Kronika szkolna, styczeń 2014r.

Bezpieczne Walentynki

W dniach 29 i 31 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej pani Izabela Olińska i Monika Godziewska przeprowadziły profilaktyczne spotkania z młodzieżą nt. Bezpieczne Walentynki. Spotkanie miało na celu przypomnienie młodzieży zasad bezpiecznych zachowań w związku z niebezpieczeństwem zakażeniem wirusem HIV.

Czytaj więcej...

Warsztaty na temat zarządzania własnym czasem

29 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych odbyły się warsztaty na temat zarządzania własnym czasem. Warsztaty zostały zorganizowanie dzięki współpracy szkoły z Fundacją CORDIS. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, że to oni  zarządzają własnym czasem oraz praca wokół stwierdzenia prof. Brzezińskiego „Czas upływa nawet wtedy, kiedy tego nie chcemy. Jest jedynym z najbardziej ograniczonych zasobów. Nie można go magazynować ani dokupić. Każdy człowiek ma go dokładnie tyle samo”. 

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ w Rawiczu lauretatami I Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. "Złota Polska Jesień"

29 stycznia, w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajkczyka w Miejskiej Górce, odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. "Złota Polska Jesień". Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu rawickiego mogli przesyłać do grudnia 2013 roku zdjęcia, które ukazywały piękno ich okolicy i krajobrazu powiatu rawickiego.

Czytaj więcej...

Szkolny etap VII Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego

17 stycznia 2014 roku odbył się etap szkolny VII Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego (Płock 2014) organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku oraz współorganizatorów: Prezydenta Płocka, Kuratorium Oświaty w Warszawie,  Politechniki Warszawskiej, Szkoły Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku oraz Zarządu Głównego SIMP. W konkursie wzięły udział klasy III TME i IV TLM o profilu mechanicznym, co stanowiło dwudziestu uczestników. Test składał się z trzydziestu pytań dotyczących mechaniki, układów regulacji, elektrotechniki oraz materiałoznawstwa.

Czytaj więcej...

Konkurs Przysłów Niemieckojęzycznych

23 stycznia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbył się finał powiatowego konkursu z języka niemieckiego - Konkurs Przysłów Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawickiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test, zawierający różne zadania z przysłowiami.

Czytaj więcej...

Rajd Powstańców Wielkopolskich

Szkolne Koło Turystyczne "Szprycha" rozpoczęło kolejny rajdowy rok. Tym razem 8 członków wzięło udział w pieszym "Rajdzie Powstańców" zorganizowanym przez PTTK w Rawiczu.

Rajd rozpoczął się 18 stycznia o godz. 9.00 przy pomniku Żołnierza Polskiego w Rawiczu. Następnie grupa SKT wraz z przedstawicielami innych szkół przemaszerowała do Sarnowy, aby w Muzeum w Ratuszu obejrzeć wystawę poświęconą 94-tej rocznicy powrotu Rawicza do Polski.

Czytaj więcej...

Świąteczne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego

W dniu 16.01.2014 odbyło się świąteczne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego.

Czytaj więcej...

Szkolny etap POWIATOWEGO KONKURSU PRZYSŁÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

W dniu 2 grudnia 2013 odbył się szkolny etap POWIATOWEGO KONKURSU PRZYSŁÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem jest 1LO w Rawiczu.
Test do etapu szkolnego przygotowała p. Małgorzata Kędzia. Współorganizatorkami konkursu były także panie Magdalena Nawrot i Weronika Swornowska.

Czytaj więcej...

RAWAG inspiracją ku zawodowej przyszłości

W czwartek, 16 stycznia 2014 roku, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Krzysztof Jarosz, wicedyrektor Krzysztof Kazuń oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik pod opieką Grzegorza Balcerka odwiedzili firmę RAWAG.

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w zakładzie oraz podziękowania dla Zarządu firmy za dotychczasową współpracę. Przewodnikami po zakładowej rzeczywistości i osiągnięciach byli: Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny pan Andrzej Woziwodzki oraz Zastępca Szefa Produkcji pan Mirosław Pieprzyński – absolwent naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Mitologiczny

18 stycznia 2014 roku miało miejsce podsumowanie i ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Mitologicznego. Uczniowie musieli wcześniej rozwiązać test sprawdzający wiedzę z treści ośmiu wskazanych mitów.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z „Pomocną Dłonią”

Grupa młodzieży z klasy II i III TZ po raz kolejny uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które odbyło się w rawickim Domu Kultury. Wolontariusze, jak zawsze zajmowali się roznoszeniem potraw, napojów, pomagali w kuchni przy zmywaniu naczyń, a na końcu zajęli się pracami porządkowymi.

Czytaj więcej...

VI edycja Olimpiady Wiedzy Misyjnej o Afryce w Zespole Szkół Zawodowych

Po raz szósty w naszej szkole odbył się etap szkolny XII Olimpiady Wiedzy Misyjnej o Afryce. W tym roku uczestniczyło w nim 18 osób. Test składał się z 50 pytań dotyczących geografii Afryki oraz informacji o misjach w Afryce.

Najwyższy wynik w szkole osiągnęła uczennica klasy III TE Dorota Stachowska. Uzyskała 32 punkty na 50 możliwych, a drugie Kamil Dąbrowicz, zdobywając 30 punktów. Dzięki dobrym wynikom obydwoje awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu.

Opracowali: Rafał Jędrzejak i Justyna Szajerka

Studniówka 2014

11 stycznia 2014 roku w Restauracji „Maria” na balu studniówkowym bawili się uczniowie Technikum w Rawiczu kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik mechanik, technik budownictwa, technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Tradycyjnie tegoroczni maturzyści zatańczyli poloneza, podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania, przekazywaną wiedzę oraz okazywaną pomoc. Szczególne słowa podziękowania usłyszeli od swoich uczniów wychowawcy: p. Elżbieta Majewska, p. Hanna Olczyk, p. Joanna Rogala, p. Alicja Stachowska i p. Justyna Szajerka. Wielu uczestników zabawy dopiero wówczas uświadomiło sobie, że niedługo nadejdzie chwila, gdy będą musieli przystąpić do matury i wkroczyć w dorosłe życie. Wspaniała, rozbrzmiewająca do białego rana muzyka pozwoliła jednak jeszcze na moment zapomnieć o nadchodzących egzaminach.

Opracowała: Elżbieta Majewska

Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

14 stycznia 2014 r. we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Troje uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Rawiczu- Alicja Szymkowiak, Marlena Paluszkiewicz i Kacper Bella, reprezentowali powiat rawicki. Tematem przewodnim tegorocznego turnieju były „Muzyczne Inspiracje”. Prace naszych uczniów nawiązywały do tej tematyki. Kacper zaprezentował tort w kształcie skrzypiec, a tort - fortepian wykonany przez Alicję Szymkowiak dał jej III miejsce.

Czytaj więcej...

II POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „Oblicza patriotyzmu dawniej i współcześnie”

10 stycznia piątka uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wzięła udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym, który odbył się w budynku Zespołu Szkół Nr 3 w Rawiczu.

ZSZ w Rawiczu reprezentowali: Marek Tyczyński, Anna Kapała, Emilia Wojtyczka, Tomasz Zawadzki i Michał Plewa. Do konkursu zostali przygotowani przez Renatę Balcerek i Jakuba Morysona. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła powstań narodowych i nosiła nazwę: Polskie powstania narodowo-wyzwoleńcze w latach 1794-1921. Uczniowie mieli do rozwiązania test złożony z 27 pytań, otwartych, zamkniętych, a także jednego wyprawowania.

Czytaj więcej...

Mecz – „Na Ratunek”

W piątek, 10 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, odbył się mecz, z którego dochód zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Około trzystu uczniów Zespołu oglądało rozgrywki w siatkówce między nauczycielami a radnymi Rady Gminy i pracownikami Urzędu Gminy i PUP w Rawiczu. Po stronie gości zagrali: Jacek Gwizdek – Przewodniczący Rady Gminy, Paweł Szybaj – radny gminy, Andrzej Zębik – radny gminy, Sławomir Wasilewski – zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Izabela Staśkowiak – pracownik Urzędu Gminy, Marzena Moryson –pracownik Powiatowego Urzędu Pracy . Gospodarzy reprezentowali: Anna Funka – Leciejewska, Magdalena Ratajczak, Rafał Jędrzejak, Kuba Kasprowicz, Jakub Moryson i Dawid Szynalski oraz uczennice: Sylwana Cichowlas, Karolina Kauch. Wynik meczu 3-0 dla drużyny gości z pewnością nie zadowolił gospodarzy ZSZ. Uczestnicy meczu byli zgodni, że istotną jest dobra zabawa i szczytny cel – 632 złote na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W atmosferę WOŚP wprowadzał publiczność prowadzący uroczystość Robert Korczak oraz dbający o oprawę muzyczną i nagłośnienie Grzegorz Balcerek z uczniami klasy 1 TTM. Rozgrywki uatrakcyjnił pokaz talentów uczniów ZSZ: wokalnego Mateusza Chudego oraz tanecznego Krystiana Lorenca.

Czytaj więcej...

Uroczysty apel z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W 1795 roku trzy mocarstwa – Rosja, Austria i Prusy podzieliły pomiędzy siebie Polskę. Wielkopolska znalazła się pod panowaniem pruskim. Mimo braku granic nasza ojczyzna istniała w sercach, duszy i tradycji Polaków. Naród polski nadal istniał i starał się pokazywać swą odrębność poprzez kulturę, sztukę, muzykę i taniec. Jedyną nadzieją Polaków stał się wybuch wojny, która podzieliła zaborców. Wielkopolanie nie mogli dłużej czekać, gdyż nie mogli znieść obecności znienawidzonego zaborcy w swych miastach.

Czytaj więcej...

Statystyki

4661778
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
117
2010
2572
6793
28767
4661778

Twoje IP: 100.24.118.144
Data i godzina: 2022-12-07 09:00:46

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

1050 Rocznica Chrztu Polski

Główne obchody ogólnopolskie 1050  Rocznicy Chrztu Polski odbyły się 14 kwietnia w Gnieźnie, a 15 i 16 kwietnia w Poznaniu  Hasłem obchodów jest „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.

Taki sam tytuł nosił uroczysty apel, a dokładnie montaż słowno - muzyczny przygotowany 18 maja przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Biblioteki ZSZ w Rawiczu pod opieką nauczycieli: Violetty  Kistowskiej - Lisek, Ireny Manage oraz Piotra Popielasa. 

Więcej…
Wednesday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©