Spotkanie z reprezentantem Kolejarza
Dnia 14.05.2009r. w Zespole Szkół Zawodowych uczniowie uczący się języka rosyjskiego mieli okazję spotkać się z reprezentantem Kolejarza Rawicz, Rosjaninem – Wiktorem Gołubowskim.
23 – latek pochodzący z Saławatu zjawił się wraz z Bartoszem Stankiewiczem – skarbnikiem klubu Kolejarz Rawicz - o godzinie 11:40 w sali numer 2, gdzie czekała około 25 – osobowa grupa uczniów Technikum Ekonomicznego.

Wizyta rozpoczęła się od krótkiego wstępu, który rozpoczęła nauczycielka języka rosyjskiego – pani Justyna Andrzejewska. W dalszej części żużlowiec przedstawił swoją osobę oraz pokazał na mapie swoje ojczyste miasto – „Nazywam się Wiktor Gołubowskij, mam 23 lata i pochodzę z miasta Saławat. By przybyć do Rawicza musiałem pokonać dystans 3500 kilometrów. Cieszę się, że mogę występować w tutejszej drużynie.” – powiedział Wiktor.
Podczas spotkania Rosjaninowi zadawano wiele interesujących pytań. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda proces kształcenia się w kraju dzisiejszego gościa. Opowiedział również o swoim toku nauki – „W Saławacie uczęszczałem do szkoły numer 14. Kiedy ją skończyłem, udałem się do Technikum, które udało mi się ukończyć. Z zawodu jestem technikiem mechanikiem. Po ukończeniu szkoły średniej podjąłem naukę na wyższej uczelni, jednak nie udało mi się jej dokończyć z powodu sportu, który jest całym moim życiem.” – podkreślił sympatyczny Rosjanin.

Reprezentant rawickich „Niedźwiadków” przebywający aktualnie w Rawiczu opowiedział również o swoich zainteresowaniach. Uczniowie dowiedzieli się, że Wiktor nie posiada ulubionego gatunku muzyki, a słucha tego, co „wpadnie mu w ucho”. Podkreślił również, że sporo rozgląda się za dziewczynami, które w Polsce są bardzo ładne – „Oczywiście interesują mnie dziewczyny (śmiech). W Polsce są one bardzo ładne. Dla mnie jednak nie ma znaczenia narodowość, lecz to, co kryje się w środku”. Ulubionym jedzeniem zaproszonego, które spożywa w Polsce są „ziemniaczki” z kurczakiem.

Na zakończenie wręczono Rosjaninowi bukiet kwiatów oraz pisemne podziękowanie, po czym uwieczniono spotkanie na pamiątkowej fotografii.
