Kronika szkolna, grudzień 2016r.

98 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Jak co roku w grudniu, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii, którą przygotowali ich koledzy z klas trzecich i czwartych technikum. Zaprezentowali oni montaż słowno - muzyczny zatytułowany "Tylko fotografie nie liczą się z czasem" oraz prezentację multimedialną poświęconą 98 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2016/17

Po raz trzeci uczniowie ZSZ  w Rawiczu brali udział  w kolejnej edycji  Olimpiady Geograficznej.

Jedynym uczestnikiem był uczeń klasy 2 TLG Dominik Nowakowski, który doskonale poradził sobie z  pracą na  temat geograficzny: Rzeźby terenu gminy Rawicz.

Uczeń wykazał się  wnikliwą  charakterystyką gmin, poprawnością przeprowadzenia obserwacji i badań w danym zakresie oraz umiejętnością wyciągania wniosków i spostrzeżeń.

Czytaj więcej...

Relacja z pobytu na zagranicznych praktykach w Dreźnie

14 uczniów z klasy III technikum kształcących się w zawodzie technik ekonomista wróciło z dwutygodniowej, zagranicznej praktyki zawodowej realizowanej w ramach programu ERASMUS+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Uczniowie zdali  relację z pobytu w firmie szkoleniowej WBS TRAINIG w Dreźnie koordynatorkom projektu p. Alicji Stachowskiej i p. Renacie Uźniak oraz napisali obowiązkowy raport.

Czytaj więcej...

Sukces uczennic w konkursie fryzjerskim

12 grudnia w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. Adepci zawodu musieli wykazać się niezwykłą pomysłowością i umiejętnościami, gdyż zadaniem konkursowym było stworzenie fryzury ślubnej („Fryzura ślubna dawniej, dziś …a może jutro?”). Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer i zachwyciły jury swoimi umiejętnościami praktycznymi.

Czytaj więcej...

XV OGÓLNOPOLSKI POKAZ STOŁÓW WIGILIJNYCH „GWIAZDKA 2016″

W dniach od 8 do 10 grudnia 2016 roku uczennice Katarzyna Biedrowska, Jagoda Bujakiewicz, Aleksandra Dmyterko, Jagoda Kubeczka, Natalia Nowacka, Aleksandra Rau z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, brały udział w XV Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016″ w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Głównym celem tego spotkania była integracja młodzieży szkolnej w duchu przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Jednym z elementów tego spotkania była wystawa prezentująca materialne i duchowe tradycje związane ze świętami. W pokazie tym wzięło udział 13 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz delegacje reprezentujące środowisko studenckie z Ukrainy, Rosji, Lwowa, Hiszpanii, których zadaniem było przygotowanie stoiska ze świątecznymi tradycjami swojego regionu.

Czytaj więcej...

Klasa z najlepszą frekwencją

W październiku fundacja „Cordis” działająca przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu ogłosiła konkurs „ Klasa z najlepszą frekwencją”.  Celem zmagań młodzieży było uzyskanie jak najwyższej frekwencji w listopadzie 2016 roku.  Najlepsza okazała się klasa 1 TM, drugie miejsce zajęła klasa 1 TTI, trzecie zaś 1 TŻ. 

Czytaj więcej...

Aktywność Wolontariuszy w ZSZ

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w ostatnim czasie zaangażowali się w obsługę Gminnego Dnia Seniora oraz Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Głównym zadaniem Wolontariuszy było roznoszenie potraw i napojów oraz prace porządkowe na koniec imprezy.

Czytaj więcej...

Świąteczne spotkanie Pomocnej Dłoni

9 grudnia 2016 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbyło się świąteczne spotkanie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Wolontariusze z I i III klasy Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zostali zaproszeni do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego okresu przedświątecznego. Uczniowie nie tylko roznosili potrawy, napoje, porządkowali stoły, ale także uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd i obejrzeli przedstawienie świąteczne w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

Ostatnie już śniadanie z Mikołajem

Klasa 4 TTM, jak co roku z okazji mikołajek, zorganizowała śniadanie z Mikołajem. Ta forma integracji towarzyszy uczniom od pierwszej klasy i stanowi źródło miłych, klasowych chwil. Tym razem śniadanie nabrało szczególnego znaczenia. Przygotowania zaczęły się już 5 grudnia, kiedy chłopcy przynieśli choinkę i świątecznie ją przystroili. Tym samym zadbali o świąteczny nastrój i miłą atmosferę. Mikołajkowe śniadanie było szczególnie uroczyste. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że to już ostatni raz...

Czytaj więcej...

Mikołajowe dobro

Mikołajkową dużą przerwę społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu postanowiła spędzić inaczej niż zwykle. W tym dniu Samorząd Uczniowski, fundacja Cordis, dyrekcja, nauczyciele i wspaniali uczniowie postawili na integrację. Inspiracją działań była postawa Świętego Mikołaja z Mirry, który swoją pobożnością, ale także uczuleniem na niedolę bliźnich zapoczątkował w XIII wieku zwyczaj rozdawania w szkołach pod patronatem św. Mikołaja stypendiów i zapomóg. O popularności św. Mikołaja świadczy piękny zwyczaj przebierania ludzi za św. Mikołaja i rozdawanie słodkich upominków. W naszym Zespole odbyło się to w różnych formach. Gościliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja biskupa, a także wielu szczupłych i nieco większych Mikołajów świątecznych. Pojawiły się też panny mikołajkowe, śnieżynki, elfy. Nasz szkolny Święty Mikołaj rozdawał z pomocnicami pierniki i cukierki. Nauczyciele i uczniowie musieli skakać przez pastorał i odpowiadać na świąteczne pytania. Roztrzygnięto konkurs na najlepszy strój świąteczny Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, zwycięzcami zostali: Michał Paszkowiak, Sebastian Sęk, Jakub Karkosz i Maciej Wołowski. Niezwykła atmosfera i okazywane wzajemne dobro towarzyszyły wszystkim do końca mikołajkowego dnia, a cel integracyjny został osiągnięty;)

Czytaj więcej...

LEKCJA AKTORSTWA

5 grudnia w rawickim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XXIX Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1 TE Karolina Brzeskwiniewicz. Na scenie zaprezentowała wiersze Jana Kochanowskiego i Andrzeja Krzyckiego. Przewodniczący jury p. Dariusz Taraszkiewicz pogratulował wykonawcom i udzielił młodzieży lekcji aktorstwa.

Czytaj więcej...

Wigilia PaT w Warszawie

W miniony weekend wolontariusze ze Szkolnego PaTPORTU w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu brali udział w Wigilii Społeczności PaT w Warszawie. Raz do roku społeczność Ogólnopolskiego Programu Profilaktyka a Ty PaT spotyka się przy  opłatku i składa sobie wzajemnie życzenia. Wydarzeniu towarzyszą twórcy programu oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych policji i ministerstwa. Wspólnie podziękowania, śpiewanie kolęd i prezentowane sztuki teatralne przebiegają w atmosferze świątecznej radości oraz wspólnej wdzięczności za całoroczną pracę. W tym roku dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, Fundacji na Rzecz Wspierania ZSZ CORDIS oraz Radzie Rodziców przy ZSZ, również nasi patowicze mieli okazję uczestniczyć w tym zachwycającym wydarzeniu.

Czytaj więcej...

Niedźwiadek – Herb Rawicza w Warszawie

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu podczas akcji wypiekania pierników świątecznych przygotowała szczególny piernik, a właściwe niedźwiadek. Przygotowujący się do wyjazdu na Wigilię Społeczności PAT do Warszawy wolontariusze PaTPORTU szkolnego poprosili koleżanki z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych o przygotowanie piernikowego prezentu dla szefa programu Profilaktyka a Ty PaT pana Grzegorza Jacha.

Czytaj więcej...

Relacja z praktyki w firmie WBS w Dreźnie

W czwartek po praktykach byliśmy w Verkehrsmuseum, czyli w Muzeum Transportu. Bardzo ciekawie - oprowadzała nas Polka. Widzieliśmy historię powstawania różnych środków transportu, niektórzy spróbowali nawet jazdy na bicyklu - okazało się to nie takie łatwe! 

Czytaj więcej...

Krokiety na szlachetny cel

Grupa kucharzy uczących się w Ośrodku Doskonalenia i Dokształcania Zawodowego przy ZSZ w Rawiczu zorganizowała akcję charytatywną. Kucharze ze szkół zawodowych w Rawiczu i Bojanowie zakupili produkty, a następnie podczas zajęć w ZSZ wykonali krokiety z kapustą i grzybami.  Krokiety sprzedawali uczniom i nauczycielom podczas dwóch przerw. Cały zysk przekazali na rehabilitację swojego kolegi Karola Krawczyka, który uległ ciężkiemu wypadkowi.

Czytaj więcej...

Statystyki

4720311
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
512
717
3259
2678
31790
4720311

Twoje IP: 44.213.63.130
Data i godzina: 2023-02-05 14:19:28

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkursy historyczne KRĄG

26 kwietnia 2016 roku w murach Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się podsumowanie etapów szkolnych trzech konkursów o randze ogólnopolskiej, których organizatorem było  Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”.

Dwa z tych konkursów poświęcone były tematyce historycznej i polegały na rozwiązaniu testu, a trzeci był konkursem plastycznym. We wszystkich zmaganiach wzięła udział młodzież z klas I i II technikum.

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©