Kronika szkolna, październik 2016r.

Klasa IV TZ z wizytą w hotelu Park Plaza we Wrocławiu

Uczniowie klasy IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do czterogwiazdkowego hotelu Park Plaza we Wrocławiu. Zastępca dyrektora hotelu do spraw gastronomii pan Dariusz Serwatka na początku przedstawił najważniejsze informacje o hotelu, zakresie świadczonych usług oraz wyjaśnił mechanizmy wpływające na ceny usług hotelowych. Następnie przedstawił strukturę organizacyjną hotelu, omówił zadania poszczególnych działów oraz działalność biznesowo-gastronomiczną hotelu. Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy restauracji hotelowej, ustawieniem bufetu śniadaniowego, zobaczyli podstawowe nakrycie stołu oraz dekorację sali restauracyjnej. Omówiona została szczegółowo karta menu obowiązująca w hotelowej restauracji.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

W wtorek, 18 października uczniowie klasy 1 TŻ wraz z wychowawczynią p. Patrycją Stelmaszyk oraz paniami Hanną Lenartowską i Klaudią Gogolewską wybrali się na wycieczkę integracyjną do stolicy Dolnego Sląska. Towarzyszyło im również kilku uczniów z klas 1 TTI oraz 3 TLG.

Pierwszym punktem programu był wjazd na 49 piętro najwyższego budynku w Polsce , jakim jest wrocławski Sky Tower. Z tarasu widokowego podziwiać mogliśmy m.in. panoramę miasta oraz znajdującą się nieopodal Wrocławia górę Slężę. W oddali widoczne były nawet zarysy Karkonoszy. Uczniowie z zainteresowaniem spoglądali przez szybę. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję zobaczyć widok z tak wysoka. Było to dla nich bardzo ciekawe i pełne wrażeń przeżycie.

Czytaj więcej...

Jesienny Rajd Rowerowy

22 października grupa uczniów z ZSZ w Rawiczu pod opieką pana Jakuba Morysona wzięła udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez oddział rawickiego PTTK. Zgodnie z propozycją organizatorów grupa wybrała dłuższą trasę liczącą 42 km. Rajd wiódł przez następujące miejscowości: Rawicz, Masłowo, Załęcze, Pobiel, Laskowa, Chodlewo, Garbce, Korzeńsko, Dębno. Meta znajdowała się na „Uroczysku” w Dębnie Niemieckim, na którą uczestnicy dotarli o 12.30. Po krótkim odpoczynku i posiłku grupa wróciła do Rawicza.

Czytaj więcej...

Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen…”

W piątek 21 października 2016r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania wierszy w języku niemieckim. Każdy z uczestników w czasie występu prezentował dwa wybrane przez siebie utwory. Jury,  składające się z nauczycielek germanistek,  oceniało płynność czytania, wymowę, intonację oraz interpretację. Najwyższe miejsca zdobyli:

1. Ławniczak Hubert
2. Sowiński Marcin
3. Ratajczak Mikołaj

Czytaj więcej...

Wycieczka na cmentarz uczniów ZSZ w Rawiczu

W dniu 27.10.2016 r. młodzież z klas III TE i III TLG Zespołu Szkół Zawodowych, w ramach zajęć bibliotecznych wybrała się z p. V. Kistowską - Lisek na wycieczkę na cmentarz w Rawiczu. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję pospacerować alejkami rawickiego cmentarza. Zobaczyli groby żołnierzy oraz dotarli pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, Żołnierzy Wojska Polskiego i byłych Więźniów Politycznych, pod którym zapalili symboliczny znicz. Następnie przeszli do grobu byłej wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Pani Urszuli Suchanek, gdzie również zapalili znicz.

Czytaj więcej...

KLASA Z NAJLEPSZĄ FREKWENCJĄ

Fundacja „CORDIS” we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu organizuje konkurs pt. „KLASA Z NAJLEPSZĄ FREKWENCJĄ”. Konkurs adresowany jest do wszystkich klas szkół dziennych Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Fundacji - http://www.fundacja.zszrawicz.pl. Dla zwycięskiej klasy organizatorzy przewidzieli nagrodę.

POWODZENIA!!!

Dzień Europejski w ZSZ w Rawiczu

Dnia 25 października 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Dzień Europejski w ramach programu Erasmus +. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się na wyjazd na zagraniczne praktyki przygotowali dla swoich kolegów prezentacje na temat miejsc i krajów, do których udadzą się na praktyki zawodowe. Na wstępie autorki i koordynatorki projektu Renata Uźniak i Alicja Stachowska przedstawiły podstawowe cele i działania w ramach projektu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Mistrzowstwa powiatu w tenisie stołowym

W dniu 17 października 2016 r. w ZS w Jutrosinie odbył się finał drużynowych mistrzostw powiatu rawickiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje naszej szkoły. W składzie dziewcząt znalazły się:
SANDRA Karkosz,
GRUSZCZYŃSKA Kinga,
KRYSMAN Natalia.

Czytaj więcej...

Młoda krew ratuje życie

20 października 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w ramach turnieju Młoda krew ratuje życie zorganizowano akcję krwiodawstwa. Tradycyjnie już wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W sumie w akcji cenny płyn ratujący życie oddało 44 uczniów, co pozwoliło uzyskać 19,80 litrów krwi. Krwiodawstwo w ZSZ jest już tradycją i odbywa się dwa razy do roku. Uczniowie chętnie biorą w niej udział, co świadczy o ich ogromnym sercu dla drugiego człowieka. 

Czytaj więcej...

Przygotowanie pedagogiczno-kulturowe ekonomistów

Grupa ekonomistów z klasy trzeciej biorąca udział w projekcie Erasmus+ w sobotę integrowała się podczas zajęć z przygotowania pedagogiczno-kulturowego. Zajęcia miały charakter twórczej współpracy, która miała na celu bliższe poznanie siebie oraz miejsca, do którego udadzą się na staż zagraniczny. Wspólnie z prowadzącą Anną Funką - Leciejewską tworzyli plakaty, realizowali zadania w grupach oraz tworzyli sieć wzajemnej współpracy.

Czytaj więcej...

Praktyka w Niemczech coraz bliżej….

Powoli kończą się zajęcia przygotowujące grupę 14 ekonomistów do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe do Niemiec w ramach programu Erasmus+. Na kursie języka niemieckiego z panią Małgorzatą Kędzią uczniowie rysowali rysunek do piosenki "36 Grad" grupy 2Raumwohnung. Liderzy każdej grupy opisywali historyjkę, którą przedstawiał rysunek. Na kolejnych zajęciach uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które prowadziły między sobą dialog w języku niemieckim.

Czytaj więcej...

Wycieczka integracyjna w Rudawy Janowickie

W dniu 7 października br. uczniowie klasy ITLG wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą  Kędzią i opiekunkami: panią Bernadetą Staśkiewicz i Agnieszką Konieczną wybrali się na wycieczkę integracyjną w Rudawy Janowickie.

Pierwszym punktem programu był Zamek Bolków. Przewodnik Stanisław Korzępa opowiedział nam historię zamku pochodzącego z 1227 roku. Obejrzeliśmy muzeum z makietami starych zamków, weszliśmy na wieżę, skąd podziwialiśmy widoki na miasto Bolków i pobliskie pasma górskie. Kolejnym punktem programu było wejście na Krzyżną  Górę (654 m n.p.m) i Sokolik (642 m n.p.m). Są to wierzchołki Gór Sokolich położonych w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Ze szczytów rozciągały się przepiękne widoki, a pogoda sprzyjała górskim wędrówkom. Kolejną  atrakcją było rozpalenie ogniska i upieczenie kiełbasek pod schroniskiem Szwajcarka. Uczestnikom wyjazdu humory dopisywały, dziewczyny zatańczyły nawet „makarenę”.

Czytaj więcej...

Pomocna Dłoń

W piątek, 14 października w sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Tradycyjnie już obsługę gastronomiczną spotkania zapewnili wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Tym razem były to uczennice II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Jagoda Bujakiewicz, Ola Rau, Zuzia Jelinowska,Jagoda Kubeczka, Ola Materkowska,Weronika Plewińska, Ewa Stoińska,Kasia Wawrzyniak i Natalia Nowacka.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w ZSZ w Rawiczu

„Polonista,  to nie jest zawód, lecz misja, dydaktyczne cuda wśród ciemnego luda.” Te słowa towarzyszyły dziś nauczycielom, wychowawcom, uczniom podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Wypowiedziała je, emerytowana polonistka Cecylia Bohdziewicz, przytaczając wiersz Mariana Wojnowskiego pt. „List do polonistów”. Utwór stał się podstawą rozważań nad sensem nauczycielskich zmagań z językową i uczniowską rzeczywistością. Dyrektor Zespołu Krzysztof Jarosz podziękował  pedagogom i wychowawcom  wielu pokoleń za poświęcenie, trud nauki, wrażliwość oraz dobro okazywane uczniom. Nagrodził również zaangażowanych nauczycieli i pracowników szkoły za osiągnięcia w pracy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pracownikiem MONARU

4 października 2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu  brali udział w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez Katarzynę Jędrzejewską z MONAR-u w Lesznie. "Łatwo zacząć trudniej skończyć" pod takim tytułem prelegentka wyjaśniła młodzieży mechanizm działania środków psychoaktywnych. Mogli przekonać się, jak dopalacze wpływają na młode serce oraz mózg, ponadto usłyszeli w jaki sposób reagować, jeżeli ktoś w ich otoczeniu przedawkuje z używkami.

Czytaj więcej...

Statystyki

4856069
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
64
600
64
5915
11197
4856069

Twoje IP: 3.235.60.197
Data i godzina: 2023-12-11 04:46:38

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie z kulturą Chazacką

10 marca w Zespole Szkół Zawodowych odbyło się spotkanie uczniów Zespołu z przedstawicielami zespołu folklorystycznego „Wisieloki” z Szymanowa, Panią Grażyną Konopką i Panem Michałem Umławskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela Jakuba Morysona. Członkowie zespołu „Wisieloki” opowiedzieli zebranej młodzieży o historii mikroregionu chazackiego, jak i o spuściźnie założycieli zespołu – Państwa Franciszka i Anny Brzeskot.

Więcej…
Monday the 11th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©