Poczet sztandarowy w szkole

 

Sztandarem ZSZ w Rawiczu opiekuje się troje uczniów wskazanych przez opiekuna pocztu sztandarowego i zaakceptowanych przez Samorząd uczniowski oraz Dyrekcję Szkoły. Możliwe jest wybranie oprócz zasadniczego składu pocztu sztandarowego, także grupy „rezerwowej”.

Sztandar używany jest w czasie najważniejszych uroczystości szkolnych, regionalnych i państwowych. Sztandar może być używany w czasie świąt obchodzonych przez inne szkoły czy instytucje.

Poczet sztandarowy składa się z chorążego i asysty.

Dotychczasowi opiekunowie pocztu sztandarowego – nauczyciele:

  • mgr inż. Grzegorz Balcerek do 2008 roku,
  • mgr Jakub Moryson od 2008 roku do chwili obecnej.

Dotychczasowi członkowie pocztu sztandarowego (od 2008 r.):

chorążowie

Krzysztof Dziubalski, uczeń Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, do kwietnia 2010 roku

Karol Kozłowski, uczeń Technikum w zawodzie technik budownictwa, do kwietnia 2012 roku

Mateusz Ratajczak, uczeń Technikum w zawodzie technik budownictwa, do chwili obecnej

asysta

Dorota Włodarczyk, uczennica Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, do kwietnia 2011 roku

Katarzyna Olszewska, uczennica Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, do kwietnia 2011 roku

Barbara Kubera, uczennica Technikum w zawodzie technik ekonomista, do kwietnia 2013 r.

Joanna Jankowiak, uczennica Technikum w zawodzie technik ekonomista, do kwietnia 2013 r.

Jagoda Kubera, uczennica Technikum w zawodzie technik budownictwa, do chwili obecnej

Karolina Bajon, uczennica Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, do chwili obecnej

Opracował: mgr Jakub Moryson

Sztandar spoiwem pokoleń

Sztandar ZSZ w Rawiczu jest dla społeczności szkolnej symbolem więzi integrującej Zespół i jego najbliższe środowisko. Stanowi także znak rozpoznawczy określając przynależność do rodziny szkolnej. 14 października 2013 r. z należytym szacunkiem żegnaliśmy sztandar, który służył pokoleniom uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Pierwszy sztandar w 1962 roku ufundował Komitet Rodzicielski ówczesnej Zasadniczej Szkole Zawodowej. Przez pięćdziesiąt jeden lat jednoczył społeczność szkolną wokół wspólnego celu jakim jest umiłowanie Ojczyzny wyrażone w zdobywaniu rzetelnej wiedzy i wzorowym zachowaniu. Z sentymentem i w milczeniu patrzyliśmy na wyprowadzany sztandar, który towarzyszył pokoleniom zarówno w uroczystych apelach jak i chwilach ostatecznych pożegnań.

Tego dnia przeżywaliśmy także uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru ZSZ w Rawiczu. Dzięki zabiegom dyrekcji, grupie nauczycieli oraz Radzie Rodziców udało się uzbierać/zgromadzić fundusze na zakup nowego sztandaru. Dodatkowe wsparcie finansowe ze strony fundatorów: firmie "Rawag", firmie "Ferrpol" Bracia Matuszewscy, "Grupie Pieprzyk", firmie „Lemacar” Mądry, firmie "Insbud" Andrzej Szymański, firmie Czesław Sierakowski - Lakiernictwo, Cechowi Rzemiosł Różnych w Rawiczu, pozwala nam dziś spoglądać na sztandar z aktualną nazwą Zespołu oraz wizerunkiem Stefana Bobrowskiego. Cała społeczność szkolna jest wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do wymiany sztandaru.

Sztandar to symbol najwyższych wartości, honoru i umiłowania Ojczyzny. Mamy nadzieję, że nowy sztandar ZSZ w Rawiczu będzie prowadził nas ku lepszej przyszłości.

Ceremoniał szkolny w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

Ładuję ...

Statystyki

5255924
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1787
4058
1787
24433
69666
5255924

Twoje IP: 18.97.9.172
Data i godzina: 2024-12-09 20:38:42

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Rajd rowerowy do Sułowa Wielkiego

11 czerwca młodzież ze SKT „Szprycha”, wraz z opiekunami: Jakubem Morysonem, Rafałem Jędrzejakiem i Weroniką Waresiak, udali się na wycieczkę rowerową do Sułowa Wielkiego. Ruszyliśmy spod rawickiego ratusza o godzinie 9, w kierunku drogi technicznej S 5, którą częściowo dojechaliśmy do Żylic. Z Żylic, pojechaliśmy dalej w kierunku drogi technicznej S 5, która z małymi przerwami doprowadziła nas do Pakówki. Z Pakówki, już normalną drogą pojechaliśmy do Trzebosza,  Czechnowa, Sułowa Małego, by na końcu dotrzeć do Sułowa Wielkiego. W Sułowie Wielkim, dzięki uprzejmości księdza Zamelka, mogliśmy zwiedzić zabytkowy drewniany XVII wieczny kościół, zrobić sobie ognisko i odpocząć.

Więcej…
Monday the 9th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©