Kronika szkolna, wrzesień 2017r.

Światowy dzień tabliczki mnożenia

29 września, po raz pierwszy, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Trzy patrole uczniowskie udały się wraz z opiekunem do Urzędu Miasta, Muzeum Ziemi Rawickiej, Policji oraz Straży Pożarnej.

Uczniowie przeegzaminowali łącznie 98 mieszkańców Rawicza; w tym 44 kobiety i 54 mężczyzn.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSZ w Rawiczu

  

W dniu 26 września br. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji młodzież  pod  nadzorem nauczycieli przygotowała wiersze w różnych językach (angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i norweskim). Uczniowie wzięli też udział w konkursie  na najlepszy plakat  promujący naukę języków obcych.

Czytaj więcej...

KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA W ZSZ W RAWICZU

 

Dnia 28 września 2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna, bardzo udana akcja krwiodawstwa. Organizatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu, natomiast całą akcją dowodziła Katarzyna Głowacka z klasy IV TZ. W sprawnym przebiegu akcji pomagały: Weronika Ratajczak (IVTZ) oraz Karolina Horbowa i Natalia Banaszak (II TZ).

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE TECHNIKUM Z RAWICZA WE WROCŁAWSKIM HYDROPOLIS

Dnia 27 września 2017 r. uczniowie klasy III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych integrowali się we Wrocławiu w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis oraz w Parku trampolin Go Jump.

Hydropolis to bardzo ciekawe miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele służą ukazaniu wody i jej roli w życiu człowieka z wielu perspektyw.

Czytaj więcej...

Obroniliśmy tytuł Mistrza Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych!

Męska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Powiatu Rawickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na stadionie przy Grota Roweckiego nasza drużyna zdecydowanie wyprzedziła ZSPT-CKU w Bojanowie oraz I LO w Rawiczu, pokonując dystans 10 x 1000 m w niespełna 28 minut. Dzielnie w zawodach rywalizowały również nasze dziewczęta. Ostatecznie zajęły 2 miejsce ustępując drużynie I LO w Rawiczu.

Czytaj więcej...

O NARKOTYKACH. SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ ZSZ W RAWICZU

Narkotyki dotyczą wszystkich – chrońmy nasze dzieci" pod takim hasłem w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu odbyło się w dniu 21 września br. spotkanie zorganizowane przez Powiat Rawicki.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU NA PODIUM GOŁASZYŃSKIEGO KONKURSU!

            W dniu 25 września 2017 r. uczniowie Technikum  ZSZ w Rawiczu kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Aleksandra Dmyterko i Nathan Kolibabka brali udział w konkursie kulinarnym „Smaki Ziemi Rawickiej” pod patronatem Starosty Rawickiego, który odbył się w ramach imprezy „Wielkopolska Wieś Zaprasza” Gołaszyn 2017 zorganizowanej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Czytaj więcej...

XV Powiatowy Zlot Krajoznawczy – Pakosław 2017

  Rozpoczynając nowy sezon rowerowy Szkolnego Koła Turystycznego „Szprycha, działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, ruszyła w trasę – tym razem na XV Powiatowy Zlot Krajoznawczy do Pakosławia. Grupa 10 osób wraz opiekunem Rafałem   Jędrzejakiem pokonała 55 kilometrów.

Czytaj więcej...

Wrześniowe spotkanie z Pomocną Dłonią

We środę 13 września 2017 roku odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie integracyjne stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Ze względu na remont sali widowiskowej Domu Kultury, spotkanie odbyło się w Kowalikach, w pięknej leśnej scenerii.

Dziewczyny z klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych już od wczesnych godzin popołudniowych pomagały przy pracach przygotowawczych i organizacyjnych w sali bankietowej, gdzie zgromadziło się 210 członków stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Akcja krwiodawstwa

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w akcji krwiodawstwa w naszej szkole.

Dnia 28 września 2017 w sali 26 od godziny 9.30 czekamy na chętnych krwiodawców.

Zapisy chętnych przyjmują wolontariuszki z Klasy IV TZ Kasia Głowacka i Julia Wędlik

OGÓLNOPOLSKI SUKCES UCZENNICY ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU!

Na początku tego roku szkolnego uczennica III klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, Aleksandra Dmyterko otrzymała wyróżnienie za udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym  pt. „Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą”.

Fotografia Oli zostanie zamieszczona 13 września  na stronie internetowej Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

 Serdecznie gratulujemy!

 

Zespół redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Czytaj więcej...

Zajęcia terenowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w Wielkopolskim Parku Krajobrazowym!

Zajęcia terenowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

w Wielkopolskim Parku Krajobrazowym!

W dniach 5-6 września br., odbyły się zajęcia terenowe z geografii klasy 3 TLG Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. Zajęcia miały miejsce w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorkach, koło Puszczykowa, znajdującej się na terenie Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego. Stacja ta jest zamiejscową placówką badawczą i dydaktyczną UAM w Poznaniu. Zajęcia odbywały się w ramach cyklicznej współpracy ZSZ w Rawiczu z UAM, która trwa już od 4 lat.

Czytaj więcej...

Szkolna giełda podręczników

SZKOLNA GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW odbywa się w holu sali gimnastycznej w godz. od 9.00 - 13.00

TERMINY:
- 6.09 - 7.09 - PRZYJMOWANIE PODRĘCZNIKÓW
- 8.09 - 12.09 - SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW
- 13.09 - 14.09 - WYDAWANIE PIENIĘDZY

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu otwarty!

W dniu 4 września br., po dwumiesięcznej przerwie, cała społeczność szkoły spotkała się na boisku placówki, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2017/ 2018. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Starosta Rawicki p. Adam Sperzyński. Powitał wszystkich nauczycieli, uczniów, a także nowego dyrektora szkoły pana dr Piotra Mośka, życząc mu jednocześnie powodzenia na nowym stanowisku pracy. Podkreślił, że Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu to „wizytówka całego Powiatu”, o czym świadczą między innymi inwestycje rozpoczęte w szkole (budowa boiska wielofunkcyjnego oraz warsztatów). Następnie ze zgromadzonymi przywitał się nowy dyrektor placówki.

Czytaj więcej...

Statystyki

4661770
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
109
2010
2564
6785
28767
4661770

Twoje IP: 100.24.118.144
Data i godzina: 2022-12-07 08:49:00

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

KONKURS NA LOGO KLASY DWUJĘZYCZNEJ SP4 ROZSTRZYGNIĘTY!

Uczniowie naszego Zespołu wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Rawiczu im. Władysława Broniewskiego konkursie na logo klasy dwujęzycznej. Młodzież zaproponowała swoje interpretacje graficzne logo, którego celem było połączenie nauki dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Jury w konkursie byli uczniowie i rodzice innowacyjnej klasy. Zwyciężyło logo zaprojektowane przez Kingę Gruszczyńską - uczennicę klasy 3 TE. Wyróżnione zostały także pomysły Matyldy Mikołajczak z 3 TE i Piotra Kupczyka z 2 TTI. Uroczystego wręczenia nagród dokonała wicedyrektor SP4 w Rawiczu - pani Monika Jurkowska.

Więcej…
Wednesday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©