Kronika szkolna, styczeń 2013r.

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

11 stycznia 2013r. o godz. 11.00 w Sali Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbyły się zawody (okręgowe) II stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W zawodach udział wzięli uczniowie: Honorata Majewska z klasy III TE, Angelika Specht i Łukasz Klopsch z klasy IV TE.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO LICEALIADY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

W środę 9 stycznia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Licealiady w Siatkówce Dziewcząt. W zawodach brało udział 5 drużyn. Nasze dziewczyny w składzie: Anna Śliwińska, Monika Gęstwa, Aleksandra Uklejewska, Wioletta Stróżyk, Wiktoria Grygowska, Patrycja Lisiecka, Sylwana Cichowlas, Monika Kaczmarek, Andżelika Bogdanowicz zdobyły III miejsce. Mistrzem Powiatu Rawickiego została drużyna ZS w Jutrosinie.

Czytaj więcej...

WOŚP w ZSZ Rawicz

 

 

Śpiewanie kolęd w ZSZ w Rawiczu

W dniu 30 stycznia 2013 r. odbyło się spotkanie uczniów w ramach corocznego śpiewania kolęd w językach obcych. Wspólnie śpiewano kolędy w językach obcych, których uczniowie uczą się w naszej szkole. Uczniowie klas ITE, IITE, IIITLM śpiewali kolędy w języku angielskim „Sileni Night”, języku niemieckim „ Stille Nacht”, „o Tannenbaum” oraz języku rosyjskim „Christos radiłsja”.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza uczniów III b TZ

Dnia 28 stycznia 2013 roku uczniowie z klasy III b TZ udali się wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych Renatą Uźniak i Mirosławą Paprocką do Wrocławia na wycieczkę zawodoznawczą. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją, wyposażeniem i działalnością biznesowo-gastronomiczną czterogwiazdkowego Hotelu Diament. Po hotelu i części gastronomicznej oprowadzał nas pracownik restauracji - Maciej Waścinski, który jest absolwentem naszej szkoły z roku 2006.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Oblicza patriotyzmu dawniej i współcześnie”

29 stycznia w Jutrosinie odbyły się uroczystości „93. Rocznicy przyłączenia Powiatu Rawickiego do Polski”. W trakcie tej uroczystości nastąpiło podsumowanie konkursu powiatowego „Oblicza patriotyzmu dawniej i współcześnie”. Zanim do tego doszło, uczniowie o godzinie 9.30 przystąpili do eliminacji powiatowych konkursu. Rozwiązywali test oparty na wcześniej wskazanej w regulaminie konkursu literaturze.

Czytaj więcej...

Z literaturą za pan brat

W środę, 9 stycznia, w bibliotece szkolnej, w ramach zajęć bibliotecznych odbył się konkurs pt. „Z literaturą za pan brat”, w którym wzięli udział uczniowie z klas technikum.

Uczestnicy rozwiązali test z zakresu literatury składający się z 20 pytań. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości z zakresu historii literatury, rozwijanie zainteresowań literackich, zachęcanie uczniów do kontaktu z książką oraz inspirowanie ich do sięgania po książki spoza kanonu lektur.

Czytaj więcej...

„SZPRYCHA” NA RAJDZIE POWSTAŃCÓW

W czasie ferii Szkolne Koło Turystyczne „Szprycha” rozpoczęło kolejny rajdowy rok. Tym razem 7 członków wzięło udział w pieszym "Rajdzie Powstańców" zorganizowanym przez PTTK w Rawiczu.

Rajd rozpoczął się 17 stycznia o godz. 9 przy pomniku Żołnierza Polskiego w Rawiczu. Następnie grupa SKT wraz z opiekunami przemaszerowała do rawickiego Ratusza, aby w Muzeum Ziemi Rawickiej obejrzeć wystawę poświęconą 93. rocznicy powrotu Rawicza do Polski. Również w ratuszu, tym razem w Sali Portretowej muzeum, wysłuchano prelekcji na temat powstań na terenie południowej Wielkopolski. Po prelekcji uczestnicy rajdu uczcili pamięć powstańców na terenie cmentarza w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Wolontariusze ZSZ z „Pomocną Dłonią”

Grupa młodzieży z klasy II TZ w czasie ferii po raz kolejny uczestniczyła w karnawałowym spotkaniu integracyjnym Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które odbyło się w rawickim Domu Kultury. Wolontariusze, jak zawsze pomagali przy obsłudze gości, roznosili potrawy, napoje, porządkowali stoły.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Zawodowych grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kolejny rok z rzędu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przygotowano sporo atrakcji, aby pozyskać jak największą ilość pieniędzy na ten szczytny cel.

Od 7 do 11 stycznia na terenie szkoły odbywała się zbiórka pieniędzy do puszek. Równolegle wraz z nią, uczniowie i ich opiekunowie z Technikum - kształcący się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, przygotowali różne wypieki, które można było kupować przez cały tydzień, a uzyskane z nich pieniądze przekazano na WOŚP.

Czytaj więcej...

Eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

9.01.2013 r. we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Troje uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Magdalena Zmuda, Alicja Szymkowiak i Mateusz Czwojdrak reprezentowali powiat rawicki. Tegoroczne zmagania w eliminacjach wojewódzkich przyniosły naszym uczniom sukces, a nauczycielom satysfakcję. Uczniowie zajęli wysokie miejsca w turnieju: Mateusz II, Alicja III a Magdalena V . Magda i Mateusz są uczniami trzeciej klasy, natomiast Alicja to uczennica klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu. Wszyscy kształcą się w zawodzie cukiernik. Magda praktykę w zawodzie zdobywa w firmie „Michalczak” w Rawiczu, natomiast Mateusz i Alicja tajniki cukiernictwa zgłębią w cukierni „Anna”, której właścicielami są państwo Anna Skupin-Sierpowska i Tomasz Sierpowski. Udział w turnieju był dla uczniów bardzo dużym przeżyciem, ponieważ jego ranga jest wysoka. Uczestników ocenia siedmioosobowe jury, w skład którego wchodzą znani polscy mistrzowie cukiernictwa. Dziewczęta uczestniczyły w turnieju po raz pierwszy, natomiast Mateusz w ubiegłym roku zajął IV miejsce.

Czytaj więcej...

Uroczysty apel z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W 1795 roku trzy mocarstwa: Rosja, Austria i Prusy podzieliły pomiędzy siebie Polskę. Wielkopolska znalazła się pod panowaniem pruskim. Mimo braku granic Polska istniała w sercach, duszy i tradycji Polaków. Naród polski nadal istniał i starał się pokazywać swą odrębność poprzez kulturę, sztukę, muzykę i taniec. Jedyną nadzieją Polaków stał się wybuch wojny, która podzieliła zaborców. Wielkopolanie nie mogli dłużej czekać, gdyż nie mogli znieść obecności znienawidzonego zaborcy w swych miastach.

Czytaj więcej...

Warsztaty „Wielowymiarowość”

7 stycznia 2013 roku grupa młodzieży z klas drugich technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brała udział w warsztatach pt. „Wielowymiarowość” prowadzonych przez wykładowców w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Cykl obejmował 3 warsztaty: „Nowe technologie w naszym życiu”, „Przywództwo osobiste, czyli o rozwoju osobistym inaczej” oraz „Zarządzanie sobą w czasie”, podczas których uczniowie poznali sposoby na doskonalenie rozwoju własnej osoby.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs ortograficzny

Anna Kapała z 2 TE we wtorek 8 stycznia wzięła udział w II etapie V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień...". Jako jedyna zakwalifikowała się (spośród około 20 uczniów biorących udział) do kolejnego etapu.

Jej zadanie polegało na przepisaniu podanego tekstu i poprawieniu wszystkich błędów. O tym, czy Ania dostała się do ogólnopolskiego finału, dowiemy się 28 lutego.

Czy tekst konkursowy był trudny? Można się zmierzyć z przykładowymi testami na stronie www.poprawnapolszczyzna.pl

Statystyki

4903016
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
408
1231
4775
24312
14829
4903016

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 04:03:24

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs recytatorski

30 listopada Dominik Kozłowski z klasy VI TŻ reprezentował naszą szkołę w eliminacjach do XXVIII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej, które odbyły się w rawickim Domu Kultury. Dominik recytował wiersze Mikołaja Reja oraz Andrzeja Krzyckiego.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©