewska, Wioletta Stróżyk, Wiktoria Grygowska, Patrycja Lisiecka, Sylwana Cichowlas, Monika Kaczmarek, Andżelika Bogdanowicz zdobyły III miejsce. Mistrzem Powiatu Rawickiego została drużyna ZS w Jutrosinie.

Czytaj więcej...

WOŚP w ZSZ Rawicz

 

 

Śpiewanie kolęd w ZSZ w Rawiczu

W dniu 30 stycznia 2013 r. odbyło się spotkanie uczniów w ramach corocznego śpiewania kolęd w językach obcych. Wspólnie śpiewano kolędy w językach obcych, których uczniowie uczą się w naszej szkole. Uczniowie klas ITE, IITE, IIITLM śpiewali kolędy w języku angielskim „Sileni Night”, języku niemieckim „ Stille Nacht”, „o Tannenbaum” oraz języku rosyjskim „Christos radiłsja”.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza uczniów III b TZ

Dnia 28 stycznia 2013 roku uczniowie z klasy III b TZ udali się wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych Renatą Uźniak i Mirosławą Paprocką do Wrocławia na wycieczkę zawodoznawczą. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją, wyposażeniem i działalnością biznesowo-gastronomiczną czterogwiazdkowego Hotelu Diament. Po hotelu i części gastronomicznej oprowadzał nas pracownik restauracji - Maciej Waścinski, który jest absolwentem naszej szkoły z roku 2006.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Oblicza patriotyzmu dawniej i współcześnie”

29 stycznia w Jutrosinie odbyły się uroczystości „93. Rocznicy przyłączenia Powiatu Rawickiego do Polski”. W trakcie tej uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursu powiatowego „Oblicza patriotyzmu dawniej i współcześnie”. Zanim do tego doszło, uczniowie o godzinie 9.30 przystąpili do eliminacji powiatowych konkursu. Rozwiązywali test oparty na wcześniej wskazanej w regulaminie konkursu literaturze.

Czytaj więcej...

Z literaturą za pan brat

W środę, 9 stycznia, w bibliotece szkolnej, w ramach zajęć bibliotecznych odbył się konkurs pt. „Z literaturą za pan brat”, w którym wzięli udział uczniowie z klas technikum.

Uczestnicy rozwiązali test z zakresu literatury składający się z 20 pytań. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości z zakresu historii literatury, rozwijanie zainteresowań literackich, zachęcanie uczniów do kontaktu z książką oraz inspirowanie ich do sięgania po książki spoza kanonu lektur.

Czytaj więcej...

„SZPRYCHA” NA RAJDZIE POWSTAŃCÓW

W czasie ferii Szkolne Koło Turystyczne „Szprycha” rozpoczęło kolejny rajdowy rok. Tym razem 7 członków wzięło udział w pieszym "Rajdzie Powstańców" zorganizowanym przez PTTK w Rawiczu.

Rajd rozpoczął się 17 stycznia o godz. 9 przy pomniku Żołnierza Polskiego w Rawiczu. Następnie grupa SKT wraz z opiekunami przemaszerowała do rawickiego Ratusza, aby w Muzeum Ziemi Rawickiej obejrzeć wystawę poświęconą 93. rocznicy powrotu Rawicza do Polski. Również w ratuszu, tym razem w Sali Portretowej muzeum, wysłuchano prelekcji na temat powstań na terenie południowej Wielkopolski. Po prelekcji uczestnicy rajdu uczcili pamięć powstańców na terenie cmentarza w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Wolontariusze ZSZ z „Pomocną Dłonią”

Grupa młodzieży z klasy II TZ w czasie ferii po raz kolejny uczestniczyła w karnawałowym spotkaniu integracyjnym Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które odbyło się w rawickim Domu Kultury. Wolontariusze, jak zawsze pomagali przy obsłudze gości, roznosili potrawy, napoje, porządkowali stoły.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Zawodowych grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kolejny rok z rzędu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przygotowano sporo atrakcji, aby pozyskać jak największą ilość pieniędzy na ten szczytny cel.

Od 7 do 11 stycznia na terenie szkoły odbywała się zbiórka pieniędzy do puszek. Równolegle wraz z nią, uczniowie i ich opiekunowie z Technikum - kształcący się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, przygotowali różne wypieki, które można było kupować przez cały tydzień, a uzyskane z nich pieniądze przekazano na WOŚP.

Czytaj więcej...

Eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

9.01.2013 r. we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Troje uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Magdalena Zmuda, Alicja Szymkowiak i Mateusz Czwojdrak reprezentowali powiat rawicki. Tegoroczne zmagania w eliminacjach wojewódzkich przyniosły naszym uczniom sukces, a nauczycielom satysfakcję. Uczniowie zajęli wysokie miejsca w turnieju: Mateusz II, Alicja III a Magdalena V . Magda i Mateusz są uczniami trzeciej klasy, natomiast Alicja to uczennica klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu. Wszyscy kształcą się w zawodzie cukiernik. Magda praktykę w zawodzie zdobywa w firmie „Michalczak” w Rawiczu, natomiast Mateusz i Alicja tajniki cukiernictwa zgłębią w cukierni „Anna”, której właścicielami są państwo Anna Skupin-Sierpowska i Tomasz Sierpowski. Udział w turnieju był dla uczniów bardzo dużym przeżyciem, ponieważ jego ranga jest wysoka. Uczestników ocenia siedmioosobowe jury, w skład którego wchodzą znani polscy mistrzowie cukiernictwa. Dziewczęta uczestniczyły w turnieju po raz pierwszy, natomiast Mateusz w ubiegłym roku zajął IV miejsce.

Czytaj więcej...

Uroczysty apel z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W 1795 roku trzy mocarstwa: Rosja, Austria i Prusy podzieliły pomiędzy siebie Polskę. Wielkopolska znalazła się pod panowaniem pruskim. Mimo braku granic Polska istniała w sercach, duszy i tradycji Polaków. Naród polski nadal istniał i starał się pokazywać swą odrębność poprzez kulturę, sztukę, muzykę i taniec. Jedyną nadzieją Polaków stał się wybuch wojny, która podzieliła zaborców. Wielkopolanie nie mogli dłużej czekać, gdyż nie mogli znieść obecności znienawidzonego zaborcy w swych miastach.

Czytaj więcej...

Warsztaty „Wielowymiarowość”

7 stycznia 2013 roku grupa młodzieży z klas drugich technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brała udział w warsztatach pt. „Wielowymiarowość” prowadzonych przez wykładowców w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Cykl obejmował 3 warsztaty: „Nowe technologie w naszym życiu”, „Przywództwo osobiste, czyli o rozwoju osobistym inaczej” oraz „Zarządzanie sobą w czasie”, podczas których uczniowie poznali sposoby na doskonalenie rozwoju własnej osoby.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs ortograficzny

Anna Kapała z 2 TE we wtorek 8 stycznia wzięła udział w II etapie V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień...". Jako jedyna zakwalifikowała się (spośród około 20 uczniów biorących udział) do kolejnego etapu.

Jej zadanie polegało na przepisaniu podanego tekstu i poprawieniu wszystkich błędów. O tym, czy Ania dostała się do ogólnopolskiego finału, dowiemy się 28 lutego.

Czy tekst konkursowy był trudny? Można się zmierzyć z przykładowymi testami na stronie www.poprawnapolszczyzna.pl

Statystyki

4600236
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
973
385
1358
1720
38080
4600236

Twoje IP: 3.236.52.68
Data i godzina: 2022-10-04 12:20:12

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

DWA KRĄŻKI NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI

Dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Finał wojewódzki, jak co roku, odbył się na stadionie poznańskiej „Olimpii”. Mimo niesprzyjającej aury, mistrzostwa dostarczyły zawodnikom oraz ich opiekunom sporą dawkę emocji.

Więcej…
Tuesday the 4th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©