Powstanie Wielkopolskie

W sobotę 20 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Bobrowskiego w Rawiczu, pod opieką nauczycieli D. Michalskiej, M. Kędzia, A. Białeckiej przygotowali szkolną akademię z okazji 90 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Sylwetki i działania wielkopolskich bohaterów ze szczególnym uwzględnieniem powstańców z ziemi rawickiej i okolic przypomnieli uczniowie ZSZ: Piotr Szlachetka, Paulina Andree, Maciej Gajowy, Ewa Pypla, Adrian Stawik, Joanna Kapuścińska oraz Kinga Sowińska. Specjalistą od obrazowego przedstawiania działań powstańczych na mapie był Paweł Śliwiński. Informacje te przeplatane były pieśniami oraz deklamowaniem wierszy patriotycznych (tu wykazali się: Adrian Kuza, Kinga Sowińska, Ewa Pypla oraz Klaudia Maćkowiak.). Akademię zakończyło odśpiewanie Roty przez kilkanaście osób z klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik ekonomista. Oprawą techniczną zajął się Adrian Niedźwiecki.

Ta słowno-muzyczna kompozycja przybliżyła uczestnikom akademii temat Powstania Wielkopolskiego obraz walk, które toczyły się w okolicach Słupi Kapitulnej, Sarnowy, Pakosławia, Zakrzewa oraz Rawicza a także wskazała dylematy, przed którymi stawali ich rówieśnicy sprzed 90 lat.

Statystyki

5972016
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
3745
1412
5157
5157
69278
5972016

Twoje IP: 216.73.216.134
Data i godzina: 2025-09-02 23:21:17

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Mistrzowie obronili tytuł sprzed roku

W dniu 23 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Łukasz Kordylas 3TB, Tomasz Malchrzycki 4TB, Jakub Kempa 1aW, Rafał Gruszczyński 3TTM wraz z opiekunem p. Kubą Kasprowiczem brali udział Finale Mistrzostw Powiatu Rawickiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Rozgrywki odbywały się, tak jak w roku poprzednim, na Sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Jutrosinie. W turnieju brało udział 5 szkół: I LO w Rawiczu, ZS nr.3 w Rawiczu, ZS w Jutrosinie, ZSZ w Rawiczu oraz ZS w Miejskiej Górce. Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zdobyła I miejsce i tym samym obroniła tytuł Mistrza Powiatu z roku poprzedniego awans do rejonu.

Więcej…
Tuesday the 2nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©