Kronika szkolna, maj 2015r.

WOLONTARIUSZE Z ZSZ W RAWICZU NA ZIELONYM FORCIE

W sobotę, 30 maja 2015 roku, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wraz z opiekunami p. Magdaleną Ratajczak i p. Kubą Kasprowiczem po raz kolejny pomagali przeprowadzić V Spartakiadę dla seniorów. Organizatorem imprezy był Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, a uczestnikami mieszkańcy powiatu rawickiego.

W ramach wolontariatu uczniowie sędziowali 10 konkurencji sprawnościowych i turniej tenisa stołowego. Oprócz rywalizacji sportowej na terenie Zielonego Fortu odbył  się pokaz samoobrony wykonany przez grupę z Akademii Taekwondo, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Karkonosze z ZSZ w Rawiczu

W dniach 28-30.05.2015 roku klasy: III TE,  I TLG oraz uczniowie z klas I TTI, III TMH i I bw z opiekunami p. Rafałem Jędrzejakiem, p. Iwoną Kurzawą i p. Joanną Sierpowską udali się na wycieczkę turystyczną w Karkonosze.

W pierwszym dniu wszyscy zwiedzaliśmy stolicę Sudetów - Karpacz. Piesze wędrówki rozpoczęły się od strony Świątyni Wang. Zdobywając koronę Sudetów, czyli Śnieżkę, używaliśmy maksymy rzymian: „Veni, Vedi, Vici”. Po trudnym lecz pełnym atrakcji dniu, udaliśmy się na nocleg do pensjonatu „Przemko” w Szklarskiej Porębie.

Czytaj więcej...

Logistycy na praktykach na Politechnice Poznańskiej

W dniach 25-29 maja 2015 r. uczniowie klasy 3 Technikum, kształcący się w zawodzie technik logistyk, uczestniczyli w praktykach odbywających się w laboratoriach Politechniki Poznańskiej w ramach projektu unijnego „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.

Czytaj więcej...

Wolontariat w SP 4 w Rawiczu

W dniu 21 maja 2015 wolontariuszka Marta Kurkiewicz wraz z pedagogiem szkolnym Anną Funką – Leciejewską przeprowadziły spotkanie z uczniami klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. Wizyta przedstawicielek naszej szkoły miała na celu przybliżenie tematu „Wolontariatu”. Marta zaprezentowała dzieciom swoje działania, jako wolontariuszka Szkolnego Koła PCK i Sympatyków PaT oraz ZHP w Rawiczu. Pani Anna Funka-Leciejewska  omówiła definicję wolontariatu i przedstawiła działania uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w tej dziedzinie.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 1 i 2 TZ

W dniach 26.05.2015-27.05.2015r. uczniowie klas 1 i 2 TZ wraz z opiekunami p. Iwoną Kurzawą , p. Mirosławą Paprocką i p. Agnieszką Konieczną byli na wycieczce zarówno krajoznawczej jak i zawodoznawczej w Gdańsku. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzeniem sopockiego Mola i plaży. Po powrocie do Gdańska uczniowie obejrzeli liczne zabytki Starówki m.in.: fontannę Neptuna, Długi Targ, Ratusz, Dwór Artusa, Złotą Kamienicę oraz Złotą Bramę.

Czytaj więcej...

Kolejna rowerowa wyprawa

Opiekunowie SKT „Szprycha” Rafał Jędrzejak i Kuba Kasprowicz zorganizowali rajd rowerowy dla uczniów ZSZ i ZS nr 3 w Rawiczu. Grupa dojechała na miejsce pojedynku patrona ZSZ w Rawiczu oraz na cmentarz w Łaszczynie, gdzie pochowany jest Bobrowski.

Czytaj więcej...

Lekcja logistyki i zasad sprzedaży dla uczniów Technikum ZSZ w Rawiczu w IKEA Wrocław

18 maja uczniowie Technikum w ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodach technik handlowiec, technik logistyk i technik ekonomista odbyli zajęcia praktyczne w IKEA Wrocław. Nauczyciel przedmiotów zawodowych Alicja Stachowska nawiązała współpracę z Panią Katarzyną Ostynowicz, koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Wrocław w celu zapoznania uczniów z pracą i zasadami sprzedaży w sklepie samoobsługowym wielkopowierzchniowym.

Czytaj więcej...

Praktyki uczniów Technikum ZSZ w Rawiczu w Niemczech i we Włoszech

19 maja 2015r. Narodowa Agencja ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1. Mobilność uczniów i kadry programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Do konkurs zgłoszono 733 wnioski z czego ponad 250 zostało zaakceptowanych, w tym wniosek Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu napisany przez nauczycielki przedmiotów zawodowych Alicję Stachowską i Renatę Uźniak.

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa po okolicach Rawicza

13 maja klasa IITE wraz z opiekunami: p. B. Staśkiewicz i p. A. Stachowską  wybrała się na wycieczkę rowerową po okolicach Rawicza.

Pierwszy etap prowadził do głazu w Lesie Łaszczyńskim – miejsca pojedynku i śmierci naszego Patrona.  Następnie, malowniczą trasą wśród pól, pojechaliśmy do Łaszczyna, gdzie na miejscowym cmentarzu zapaliliśmy znicze  na grobie Stefana  Bobrowskiego.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z ZSZ w Rawiczu w Pomocnej Dłoni

W środę , 13 maja grupa wolontariuszy z klasy pierwszej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych obsługiwała spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Uczniowie z klasy pierwszej zastąpili swoich starszych kolegów – tegorocznych maturzystów, którym w kwietniu prezes stowarzyszenia Michał Gertchen podziękował za trzyletnią pracę w wolontariacie.

Czytaj więcej...

Kurs na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu zorganizowano po raz piąty płatny kurs na operatora wózka widłowego. Koordynatorem kursu była pani Alicja Stachowska, nauczyciel logistycznych teoretycznych przedmiotów zawodowych. Kurs przeprowadziła tradycyjnie firma BKD Maral z Wielunia. 27 pełnoletnich uczniów z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyło w szkoleniu, które obejmowało zajęcia teoretyczne, praktyczną naukę jazdy wózkami widłowymi oraz instruktaż bezpiecznej wymiany butli gazowej.

Czytaj więcej...

Statystyki

4856036
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
31
600
31
5882
11197
4856036

Twoje IP: 3.235.60.197
Data i godzina: 2023-12-11 03:21:12

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

18 marca w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Nasz reprezentant Jakub Jóskowiak, startował w III grupie wiekowej (wśród 11 innych reprezentantów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawickiego).

Więcej…
Monday the 11th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©