Prezentacja informacji o szkole partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück (Niemcy)
W dniu 29.11.2011 odbyła się prezentacja informacji o szkole partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück (Niemcy) oraz o samym mieście Osnabrück dla uczniów klas pierwszych naszego Zespołu.
Uczniowie klasy 3tlg przedstawili historię miasta i historię powstania szkoły w Osnabrück, poinformowali o ciekawostkach dotyczących zabytków, ważnych instytucji mających siedzibę w Osnabrück, ważnych osobowości urodzonych w tym mieście (Erich Maria Remarque, Felix Nussbaum), ważnych wydarzeń.
Uczniowie klas pierwszych zostali również poinformowani o działalności Szkolnego Klubu Europejskiego i historii współpracy ze szkołą partnerską, która rozpoczęła się w roku 1998.
Ci, którzy uczestniczyli w tegorocznej wymianie uczniów w dniach 4-9.04.2011 opowiedzieli o swoich oczekiwaniach i wrażeniach z wymiany, poinformowali o tym, co ta wymiana im dała (poznanie kultury sąsiadów zza Odry, obyczajów, codziennego życia, naukę języka, obalenie stereotypów i zlikwidowanie uprzedzeń) oraz zachęcili młodszych kolegów do przyjęcia rówieśników z Niemiec. Będą oni gościć w naszej szkole w dniach 11-16.11.2011.
Uczniowie mogli obejrzeć wystawę dotyczącą szkoły partnerskiej i miasta Osnabrück oraz podziwiać pamiątki związane z tym miastem, m.in. kubki z jarmarków bożonarodzeniowych, w których serwuje się grzane wino, kubek z jeźdźcem na drewnianym koniku, związany z legendą o mieście, świecę upamiętniającą rocznicę podpisania Pokoju Westfalskiego, puzzle, przedstawiające Zamek, obecnie siedzibę Uniwersytetu, lokalną prasę Neue Osnabrücker Zeitung, książki Remarquea w oryginale. Prezentowane były także zdjęcia z wymian uczniów.
W prezentacji wzięli udział następujący uczniowie:
- Z klasy 3tlg:
- Marlena Kolibabka
- Angelika Wojtyczka
- Sebastian Kaczmarek
- Mikołaj Piechowiak
- Natalia Chuda
- Karol Pecolod
- Michał Juszkowski
- Karol Becela
- Marcin Nowacki
- Z klasy 2te:
- Joanna Zygmanowska
Małgorzata Kędzia


















