Z wizytą u młodszych kolegów i koleżanek

W piątek, 20 maja br. siedmiu uczniów klasy II TLG wraz z opiekunem, p. Patrycją Stelmaszyk, udało się do pierwszoklasistów z I c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu.

Chłopcy, pod opieką germanistki, przygotowali dla dzieci zajęcia warsztatowe z języka niemieckiego.

Dzieci żywiołowo reagowały na zadania, które miały do wykonania.

Na początku cała klasa 1 c zaśpiewała swoim gościom piosenkę pt. „Guten Morgen, Guten Tag”.

Podczas prawie dwugodzinnych warsztatów można było się przekonać, że pierwszoklasiści wspaniale opanowali już między innymi liczenie, nazwy owoców, kolory w języku niemieckim. Potrafią się również przedstawić. Nasi uczniowie wspaniale radzili sobie w roli nauczycieli j. niemieckiego, potrafili zachęcić dzieci do pracy.

Dzieci z zapałem wykonały wszystkie polecenia swoich starszych kolegów, na zakończenie podziękowały im w języku niemieckim słowem „DANKE”, które oznacza „Dziękuję”.

Cieszy fakt, że nasza młodzież wykazuje chęć do tego typu przedsięwzięć.

Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie, a raczej początek wspólnej nauki języka niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

- Jakub Misiek

- Adrian Otworowski

- Artur Szymański

- Andrzej Szymków

- Mateusz Bogusiewicz

- Mikołaj Mencel

- Maciej Wołowski

Patrycja Stelmaszyk

Statystyki

6127907
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
325
3905
325
51051
52906
6127907

Twoje IP: 216.73.216.1
Data i godzina: 2025-11-17 08:15:47

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie Klubu europejskiego

W dniu 15 czerwca 2016 odbyło się w naszej szkole spotkanie Klubu europejskiego poświęcone rocznicy wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej oraz chrześcijańskim korzeniom Europy. Gościliśmy księdza Michała Zamelka i pana Piotra Popielasa, który wraz z trójką uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz uczniem naszego Zespołu Mikołajem Ratajczakiem z klasy 2tti towarzyszyli na gitarach i bębenkach do śpiewu kanonów z Taizé.

Najpierw ksiądz Michał opowiedział o chrześcijańskich korzeniach Europy, wymieniając tych, którzy na europejskie ziemie przynieśli chrześcijaństwo: św. Piotra, św. Pawła i św. Jakuba, św. Cyryla i Metodego.

Więcej…
Monday the 17th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©