Kronika szkolna, wrzesień 2017r.

Światowy dzień tabliczki mnożenia

29 września, po raz pierwszy, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Trzy patrole uczniowskie udały się wraz z opiekunem do Urzędu Miasta, Muzeum Ziemi Rawickiej, Policji oraz Straży Pożarnej.

Uczniowie przeegzaminowali łącznie 98 mieszkańców Rawicza; w tym 44 kobiety i 54 mężczyzn.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSZ w Rawiczu

  

W dniu 26 września br. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji młodzież  pod  nadzorem nauczycieli przygotowała wiersze w różnych językach (angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i norweskim). Uczniowie wzięli też udział w konkursie  na najlepszy plakat  promujący naukę języków obcych.

Czytaj więcej...

KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA W ZSZ W RAWICZU

 

Dnia 28 września 2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna, bardzo udana akcja krwiodawstwa. Organizatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu, natomiast całą akcją dowodziła Katarzyna Głowacka z klasy IV TZ. W sprawnym przebiegu akcji pomagały: Weronika Ratajczak (IVTZ) oraz Karolina Horbowa i Natalia Banaszak (II TZ).

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE TECHNIKUM Z RAWICZA WE WROCŁAWSKIM HYDROPOLIS

Dnia 27 września 2017 r. uczniowie klasy III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych integrowali się we Wrocławiu w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis oraz w Parku trampolin Go Jump.

Hydropolis to bardzo ciekawe miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele służą ukazaniu wody i jej roli w życiu człowieka z wielu perspektyw.

Czytaj więcej...

Obroniliśmy tytuł Mistrza Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych!

Męska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Powiatu Rawickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na stadionie przy Grota Roweckiego nasza drużyna zdecydowanie wyprzedziła ZSPT-CKU w Bojanowie oraz I LO w Rawiczu, pokonując dystans 10 x 1000 m w niespełna 28 minut. Dzielnie w zawodach rywalizowały również nasze dziewczęta. Ostatecznie zajęły 2 miejsce ustępując drużynie I LO w Rawiczu.

Czytaj więcej...

O NARKOTYKACH. SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ ZSZ W RAWICZU

Narkotyki dotyczą wszystkich – chrońmy nasze dzieci" pod takim hasłem w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu odbyło się w dniu 21 września br. spotkanie zorganizowane przez Powiat Rawicki.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU NA PODIUM GOŁASZYŃSKIEGO KONKURSU!

            W dniu 25 września 2017 r. uczniowie Technikum  ZSZ w Rawiczu kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Aleksandra Dmyterko i Nathan Kolibabka brali udział w konkursie kulinarnym „Smaki Ziemi Rawickiej” pod patronatem Starosty Rawickiego, który odbył się w ramach imprezy „Wielkopolska Wieś Zaprasza” Gołaszyn 2017 zorganizowanej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Czytaj więcej...

XV Powiatowy Zlot Krajoznawczy – Pakosław 2017

  Rozpoczynając nowy sezon rowerowy Szkolnego Koła Turystycznego „Szprycha, działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, ruszyła w trasę – tym razem na XV Powiatowy Zlot Krajoznawczy do Pakosławia. Grupa 10 osób wraz opiekunem Rafałem   Jędrzejakiem pokonała 55 kilometrów.

Czytaj więcej...

Wrześniowe spotkanie z Pomocną Dłonią

We środę 13 września 2017 roku odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie integracyjne stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Ze względu na remont sali widowiskowej Domu Kultury, spotkanie odbyło się w Kowalikach, w pięknej leśnej scenerii.

Dziewczyny z klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych już od wczesnych godzin popołudniowych pomagały przy pracach przygotowawczych i organizacyjnych w sali bankietowej, gdzie zgromadziło się 210 członków stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Akcja krwiodawstwa

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w akcji krwiodawstwa w naszej szkole.

Dnia 28 września 2017 w sali 26 od godziny 9.30 czekamy na chętnych krwiodawców.

Zapisy chętnych przyjmują wolontariuszki z Klasy IV TZ Kasia Głowacka i Julia Wędlik

OGÓLNOPOLSKI SUKCES UCZENNICY ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU!

Na początku tego roku szkolnego uczennica III klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, Aleksandra Dmyterko otrzymała wyróżnienie za udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym  pt. „Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą”.

Fotografia Oli zostanie zamieszczona 13 września  na stronie internetowej Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

 Serdecznie gratulujemy!

 

Zespół redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Czytaj więcej...

Zajęcia terenowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w Wielkopolskim Parku Krajobrazowym!

Zajęcia terenowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

w Wielkopolskim Parku Krajobrazowym!

W dniach 5-6 września br., odbyły się zajęcia terenowe z geografii klasy 3 TLG Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. Zajęcia miały miejsce w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorkach, koło Puszczykowa, znajdującej się na terenie Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego. Stacja ta jest zamiejscową placówką badawczą i dydaktyczną UAM w Poznaniu. Zajęcia odbywały się w ramach cyklicznej współpracy ZSZ w Rawiczu z UAM, która trwa już od 4 lat.

Czytaj więcej...

Szkolna giełda podręczników

SZKOLNA GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW odbywa się w holu sali gimnastycznej w godz. od 9.00 - 13.00

TERMINY:
- 6.09 - 7.09 - PRZYJMOWANIE PODRĘCZNIKÓW
- 8.09 - 12.09 - SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW
- 13.09 - 14.09 - WYDAWANIE PIENIĘDZY

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu otwarty!

W dniu 4 września br., po dwumiesięcznej przerwie, cała społeczność szkoły spotkała się na boisku placówki, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2017/ 2018. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Starosta Rawicki p. Adam Sperzyński. Powitał wszystkich nauczycieli, uczniów, a także nowego dyrektora szkoły pana dr Piotra Mośka, życząc mu jednocześnie powodzenia na nowym stanowisku pracy. Podkreślił, że Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu to „wizytówka całego Powiatu”, o czym świadczą między innymi inwestycje rozpoczęte w szkole (budowa boiska wielofunkcyjnego oraz warsztatów). Następnie ze zgromadzonymi przywitał się nowy dyrektor placówki.

Czytaj więcej...

Statystyki

4035957
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
119
165
2325
10211
27299
4035957

Twoje IP: 3.235.45.196
Data i godzina: 2020-08-15 04:35:31

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zajęcia praktyczne w ZPB Kaczmarek

16 i 23 listopada odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne w zakładzie u nowego partnera naszej szkoły – firmy ZPB Kaczmarek. Przez dwa dni pierwsza grupa uczniów II klasy kształcących się w zawodzie technik budownictwa uczyła się technologii produkcji betonowych materiałów prefabrykowanych. Zajęcia rozpoczęły się od szkolenia bhp przeprowadzonego przez zakładowego inspektora bhp ZPB Kaczmarek.

Więcej…
Saturday the 15th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©