POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

19 grudnia na widowni sali gimnastycznej uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół zawodowych wzięli udział w uroczystym apelu, poświęconym 88 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Na spektakl złożyły się patriotyczne melodie, pieśni i wiersze tematyczne oraz referaty omawiające etapy heroicznej walki Wielkopolan o pozostanie w granicach Rzeczpospolitej. Jednak większa część tej uroczystości miała charakter regionalny.

    Uczniowie słuchając tej nietypowej lekcji historii sporo dowiedzieli się o swoich miejscowościach takich jak:
  • Zielona Wieś
  • Słupia Kapitulna
  • Stwolno
  • Zawady
  • Ugoda
  • Szymanowo
  • Wydawy
  • Rawicz

i o tym, jak ich mieszkańcy dzielnie walczyli o pozostanie w granicach państwa polskiego.

Uczniowie sami wykonali mapy, przy których omawiali najważniejsze wydarzenia związane z postanowieniami traktatu wersalskiego w sprawie Polski oraz z przebiegiem walk w powstaniu wielkopolskim. Byli to: Dominik Kusztelak z klasy II TM oraz Paweł Śliwiński z klasy I TB.

    W spektaklu wzięli udział także następujący uczniowie:
  • Marta Snadna
  • Marzena Nowak
  • Marta Młynikowska
  • Beata Skiba
  • Karolina Kryś
  • Maciej Gajowy
  • Jacek Czternasty
  • Piotr Szlachetka
  • Adrian Kuza
  • Adrian Stawik
  • Damian Zawodny

Wszystkim uczestnikom tego pięknego spektaklu należą się słowa uznania za wspaniałą patriotyczną postawę, ogromne zaangażowanie, piękne recytacje, dzięki czemu uczniowie ZSZ w Rawiczu na pewno zapamiętają na długo zupełnie dla nich inaczej przeprowadzoną lekcję historii.

Opracowała: mgr Danuta Michalska

W Izbie Tradycji odbyła się wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu

Statystyki

6582108
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
182
588
770
16364
42896
6582108

Twoje IP: 216.73.216.20
Data i godzina: 2026-06-23 12:19:08

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Pod taką nazwą odbył się II etap konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych 14 marca 2016 r. w Poznaniu w siedzibie ZUS. W etapie wojewódzkim wzięły udział 3 uczennice z klasy II TE Olga Juskowiak, Katarzyna Kantorska i Patrycja Wolna. Dziewczyny zmagały się z pytaniami z zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. 

Więcej…
Tuesday the 23rd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©