Tradycje Bożego Narodzenia w krajach Europy

W dniu 4.01.2017 odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego poświęcone tradycjom Bożego Narodzenia w krajach Europy.

Gościliśmy panią wicedyrektor Beatę Glurę, germanistkę panią Magdalenę Nawrot oraz tradycyjnie już pana Piotra Popielasa dyrektora Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Rawiczu, który przybył z trójką uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Inicjatorką i zarazem gospodynią spotkania była p. Małgorzata Kędzia, która przygotowała dla uczniów poczęstunek. Pan Piotr oraz uczeń naszego Zespołu Mikołaj Ratajczak z klasy 3TTI akompaniowali na gitarach do śpiewu uczestników spotkania.

Najpierw zaśpiewaliśmy kolędę w języku polskim „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Następnie  uczniowie: Ania Piątek z kl. 2 TLG, Bartek Maćkowiak z kl. 1TLG, Jagoda Sobieraj z kl. 1 TLG i Natalia Jasiak przedstawili tradycje Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej: m. in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Francji i w Czechach. Pani Kędzia opowiedziała o Adwencie i Świętach w Niemczech. Informacje o tradycjach w państwach europejskich przeplatane były śpiewaniem kolędy „Cicha noc” w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i czeskim. Największą trudność sprawiło nam śpiewanie po francusku, to trudny język, a niewielu uczniów ma możliwość obcowania z nim.

Kolejnym punktem spotkania była pastorałka zaśpiewana przez przedstawicielkę Zespołu Szkół JPII Natalię Jankowiak. Uczennica ma piękna barwę głosu i talent muzyczny. Słuchaliśmy jej z uwagą i nagrodziliśmy śpiew gromkimi brawami.

Ostatnim elementem spotkania było zaśpiewanie kolędy „Dzisiaj w Betlejem” w języku polskim i rosyjskim. Zabrzmiała pięknie... Szkoda, że nie ma już tego pięknego słowiańskiego języka w szkołach.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 4TLG, 3 TB, 3TLG, 1TE, 2TB, 1 TLG, 2TLG, 1TB, 3TTI, 1TTI, 4TE.

Małgorzata Kędzia

Statystyki

6422841
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
2998
2944
22354
44691
100037
6422841

Twoje IP: 216.73.216.37
Data i godzina: 2026-02-15 21:45:26

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs matematyczny Pangea

Dnia 3 marca 2016 roku o godzinie 9:00 odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs matematyczny Pangea. Jego celem było ocenienie poziomu wiedzy uczniów, propagowanie matematyki wśród młodzieży, rozwijanie zdolności oraz zwiększanie motywacji i zainteresowania nauką. W konkursie wzięło udział 36 uczniów z różnych klas technikum. Zostali oni podzieleni na trzy grupy, w zależności od poziomu nauczania. W każdej kategorii rozwiązywano 15 zadań testowych w wyznaczonym czasie 45 minut. Zmagania konkursowe wymagały sprytu i logicznego myślenia, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród młodzieży. Pangea zapewne wpisze się na stałe do tradycji szkolnych konkursów matematycznych.

Więcej…
Sunday the 15th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©