Erasmus

Projekt „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”  realizowany będzie w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu  przez dwa kolejne lata (2015-2017).

Młodzież odbędzie praktyki w niemieckich i włoskich zakładach pracy wybranych przez  firmy pośredniczące:

-Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH w Schkeuditz k/Lipska, Niemcy

-WBS TRAINING AG w Dreźnie, Niemcy

-YouNet w Bolonii, Włochy. 

W dwóch kolejnych latach uczniowie wyjadą na praktyki zagraniczne:

-grupa I (10 uczniów z III TZ i 10 uczniów z III TLG) - na 3 tygodnie do Vitalis, 21.02 -12.03. 2016 r.

-grupa II (13 uczniów z III TE) - na 2 tygodnie do WBS, 3.04-16.04. 2016 r.

-grupa III (14 uczniów z III TE) -na 2 tygodnie do WBS, 27.11-10.12.2016 r.

-grupa IV (10 uczniów z III TZ i 10 uczniów z III TLG) - na 3 tygodnie do YouNet,12.03-01.04.2017 r. 

Praktyka w Niemczech i we Włoszech będzie integralną częścią programu nauczania obowiązującego w technikum.

Uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych będą pracować w stołówkach i firmach cateringowych oraz restauracjach.

Uczniowie w zawodzie technik logistyk odbędą staże w centrach dystrybucji i sklepach sieci handlowych. Uczniowie w zawodzie technik ekonomista zrealizują staż w firmie szkoleniowej WBS w Dreźnie.

Projekt ERASMUS+ w ZSZ w Rawiczu podsumowany i zakończony

W czwartek 6 kwietnia podsumowaliśmy projekt "Polska edukacja plus europejska praktyka - początkiem kariery zawodowej". Projekt realizowany był w ramach programu  Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe i finansowany był w całości z  Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Podsumowanie zagranicznych praktyk we Włoszech

W niedzielę 5 marca uczniowie realizujący zagraniczne praktyki we Włoszech w Bolonii wrócili do Rawicza.

Piątek 3 marca  był ostatnim dniem praktyki we Włoszech. Wszyscy stażyści z żalem rozstawali się ze swoimi miejscami praktyk i współpracownikami. Każdy otrzymał ocenę praktyki, a niektórzy nawet propozycję pracy w firmie. 

Wieczorem cała grupa wraz z opiekunami i pracownikami YouNet spotkała się w restauracji na pożegnalnej kolacji, gdzie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Czytaj więcej...

Praktykanci we Włoszech poznają tajniki swoich zawodów

Uczniowie odbywający praktyki we Włoszech w ramach programu ERASMUS+ zapoznali się już z zasadami i organizacją pracy. Podstawowe czynności ze swoich zawodów nie sprawiają im trudności, zarówno logistycy jak i żywieniowcy radzą sobie dość dobrze, czasami jednak komunikacja jest utrudniona, gdyż niektórzy pracownicy włoscy nie mówią po angielsku, a po włosku mówią tak szybko, że nie można ich zrozumieć. Miejsca praktyk są bardzo ciekawe i wymagają dużego zaangażowania.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ w Rawiczu rozpoczęli zagraniczne praktyki we Włoszech

Od 13 lutego uczniowie ZSZ w Rawiczu rozpoczęli trzytygodniowe praktyki zawodowe we Włoszech. Do Bolonii wyleciała grupa 10 uczniów kształcących się  w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 10-ciu w zawodzie technik logistyk. Grupy pojechały z koordynatorkami projektu ERASMUS+ Renatą Uźniak i Alicją Stachowską. Uczniowie realizują obowiązkowe praktyki zawodowe w zakładach wyszukanych przez firmę YOUNET z Bolonii współpracującą w projekcie ERASMUS+.

Czytaj więcej...

Odprawa logistyków i żywieniowców przed wyjazdem na zagraniczne praktyki do Bolonii

W dniu 12.01.2017 roku odbyło się spotkanie organizacyjno - informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Włoch w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej” finansowany jest w całości ze środków  Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Ostatnie zajęcia z języka włoskiego i organizacyjne przed wylotem do Bolonii

W sobotę, 14.01.2017 uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Były to zajęcia na których omówiono zasady bezpiecznej i higienicznej pracy oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Młodzież otrzymała odzież roboczą, która wymagana jest na praktykach. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych otrzymali bluzę, spodnie, zapaskę, nakrycie głowy oraz specjalistyczne buty. Uczniowie w zawodzie technik logistyk otrzymali buty przemysłowe i bluzy. Obie grupy zawodowe otrzymały koszulki z logo projektu Erasmus+. Na wyposażenie uczestnika składały się też słowniki, rozmówki, notesy i nośniki pamięci.

Czytaj więcej...

Relacja z pobytu na zagranicznych praktykach w Dreźnie

14 uczniów z klasy III technikum kształcących się w zawodzie technik ekonomista wróciło z dwutygodniowej, zagranicznej praktyki zawodowej realizowanej w ramach programu ERASMUS+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Uczniowie zdali  relację z pobytu w firmie szkoleniowej WBS TRAINIG w Dreźnie koordynatorkom projektu p. Alicji Stachowskiej i p. Renacie Uźniak oraz napisali obowiązkowy raport.

Czytaj więcej...

Relacja z praktyki w firmie WBS w Dreźnie

W czwartek po praktykach byliśmy w Verkehrsmuseum, czyli w Muzeum Transportu. Bardzo ciekawie - oprowadzała nas Polka. Widzieliśmy historię powstawania różnych środków transportu, niektórzy spróbowali nawet jazdy na bicyklu - okazało się to nie takie łatwe! 

Czytaj więcej...

Praktyki w firmie WBS w Dreźnie

27 listopada 2016 roku 14 uczniów, kształcących się w trzeciej klasie technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunem panią Patrycją Stelmaszyk, pojechało na praktyki do firmy WBS w Dreźnie. Takie zagraniczne doświadczenie zawodowe było możliwe dzięki realizacji programu ERASMUS+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

Przygotowani na zimowe warunki, pełni obaw związanych z nieznanym a jednocześnie ciekawi nowego, rozpoczęli w poniedziałek zajęcia w siedzibie firmy WBS. Poznali organizację firmy, zasady działania oraz podstawowe narzędzia marketingu. Analizowali także zadania Agencji Reklamowej, tworzyli plan działań marketingowych, opisywali nowe zastosowania produktów. Po zajęciach zwiedzili już  Drezno, zdążyli wydać także parę euro z kieszonkowego. Zobaczyli najnowsze modele Volkswagena w drezdeńskiej Manufakturze VW. W czwartek delektowali się atmosferą i pysznościami na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Czytaj więcej...

Przygotowania do wyjazdu do Bolonii

W piątek 18 listopada odbyła się pierwsza część warsztatów z przygotowania pedagogiczno-kulturowego w ramach programu Erasmus+. Tym razem do wyjazdu przygotowuje się grupa logistyków i żywieniowców, którzy w lutym 2017 polecą na staż do Bolonii we Włoszech. Zajęcia prowadzone przez Annę Funkę- Leciejewską polegały na wspólnej pracy w celu bliższego poznania się oraz zintegrowania grupy.

Czytaj więcej...

Odprawa przed wyjazdem na zagraniczne praktyki do Drezna

W dniu 17.11.2016 r. odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach projektu: „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”.

Zebranie prowadziły koordynatorki projektu pani Renata Uźniak oraz pani Alicja Stachowska a uczestniczyli w nim  nauczyciele języka niemieckiego pani Małgorzat Kędzia, Patrycja Stelmaszyk oraz  rodzice i uczniowie trzeciej klasy Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej...

Dzień Europejski w ZSZ w Rawiczu

Dnia 25 października 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Dzień Europejski w ramach programu Erasmus +. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się na wyjazd na zagraniczne praktyki przygotowali dla swoich kolegów prezentacje na temat miejsc i krajów, do których udadzą się na praktyki zawodowe. Na wstępie autorki i koordynatorki projektu Renata Uźniak i Alicja Stachowska przedstawiły podstawowe cele i działania w ramach projektu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Przygotowanie pedagogiczno-kulturowe ekonomistów

Grupa ekonomistów z klasy trzeciej biorąca udział w projekcie Erasmus+ w sobotę integrowała się podczas zajęć z przygotowania pedagogiczno-kulturowego. Zajęcia miały charakter twórczej współpracy, która miała na celu bliższe poznanie siebie oraz miejsca, do którego udadzą się na staż zagraniczny. Wspólnie z prowadzącą Anną Funką - Leciejewską tworzyli plakaty, realizowali zadania w grupach oraz tworzyli sieć wzajemnej współpracy.

Czytaj więcej...

Praktyka w Niemczech coraz bliżej….

Powoli kończą się zajęcia przygotowujące grupę 14 ekonomistów do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe do Niemiec w ramach programu Erasmus+. Na kursie języka niemieckiego z panią Małgorzatą Kędzią uczniowie rysowali rysunek do piosenki "36 Grad" grupy 2Raumwohnung. Liderzy każdej grupy opisywali historyjkę, którą przedstawiał rysunek. Na kolejnych zajęciach uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które prowadziły między sobą dialog w języku niemieckim.

Czytaj więcej...

Realizacja drugiej części projektu ERASMUS+

Z początkiem roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęła się realizacja drugiej części projektu ERASMUS+ „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”.

Czytaj więcej...

I konferencja podsumowująca pierwszy rok realizacji projektu ERASMUS+ 2016

31 maja 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w sali gimnastycznej odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok projektu realizowanego w ramach programu  Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej” finansowany jest w całości z  Unii Europejskiej. Celem konferencji było upowszechnianie wśród uczniów Zespołu, nauczycieli, władz lokalnych oraz pracodawców i społeczności gimnazjalnej efektów zagranicznego stażu zawodowego uczniów Technikum w Rawiczu. Konferencja rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości: Starosty Rawickiego – Pana Adama Sperzyńskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Pani Marii Wojtkowiak, Przedstawicieli Gimnazjum nr.1 w Rawiczu wraz z nauczycielką -  Panią Agnieszką Węcłaś oraz uczniów Gimnazjum, Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych: dyrektora szkoły- Pana Krzysztofa Jarosza, wiecedyrektorów:  Pana Krzysztofa Kazunia, główną księgową ZSZ w Rawiczu Panią Grażyną Kupczyk oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE

W związku z zakończeniem realizacji pierwszego roku realizacji projektu Erasmus+Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”, mamy zaszczyt zaprosić na konferencję,  która odbędzie się 31 maja 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu o godz. 12. 30

Czytaj więcej...

Zagraniczne praktyki ekonomistów z ZSZ w Rawiczu zakończone

W dniu 03.04.2016 uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunką panią Małgorzatą Kędzią wyjechali na dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS+ do Drezna. W drugim tygodniu opiekę sprawowała pani Patrycja Stelmaszyk. Uczestnicy zamieszkali w hostelu Cityherberge a praktyki realizowali w firmie WBS Training SA, która była jednocześnie instytucją przyjmującą uczniów. Praktykanci realizowali program praktyk, który stanowił integralną część procesu kształcenia w zawodzie, w pracowni komputerowej. Tematem przewodnim zajęć była przedsiębiorczość i przedsiębiorca. Uczniowie poznawali tajniki niemieckiej przedsiębiorczości, określali cechy osoby przedsiębiorczej w trzech językach - polskim, angielskim i niemieckim.

Czytaj więcej...

Kolejna grupa ZSZ w Rawiczu jedzie na zagraniczne praktyki do Niemiec

W ciepłe, wiosenne niedzielne południe, 3 kwietnia 2016 r, kolejna grupa uczniów ZSZ w Rawiczu wyjeżdżała na zagraniczne praktyki do Drezna w ramach programu ERASMUS+.

13 uczniów Technikum, w zawodzie technik ekonomista, wraz z opiekunem Małgorzatą Kędzia wyjechało na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec. Praktyka stanowi integralną część kształcenia zawodowego, będzie realizowana zgodnie z podstawą programową dla danego zawodu.

Czytaj więcej...

Ekonomiści szykują się na zagraniczne praktyki do Niemiec

Kolejna grupa uczniów III klasy Technikum, tym razem kształcąca się w zawodzie technik ekonomista szykuje się na wyjazd. Po odbyciu 30-to godzinnego kursu języka niemieckiego, kursu pedagogiczno-kulturowego oraz spotkaniu organizacyjnym uczniowie są gotowi, aby odbyć dwutygodniową praktykę zawodową w firmie WBS w Dreźnie. Stażyści będą uczestniczyć w szkoleniu na temat przedsiębiorczości i przedsiębiorcy w Niemczech. Zajęcia zrealizują w sali komputerowej i pracować będą na wirtualnym przedsiębiorstwie, obsługując różne programy biznesowe i biurowe.

Czytaj więcej...

Kolejna atrakcja w Schkeuditz

W czwartkowe popołudnie została zorganizowana wycieczka na lotnisko Lipsk –  Halle (Lepizig-Halle Flughafen). Uczniowie wraz z opiekunami udali się busami na 2 co do wielkości lotnisko towarowe w Europie. Na terminalu czekał na naszą grupę pracownik lotniska, który opowiadał w języku angielskim o zasadach organizacji pracy. Uczniowie przeszli pełną odprawę lotniskową a następnie autobusem zostali przewiezieni po płycie lotniska.

Czytaj więcej...

Statystyki

4720384
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
585
717
3332
2751
31790
4720384

Twoje IP: 44.213.63.130
Data i godzina: 2023-02-05 14:58:45

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Wycieczka klasy IITTI

W dzień mężczyzny (10 marca) klasa II TTI wraz z wychowawczynią panią Danutą Englert – Szymkowiak oraz panią Anną Funką – Leciejewską udała się na wycieczkę do Leszna.
Wyjechaliśmy z Rawicza około godziny 9:00. Po drodze wstąpiliśmy do Pałacu w Rydzynie. Pani Anna-Funka – Leciejewska oraz Kamil Kowalski opowiedzieli pasjonującą historię zamku, a także legendę o Białej Damie. Następnym przystankiem była kręgielnia, na której miło spędziliśmy czas, a wspólna zabawa jeszcze bardziej nas zintegrowała. Kolejny krok to obejrzenie filmu pt. „Historia Roja” opowiadającego o losach bohaterów walczących z systemem komunistycznym, panującym po II wojnie światowej.

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©