Technik logistyk

czas trwania nauki: 4 lata

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

- realizacji procesów magazynowych,

- obsługi magazynów przyprodukcyjnych,

- planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw,

- obsługi magazynów dystrybucji,

- zarządzania gospodarką odpadami,

- planowania i organizowania procesów transportowych,

- planowania i organizowania procesów spedycyjnych,

- dokumentowania realizacji procesów magazynowych i transportowo-spedycyjnych.

Warunkiem uzyskania tytułu technik logistyk jest zdanie dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe: 

AU.22 Obsługa magazynów

AU.32 Organizacja transportu

Przedmioty zawodowe:

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

   • Bezpieczeństwo i higiena pracy
   • Kompetencje społeczne i organizacja pracy zespołów
   • Działalność gospodarcza
   • Język angielski zawodowy
   • Gospodarka magazynowa
   • Magazyny przyprodukcyjne
   • Magazyny dystrybucyjne
   • Logistyka transportu
   • Usługi logistyczno-transportowe

 Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

   • Procesy magazynowe
   • Organizacja prac magazynowych
   • Procesy transportowe
   • Procesy magazynowo-spedycyjne

Praktyki zawodowe w wymiarze 4 tygodni.

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację (AU.22) odbywa się pod koniec klasy drugiej.

Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację (AU.32) odbywa się pod koniec pierwszego semestru klasy czwartej.

Logistycy na wycieczce zawodoznawczej

W środę, 6 listopada, uczniowie klasy drugiej i czwartej Technikum w ZSZ w Rawiczu w zawodzie technik logistyk wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych udali się na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch dużych lokalnych firm Winkhaus Rydzyna oraz Euroline Leszno. W pierwszej kolejności odwiedzili Winkhaus Polska spółka z o.o. w Rydzynie, która jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych. Zapoznali się z procesami logistycznymi produkcji, poznali tajniki planowania i organizowania dostaw materiałów, surowców oraz proces sprzedaży wyrobów gotowych, zaprezentowanych przez kierownika produkcji. Mieli okazję zaobserwować czynności związane z przyjęciem dostawy materiałów, organizację i pracę dużych magazynów, procesy związane z realizacją zamówień i wydawania towarów przez kierownika magazynów. Wszystkie procesy sterowane są systemami komputerowymi, które młodzież mogła oglądać w czasie pracy. Uczniowie mieli również okazję pozmawiać z głównym logistykiem firmy, który z dużym zaangażowaniem opowiadał im o tym, jak poznane wcześniej procesy połączyć w jedną całość, aby uzyskać pożądany efekt.

Po dużej dawce wiedzy i miłym przyjęciu w Winkhausie uczniowie udali się do firmy Euroline w Lesznie. Jest to producent mebli tapicerowanych, produkowanych na wyłączność dla znanych i renomowanych marek w Europie i na świecie. Tutaj kierownik produkcji w bardzo ciekawy sposób zapoznał uczniów z procesami logistycznymi związanymi z produkcją, omówił organizację magazynów, zarządzanie środkami transportu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Młodzież miała okazję poznać systemy komputerowe, wspomagające procesy logistyczne w tej firmie.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza do rawickiego Kauflandu

W poniedziałek 18 lutego uczniowie klasy drugiej Technikum ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk, udali się na wycieczkę zawodoznawczą wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych panią Alicją Stachowską do rawickiego Kauflandu. Klasę oprowadzał dyrektor marketu Kaufland pan Krzysztof Swornowski.

Czytaj więcej...

Uczniowie III TLG na Dniu Praktyki Logistycznej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

1 czerwca br. w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się konferencja z cyklu „Logmeeting – Spotkania i warsztaty w WSL”, w której uczestniczyli uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik logistyk. Tym razem Uczelnia zaprosiła prelegentów z branży samochodowej, kurierskiej i giełd transportowych. Wśród występujących pojawili się przedstawiciele tak znanych firmy jak: Volkswagen Poznań, Panopa Logistik, DPD Polska, TimoCom.

Czytaj więcej...

10 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Bobrowskiego w Rawiczu w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

620 uczniów ze 100 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Jest wśród nich 10 uczniów z Rawicza. O wejście do finału uczestnicy olimpiady powalczą już 10 grudnia. Na finalistów czeka zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, a na laureatów – indeksy Wyższej Szkoły Logistyki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej...

Adam Nawrocki najlepszy w Polsce

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, organizator IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, podała oficjalne wyniki I etapu olimpiady, w którym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju. Najlepiej poradzili sobie młodzi logistycy z województwa wielkopolskiego (117 uczestników zakwalifikowanych do II etapu), liderem w tej grupie jest Adam Nawrocki z Zespołu Szkół Zawodowych z Rawicza, który w zawodach I stopnia uzyskał 59 punktów, najwięcej w całej Polsce! W pierwszym etapie w naszej szkole wzięło udział 51 uczniów z klas II, III i IV Technikum w zawodzie technik logistyk.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 3tlg na rawickim cmentarzu

Przed dniem Wszystkich Świętych 31.10.2011 uczniowie klasy 3tlg: Angelika Wojtyczka, Michał Juszkowski i Bartek Wawrzyniak wraz z wychowawczynią odwiedzili rawicki cmentarz, aby wspomnieć tych, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę oraz tych wszystkich zmarłych, o których może już nikt nie pamięta. Uprzątnęliśmy z liści kwaterę pod Krzyżem, gdzie stoi tablica poświęcona pomordowanym pod Katyniem oraz pomnik upamiętniający ofiary spod Smoleńska, zapaliliśmy znicze przy pomniku ofiar nazizmu hitlerowskiego, przy pomniku Powstańców Wielkopolskich oraz przy grobach żołnierzy poległych w 1920 roku. Przy sprzątaniu był czas na rozmowy o miejscach, gdzie pochowani są nasi bliscy oraz na refleksję o przemijaniu, życiu i śmierci.

Czytaj więcej...

Statystyki

4856060
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
55
600
55
5906
11197
4856060

Twoje IP: 3.235.60.197
Data i godzina: 2023-12-11 04:32:39

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Mistrzowie obronili tytuł sprzed roku

W dniu 23 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Łukasz Kordylas 3TB, Tomasz Malchrzycki 4TB, Jakub Kempa 1aW, Rafał Gruszczyński 3TTM wraz z opiekunem p. Kubą Kasprowiczem brali udział Finale Mistrzostw Powiatu Rawickiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Rozgrywki odbywały się, tak jak w roku poprzednim, na Sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Jutrosinie. W turnieju brało udział 5 szkół: I LO w Rawiczu, ZS nr.3 w Rawiczu, ZS w Jutrosinie, ZSZ w Rawiczu oraz ZS w Miejskiej Górce. Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zdobyła I miejsce i tym samym obroniła tytuł Mistrza Powiatu z roku poprzedniego awans do rejonu.

Więcej…
Monday the 11th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©