RAWICKA ,,BUDOWLANKA” NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ

10 października uczniowie klasy 2TB wraz nauczycielami przedmiotów zawodowych, p. Joanną Rogalą oraz p. Tomaszem Sierpowskim, udali się wzorem lat ubiegłych na wycieczkę zawodoznawczą na plac budowy budynku wielorodzinnego we Wrocławiu.

Wejście na teren budowy udostępniło naszym uczniom zaprzyjaźnione Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Młodzież zwiedzała budynek czterokondygnacyjny podpiwniczony. Grupę oprowadzał kierownik budowy p. Dariusz Rudziński. Budowla, którą zwiedzała młodzież, była na etapie stanu surowego zamkniętego.

Pobyt na obiekcie rozpoczął się od obejrzenia podziemnego garażu, w którym omówiono posadowienie oraz przedstawiono uczniom zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne. Następnie pan Dariusz Rudziński opowiedział o poszczególnych etapach prac na kolejnych kondygnacjach. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się pobyt na dachu budynku, gdzie kierownik przedstawił ciekawe rozwiązania jego konstrukcji.

Po przyjemnym jesiennym spacerze po placu budowy, młodzież udała się na lekcję pt. Badanie wytrzymałości materiałów budowlanych, która odbyła się na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji na Uniwersytecie Przyrodniczym. W laboratorium materiałów budowlanych pracownik uczelni, pan dr inż. Robert Świerzko , zademonstrował uczniom profesjonalny pokaz badania wytrzymałości betonu na ściskanie, a także wytrzymałości stali na rozciąganie oraz przedstawił analizę wyników.

Wyjazd był bardzo udany, ponieważ o ile pobyt na budowie poszerzył wiedzę praktyczną, o tyle zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym okazały się niezwykle interesujące dla młodzieży i z pewnością wzbogaciły ich wiedzę teoretyczną.

Dla zainteresowanych próbki badanej stali są dostępne do obejrzenia w klasopracowni budowlanej.

Opracowały: Joanna Rogala, Justyna Szajerka

 
 
 
 
 
 
 

Statystyki

6560763
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
285
1303
1588
37915
28281
6560763

Twoje IP: 216.73.216.117
Data i godzina: 2026-05-26 11:04:02

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Kolejna grupa ZSZ w Rawiczu jedzie na zagraniczne praktyki do Niemiec

W ciepłe, wiosenne niedzielne południe, 3 kwietnia 2016 r, kolejna grupa uczniów ZSZ w Rawiczu wyjeżdżała na zagraniczne praktyki do Drezna w ramach programu ERASMUS+.

13 uczniów Technikum, w zawodzie technik ekonomista, wraz z opiekunem Małgorzatą Kędzia wyjechało na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec. Praktyka stanowi integralną część kształcenia zawodowego, będzie realizowana zgodnie z podstawą programową dla danego zawodu.

Więcej…
Tuesday the 26th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©