Kronika szkolna, wrzesień 2013r.

Jesienny rajd rowerowy z SKT „Szprycha” – inauguracja sezonu

28 września SKT „Szprycha” zainaugurował sezon rowerowy w roku szkolnym 2013/2014. W sobotę uczniowie ZSZ wraz z opiekunami, panami: Jakubem Morysonem, Rafałem Jędrzejakiem i Robertem Korczakiem, wyruszyli na jesienny rajd rowerowy. Przy sprzyjającej, chłodnej aurze pogodowej wyjechali z rawickiego rynku w kierunku Łaszczyna. Pierwszy postój nastąpił przy grobie patrona szkoły Stefana Bobrowskiego, aby uczcić jego pamięć, a zarazem pokazać uczniom, którzy pierwszy rok uczą się w szkole, miejsce jego spoczynku. Z Łaszczyna grupa udała się do Konarzewa, aby obejrzeć dworek, w którym przebywał Adam Mickiewicz podczas powstania listopadowego, a stamtąd do lasu , gdzie znajduje się mauzoleum rodziny hrabiów Lagendorffów. Dalsza trasa wiodła do Zakrzewa, gdzie odbył się dłuższy postój. Następnie, przez Sarnówkę, Łaszczyn i Sierakowo uczestnicy rajdu powrócili do Rawicza.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE TECHNIKUM NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH W POZNANIU

W środę, 25 września 2013 roku, uczniowie II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych udali się wraz z nauczycielkami p. Iwoną Kurzawą i p. Moniką Świtałą na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania na Międzynarodowe Targi "Polagra-Food".

Czytaj więcej...

SZKOŁA W WALCE Z UZALEŻNIENIAMI

W piątek, 26 września w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się przedstawienie teatralne przygotowane przez teatr, "Kurtyna” z Krakowa pt. „Utracone Marzenia”. Sztuka miała charakter profilaktyczny, bowiem poruszała tematykę alkoholu wśród młodzieży. W spektaklu uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy podczas przedstawienia mieli okazję przekonać się, jak wielkim zagrożeniem dla człowieka jest spożywanie alkoholu i jakie konsekwencje można ponieść ulegając nałogowi.

Czytaj więcej...

SUKCESY SPORTOWCÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU W ZAWODACH REJONOWYCH

We wtorek, 24 września, odbyły się Rejonowe Indywidualne Zawody w Lekkoatletyce w Lesznie. Udział w zawodach wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenach powiatów: leszczyńskiego, kościańskiego, wolsztyńskiego, gostyńskiego i rawickiego. W sumie do licznych konkurencji przystąpiło 250 uczestników.

Uczniowie ZSZ w Rawiczu zdobyli dwa pierwsze miejsca oraz jedno drugie i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

SUKCESY SPORTOWE MŁODZIEŻY ZSZ W RAWICZU

W ubiegły czwartek, tj. 19 września, odbyły się na rawickim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w lekkoatletyce. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu: rawickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych z Bojanowa, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Jutrosina, a także Zespół Szkół Zawodowych z Miejskiej Górki. Liczba uczestników jest długa, tym bardziej sukcesy młodych sportowców Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu są znaczące.

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na flagę klasy

Flaga klasy stanie się elementem identyfikacji uczniów z kierunkiem kształcenia, który wybrali w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza do firmy regenerującej manualne skrzynie biegów

W poniedziałek 16 września uczniowie klasy IV TLM (grupa mechaniczna) wraz z p. Robertem Wolniewiczem udali się na wycieczkę zawodoznawcza do Tworzanek k. Rydzyny, gdzie znajduje się „Firma Kistowski”, której właścicielem jest Jędrzej Kistowski.

Czytaj więcej...

Wielkopolski Obiad

W niedzielę 15 września 2013 roku podczas Rawickiego Jarmarku Historycznego odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego „Wielkopolski Obiad”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie „Ogólnopolskie Dni Wędliniarstwa” pod patronatem Starosty Rawickiego. W rywalizacji wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu reprezentowały trzy grupy: uczennice klasy trzeciej i czwartej „a” Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz uczniowie klasy drugiej Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Czytaj więcej...

Po męsku o dojrzewaniu

W dniu 12 czerwca 2013 r. uczniowie - chłopcy klas pierwszych Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyli w spotkaniu z wykwalifikowanym prelegentem Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble panem Marcinem Helakiem na temat „Po męsku o dojrzewaniu”. Prelekcja miała na celu przekazanie cennych i niezwykle ważnych informacji oraz wskazówek dotyczących sfery dojrzewania biologicznego, psychicznego i społecznego.

Czytaj więcej...

UCZEŃ ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU WICEMISTRZEM POLSKI

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkoatletyce były dla uczniów ZSZ w Rawiczu bardzo szczęśliwe. Zawody odbywały się w Łodzi od 23 lipca do 25 lipca 2013r. Uczeń klasy 4 Technikum, Maciej Juchnowicz, nie był wcale gorszy od swej szkolnej koleżanki Mariki Kaczmarek i zajął II miejsce w konkurencji, jak się okazuje dość popularnej w rawickiej szkole, rzut młotem. Maciej uzyskał wynik 63 metry i 58 centymetrów.

Czytaj więcej...

NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU ,,NA WAKACJACH…”

Wakacje to czas radości i beztroski, ale tylko dla uczniów, bowiem w tym okresie nauczyciele mają okazję podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, poszerzyć wiedzę, udoskonalić umiejętności praktyczne i nawiązać cenne kontakty z przedstawicielami firm oraz kolegami po fachu w Polsce i za granicą. Kilkoro pedagogów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z pewnością nie próżnowało, ale mimo przerwy w zajęciach dydaktycznych nadal myśleli o swej pracy.

Czytaj więcej...

UCZENNICA TECHNIKUM NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

Marika Kaczmarek jest uczennicą II klasy Technikum w ZSZ w Rawiczu. Na co dzień niczym się nie wyróżnia wśród uczniów szkoły, ale ta skromna i bardzo sympatyczna dziewczyna jest jedną z czołowych zawodniczek polskiej kadry narodowej. Jest lekkoatletką, specjalizuje się w rzucie trzykilogramowym młotem. Właśnie dlatego w lipcu nie próżnowała, ponieważ wzięła udział w dwóch znaczących imprezach sportowych. Jak wszyscy wiemy, tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w lekkoatletyce odbyły się na Ukrainie w Doniecku w dniach od 10 do 14 lipca. Marika zajęła 14 miejsce rzucając młotem na odległość 61 m i 32 cm.

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻ TECHNIKUM W RAWICZU NA WYKŁADACH W POZNANIU

W czwartek, 5 września, uczniowie klas czwartych Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyli w tradycyjnych spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Wykłady odbyły się w gmachu Politechniki Poznańskiej. Młodzież wzięła udział w prelekcjach na temat pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego, języków obcych i matematyki. Atrakcją w tym roku był wykład na temat zastosowania wiedzy z fizyki w muzyce pt. "Drgająca fizyka" - zapowiedź Nocy Naukowców.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w konkursie na młodzieżowy projekt obywatelski

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pod opieką nauczyciela Jakuba Morysona, wzięli udział w konkursie na młodzieżowy projekt obywatelski „Takie mam marzenie: zmienię świat wokół siebie”. Konkurs był organizowany przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie i Ambasadę USA w Warszawie.

Czytaj więcej...

Nowy rok szkolny w ZSZ w Rawiczu

2 września 2013 roku dyrektor ZSZ w Rawiczu uroczyście rozpoczął nowy rok szkolny 2013/ 2014. Szczególnie ciepło powitał uczniów, którzy postanowili rozpocząć naukę w Technikum oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej.Krzysztof Jarosz w swoim przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny pogratulował nauczycielom, którzy uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego a także przywitał ks. Arkadiusza Frąckowiaka - nowego nauczyciela religii. Dyrektor wspomniał także o remontach, które zostały przeprowadzone w szkole w czasie wakacji.

Czytaj więcej...

Polska szkoła - europejska edukacja

Projekt: "Polska szkoła - europejska edukacja”

Umowa nr 2013-1-PL1-LEO01-38159

realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej

w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci

Projekt obejmuje realizację praktyki zawodowej dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w niemieckich firmach.

W projekcie uczestniczyć będą trzy grupy uczniów z klas trzecich. Jedną stanowić będzie 10 osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, drugą 10 osobowy zespół kształcących się w zawodzie technik logistyk. Oba zespoły uczniów pojadą na praktykę zawodową do Lipska oraz 17 osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista, którzy zrealizują praktykę w Dreźnie. Praktyka w Niemczech będzie integralną częścią programu nauczania obowiązującego w technikum.

Czytaj więcej...

Statystyki

4720450
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
651
717
3398
2817
31790
4720450

Twoje IP: 44.213.63.130
Data i godzina: 2023-02-05 16:07:59

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie integracyjne Pomocnej Dłoni

W piątek, 16 października w sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Tradycyjnie już obsługę gastronomiczną spotkania zapewnili wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Tym razem były to uczennice II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Maria Wyrwała, Weronika Cieśla, Kasia Głowacka, Julia Wędlik, Weronika Ratajczak i Patrycja Mądrzak.

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©