Kronika szkolna, grudzień 2016r.

98 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Jak co roku w grudniu, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii, którą przygotowali ich koledzy z klas trzecich i czwartych technikum. Zaprezentowali oni montaż słowno - muzyczny zatytułowany "Tylko fotografie nie liczą się z czasem" oraz prezentację multimedialną poświęconą 98 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2016/17

Po raz trzeci uczniowie ZSZ  w Rawiczu brali udział  w kolejnej edycji  Olimpiady Geograficznej.

Jedynym uczestnikiem był uczeń klasy 2 TLG Dominik Nowakowski, który doskonale poradził sobie z  pracą na  temat geograficzny: Rzeźby terenu gminy Rawicz.

Uczeń wykazał się  wnikliwą  charakterystyką gmin, poprawnością przeprowadzenia obserwacji i badań w danym zakresie oraz umiejętnością wyciągania wniosków i spostrzeżeń.

Czytaj więcej...

Relacja z pobytu na zagranicznych praktykach w Dreźnie

14 uczniów z klasy III technikum kształcących się w zawodzie technik ekonomista wróciło z dwutygodniowej, zagranicznej praktyki zawodowej realizowanej w ramach programu ERASMUS+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Uczniowie zdali  relację z pobytu w firmie szkoleniowej WBS TRAINIG w Dreźnie koordynatorkom projektu p. Alicji Stachowskiej i p. Renacie Uźniak oraz napisali obowiązkowy raport.

Czytaj więcej...

Sukces uczennic w konkursie fryzjerskim

12 grudnia w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. Adepci zawodu musieli wykazać się niezwykłą pomysłowością i umiejętnościami, gdyż zadaniem konkursowym było stworzenie fryzury ślubnej („Fryzura ślubna dawniej, dziś …a może jutro?”). Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer i zachwyciły jury swoimi umiejętnościami praktycznymi.

Czytaj więcej...

XV OGÓLNOPOLSKI POKAZ STOŁÓW WIGILIJNYCH „GWIAZDKA 2016″

W dniach od 8 do 10 grudnia 2016 roku uczennice Katarzyna Biedrowska, Jagoda Bujakiewicz, Aleksandra Dmyterko, Jagoda Kubeczka, Natalia Nowacka, Aleksandra Rau z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, brały udział w XV Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016″ w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Głównym celem tego spotkania była integracja młodzieży szkolnej w duchu przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Jednym z elementów tego spotkania była wystawa prezentująca materialne i duchowe tradycje związane ze świętami. W pokazie tym wzięło udział 13 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz delegacje reprezentujące środowisko studenckie z Ukrainy, Rosji, Lwowa, Hiszpanii, których zadaniem było przygotowanie stoiska ze świątecznymi tradycjami swojego regionu.

Czytaj więcej...

Klasa z najlepszą frekwencją

W październiku fundacja „Cordis” działająca przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu ogłosiła konkurs „ Klasa z najlepszą frekwencją”.  Celem zmagań młodzieży było uzyskanie jak najwyższej frekwencji w listopadzie 2016 roku.  Najlepsza okazała się klasa 1 TM, drugie miejsce zajęła klasa 1 TTI, trzecie zaś 1 TŻ. 

Czytaj więcej...

Aktywność Wolontariuszy w ZSZ

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w ostatnim czasie zaangażowali się w obsługę Gminnego Dnia Seniora oraz Gminnego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Głównym zadaniem Wolontariuszy było roznoszenie potraw i napojów oraz prace porządkowe na koniec imprezy.

Czytaj więcej...

Świąteczne spotkanie Pomocnej Dłoni

9 grudnia 2016 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbyło się świąteczne spotkanie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Wolontariusze z I i III klasy Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zostali zaproszeni do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego okresu przedświątecznego. Uczniowie nie tylko roznosili potrawy, napoje, porządkowali stoły, ale także uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd i obejrzeli przedstawienie świąteczne w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

Ostatnie już śniadanie z Mikołajem

Klasa 4 TTM, jak co roku z okazji mikołajek, zorganizowała śniadanie z Mikołajem. Ta forma integracji towarzyszy uczniom od pierwszej klasy i stanowi źródło miłych, klasowych chwil. Tym razem śniadanie nabrało szczególnego znaczenia. Przygotowania zaczęły się już 5 grudnia, kiedy chłopcy przynieśli choinkę i świątecznie ją przystroili. Tym samym zadbali o świąteczny nastrój i miłą atmosferę. Mikołajkowe śniadanie było szczególnie uroczyste. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że to już ostatni raz...

Czytaj więcej...

Mikołajowe dobro

Mikołajkową dużą przerwę społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu postanowiła spędzić inaczej niż zwykle. W tym dniu Samorząd Uczniowski, fundacja Cordis, dyrekcja, nauczyciele i wspaniali uczniowie postawili na integrację. Inspiracją działań była postawa Świętego Mikołaja z Mirry, który swoją pobożnością, ale także uczuleniem na niedolę bliźnich zapoczątkował w XIII wieku zwyczaj rozdawania w szkołach pod patronatem św. Mikołaja stypendiów i zapomóg. O popularności św. Mikołaja świadczy piękny zwyczaj przebierania ludzi za św. Mikołaja i rozdawanie słodkich upominków. W naszym Zespole odbyło się to w różnych formach. Gościliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja biskupa, a także wielu szczupłych i nieco większych Mikołajów świątecznych. Pojawiły się też panny mikołajkowe, śnieżynki, elfy. Nasz szkolny Święty Mikołaj rozdawał z pomocnicami pierniki i cukierki. Nauczyciele i uczniowie musieli skakać przez pastorał i odpowiadać na świąteczne pytania. Roztrzygnięto konkurs na najlepszy strój świąteczny Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, zwycięzcami zostali: Michał Paszkowiak, Sebastian Sęk, Jakub Karkosz i Maciej Wołowski. Niezwykła atmosfera i okazywane wzajemne dobro towarzyszyły wszystkim do końca mikołajkowego dnia, a cel integracyjny został osiągnięty;)

Czytaj więcej...

LEKCJA AKTORSTWA

5 grudnia w rawickim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XXIX Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1 TE Karolina Brzeskwiniewicz. Na scenie zaprezentowała wiersze Jana Kochanowskiego i Andrzeja Krzyckiego. Przewodniczący jury p. Dariusz Taraszkiewicz pogratulował wykonawcom i udzielił młodzieży lekcji aktorstwa.

Czytaj więcej...

Wigilia PaT w Warszawie

W miniony weekend wolontariusze ze Szkolnego PaTPORTU w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu brali udział w Wigilii Społeczności PaT w Warszawie. Raz do roku społeczność Ogólnopolskiego Programu Profilaktyka a Ty PaT spotyka się przy  opłatku i składa sobie wzajemnie życzenia. Wydarzeniu towarzyszą twórcy programu oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych policji i ministerstwa. Wspólnie podziękowania, śpiewanie kolęd i prezentowane sztuki teatralne przebiegają w atmosferze świątecznej radości oraz wspólnej wdzięczności za całoroczną pracę. W tym roku dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, Fundacji na Rzecz Wspierania ZSZ CORDIS oraz Radzie Rodziców przy ZSZ, również nasi patowicze mieli okazję uczestniczyć w tym zachwycającym wydarzeniu.

Czytaj więcej...

Niedźwiadek – Herb Rawicza w Warszawie

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu podczas akcji wypiekania pierników świątecznych przygotowała szczególny piernik, a właściwe niedźwiadek. Przygotowujący się do wyjazdu na Wigilię Społeczności PAT do Warszawy wolontariusze PaTPORTU szkolnego poprosili koleżanki z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych o przygotowanie piernikowego prezentu dla szefa programu Profilaktyka a Ty PaT pana Grzegorza Jacha.

Czytaj więcej...

Relacja z praktyki w firmie WBS w Dreźnie

W czwartek po praktykach byliśmy w Verkehrsmuseum, czyli w Muzeum Transportu. Bardzo ciekawie - oprowadzała nas Polka. Widzieliśmy historię powstawania różnych środków transportu, niektórzy spróbowali nawet jazdy na bicyklu - okazało się to nie takie łatwe! 

Czytaj więcej...

Krokiety na szlachetny cel

Grupa kucharzy uczących się w Ośrodku Doskonalenia i Dokształcania Zawodowego przy ZSZ w Rawiczu zorganizowała akcję charytatywną. Kucharze ze szkół zawodowych w Rawiczu i Bojanowie zakupili produkty, a następnie podczas zajęć w ZSZ wykonali krokiety z kapustą i grzybami.  Krokiety sprzedawali uczniom i nauczycielom podczas dwóch przerw. Cały zysk przekazali na rehabilitację swojego kolegi Karola Krawczyka, który uległ ciężkiemu wypadkowi.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902718
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
110
1231
4477
24014
14829
4902718

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 02:53:47

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zajęcia praktyczne w ZPB Kaczmarek

16 i 23 listopada odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne w zakładzie u nowego partnera naszej szkoły – firmy ZPB Kaczmarek. Przez dwa dni pierwsza grupa uczniów II klasy kształcących się w zawodzie technik budownictwa uczyła się technologii produkcji betonowych materiałów prefabrykowanych. Zajęcia rozpoczęły się od szkolenia bhp przeprowadzonego przez zakładowego inspektora bhp ZPB Kaczmarek.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©