Wakacyjne praktyki teleinformatyków

W dniach od 1 do 29 lipca dwóch uczniów z klasy trzeciej, kształcących się w zawodzie technik teleinformatyk, odbyło we własnym zakresie miesięczne praktyki w leszczyńskiej firmie C&C Partners w dziale Rozwiązań Telekomunikacyjnych. W celu zapewnienia właściwej komunikacji interpersonalnej, praktykanci współpracowali również z innymi działami firmy, co pozytywnie wpłynęło na efektywność wykonywanej pracy.

Przez okres miesiąca uczniowie nabyli wiele przydatnych w zawodzie umiejętności. „Konfiguracja programowa oraz sprzętowa urządzeń sieciowych (takich jak przełączniki lub punkty dostępowe), wdrażanie rozwiązań sieci bezprzewodowej WLAN, a także przygotowywanie przewodów miedzianych do transmisji danych z pewnością ułatwi nam zdobycie przyszłych kwalifikacji zawodowych” – relacjonuje Piotr. Z kolei Mikołaj dodaje, że odbyte szkolenie z zakresu spawania kabli światłowodowych, sporządzanie dokumentacji technicznych i przygotowywanie prezentacji produktowych nauczyło systematyczności oraz dokładności wykonywanej pracy, przy jednoczesnym zaznajomieniu się z pakietem Office oraz poznaniu witryny SIEBEL.

Na zakończenie praktyk uczniowie otrzymali firmowe upominki, ocenę pracodawcy oraz podziękowanie za zaangażowanie i wzorową postawę.

„Nie żałujemy poświęconego czasu, wręcz przeciwnie, jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że mogliśmy spędzić miesiąc wakacji w atmosferze wzajemnej współpracy, a nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości.”

Statystyki

5744539
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1071
8923
22410
47472
101459
5744539

Twoje IP: 3.144.91.201
Data i godzina: 2025-05-18 11:12:03

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Finał wojewódzkiego etapu konkursu w ramach projektu edukacyjnego „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku” – Dobrzyca, 27 kwietnia 2016

27 kwietnia w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbył się uroczysty finał wojewódzkiego etapu konkursu, w ramach projektu edukacyjnego „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku”. W finale wojewódzkim znalazła się praca ucznia ZSZ w Rawiczu, Karola Deki pt. „Zespół Pałacowo-Parkowy w Golejewku”. Karol Deka przygotował swą pracę w formie prezentacji multimedialnej, jako jednej z trzech możliwych form. Za swą pracę otrzymał nagrody edukacyjne     i książkowe. Opiekę nad uczniem sprawował Jakub Moryson.

Więcej…
Sunday the 18th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©