Szkoła Branżowa I Stopnia

TRZYLETNIA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

  Zawody w szkole trzyletniej:
 • fryzjer
 • murarz
 • monter instalacji i urządzeń sanitarnych
 • blacharz samochodowy
 • operator obrabiarek skrawających
 • ślusarz
 • elektryk
 • elektromechanik pojazdów samochodowych
 • elektromechanik
 • złotnik-jubiler
 • cukiernik
 • piekarz
 • rzeźnik-wędliniarz
 • krawiec
 • stolarz
 • tapicer
 • cieśla
 • mechanik pojazdów samochodowych

OFERTA ZAWODÓW MOŻE BYĆ ROZSZERZONA W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW

Spotkanie z czekoladą

W piątek 8 lutego br grupa uczniów i nauczycieli wzięła udział w szkoleniu „Spotkanie z czekoladą” w łódzkiej Akademii Czekolady działającej przy firmie Barry Callebaut Polska Sp.z o.o. Grupa składała się z 8 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik, 5 uczniów technikum (technik żywienia i gospodarstwa domowego) oraz 3 nauczycielek uczących przedmiotów zawodowych.

Czytaj więcej...

Eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

9.01.2013 r. we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Troje uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Magdalena Zmuda, Alicja Szymkowiak i Mateusz Czwojdrak reprezentowali powiat rawicki. Tegoroczne zmagania w eliminacjach wojewódzkich przyniosły naszym uczniom sukces, a nauczycielom satysfakcję. Uczniowie zajęli wysokie miejsca w turnieju: Mateusz II, Alicja III a Magdalena V . Magda i Mateusz są uczniami trzeciej klasy, natomiast Alicja to uczennica klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu. Wszyscy kształcą się w zawodzie cukiernik. Magda praktykę w zawodzie zdobywa w firmie „Michalczak” w Rawiczu, natomiast Mateusz i Alicja tajniki cukiernictwa zgłębią w cukierni „Anna”, której właścicielami są państwo Anna Skupin-Sierpowska i Tomasz Sierpowski. Udział w turnieju był dla uczniów bardzo dużym przeżyciem, ponieważ jego ranga jest wysoka. Uczestników ocenia siedmioosobowe jury, w skład którego wchodzą znani polscy mistrzowie cukiernictwa. Dziewczęta uczestniczyły w turnieju po raz pierwszy, natomiast Mateusz w ubiegłym roku zajął IV miejsce.

Czytaj więcej...

KRZEWIENIE TRADYCJI WIGILIJNYCH W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

14 grudnia 2012 roku uczniowie klasy I cw z wychowawczynią – panią Renatą Balcerek zorganizowali uroczystą wigilię klasową. Tradycyjnie, zgodnie z obrzędem wigilijnym, podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Spotkanie przy stole wigilijnym odbywało się w ciepłej i radosnej atmosferze. Kulminacyjnym punktem wieczerzy była wizyta gwiazdora, w postać którego wcielił się Michał Paluczyński a jego asystentem został Patryk Czerwiński.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Cukierniczy

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Szkolny Konkurs Cukierniczy, którego tematem wiodącym były Święta Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany był do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik. Konkurs popularyzował zawód cukiernika, rozwijał wśród uczniów zainteresowania zawodowe, kształtował umiejętności samodzielnej pracy oraz zdolności manualne. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas II i III. Ich zadaniem było wykonanie wyrobu cukierniczego i udekorowanie go w stylistyce świątecznej.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

15 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkołę ukończyło 106 uczniów. Świadectwo z paskiem otrzymał Artur Szczepański z klasy 3w2. To on także zdobył zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

I Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów

W sobotę 3 czerwca w budynku Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu przy Wojska Polskiego 26 odbył się I Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Miejskiej Górce, Jutrosinie i Rawiczu (łącznie 40 uczestników). Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i kreatywność w tworzeniu stylizacji we wskazanych działach.

Czytaj więcej...

Konkurs geograficzny dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 30 maja w ZSZ odbył się konkurs geograficzny- etap szkolny, skierowany do uczniów klas zawodowych. Arkusz zawierał 25 zadań o z geografii fizycznej i społeczno-geograficznej. Do uzyskania było łącznie 56 pkt. Wyniki pokazały, że największą wiedzę posiadają uczniowie z klasy pierwszej.

Czytaj więcej...

I POWIATOWY KONKURS FRYZJERSKI W RAWICZU DLA UCZNIÓW

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji

 

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 10 czerwca 2011 r. 98 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZSZ w Rawiczu ukończyło szkołę. 29 uczniów z dwuletniej szkoły zawodowej i 69 z trzyletniej szkoły zawodowej otrzymało świadectwa, wśród uczniów klasy III świadectwo z wyróżnieniem otrzymały dwie uczennice: Dorota Zmuda oraz Anna Dec.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W dniu 18.01.2011r we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dwie uczennice reprezentowały powiat rawicki: Dorota Zmuda z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i Amanda Kapała z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Dziewczęta uczą się w klasie III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik. Dorota zawodu uczy się w Zielonej Wsi w firmie J.P.Kortylewscy, A.Danek, natomiast Amanda tajniki cukiernictwa zgłębia w Miejskiej Górce w cukierni „Joker” państwa Buchowskich. Udział w turnieju był dla dziewcząt bardzo dużym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w tak poważnym konkursie.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W dniu 19.01.2012 r. we Wrześni odbyły się wojewódzkie eliminacje XVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Dwoje uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Monika Wojtyczka i Mateusz Czwojdrak reprezentowali powiat rawicki. Monika i Mateusz uczą się w drugiej klasie zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik. Monika uczy się zawodu w firmie „Michalczak” w Rawiczu, natomiast Mateusz tajniki cukiernictwa zgłębia w cukierni „Anna”, której właścicielami są państwo Anna Skupin-Sierpowska i Tomasz Sierpowski. Udział w turnieju był dla uczniów bardzo dużym przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyli w tak poważnym konkursie.

Czytaj więcej...

I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski

Sześcioro przyszłych fryzjerów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZSZ w Rawiczu, 9 grudnia 2011 r., wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim, który zorganizował Zespół Szkół Ochrony Środowiska wspólnie z Centrum Kształcenia Praktycznego w Lesznie. Oprócz uczniów naszej szkoły wzięli w nim udział także uczący się w szkołach w Lesznie, Wschowie i Przemęcie.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902925
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
317
1231
4684
24221
14829
4902925

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:41:49

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Wiosenne spotkanie Stowarzyszenia Pomocna Dłoń

W czwartkowe popołudnie w Domu Kultury w Rawiczu odbyło się wiosenne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Tym razem obsługę spotkania zapewnili uczniowie pierwszej klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©