Kronika szkolna, czerwiec 2014r.

Przystanek PaT

W sobotę 5 lipca przedstawicielki Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem Anną Funką Leciejewską brały udział w ogólnopolskim wydarzeniu jakim był Przystanek PaT w Koninie. Akcja "Przystanek PaT" to odbywające się co roku ogólnopolskie spotkanie społeczności PaT „Profilaktyka a Ty” z całego kraju. Tegorocznym miastem - organizatorem IX Przystanku PaT był Konin.

Czytaj więcej...

Akademia zakończenia roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca, przy pięknej słonecznej pogodzie, uczniowie po raz ostatni, w bieżącym  roku szkolnym, wzięli udział w akademii zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Wyjątkowym punktem w obchodzonych uroczystościach, było wręczenie stypendiów przez Pana Roberta Betkę a ufundowanych przez Regionalną Izbę Przemysłowo – Handlową, oraz wręczenie stypendiów przez Pana Tadeusza Matuszewskiego, ufundowanych przez firmę Ferrpol Bracia Matuszewcy w Rawiczu. Obu Panom, w imieniu społeczności szkolnej, za ich działania na rzecz szkolnictwa zawodowego, podziękował wicedyrektor Krzysztof Kazuń.

Czytaj więcej...

Terenowe zajęcia z eksploatacji obiektów budowlanych

18 czerwca uczniowie klasy 3 TB odbywali lekcję na remontowanym dworcu kolejowym w Rawiczu, gdyż temat zajęć dotyczył modernizacji i rewitalizacji obiektów budowlanych. Prace na terenie dworca wykonuje firma SKB sp. z o.o. Kierownik budowy nakreślił uczniom historię budynku oraz problemy z częścią mieszkalną obiektu, które pojawiły się w czasie dotychczasowych prac. Zwiedzanie rozpoczęto od omówienia struktur pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej oraz elewacji. W środku budynku dworca przedstawiono poszczególne elementy konstrukcyjne w trakcie wzmacniania, izolację a także planowany rozkład pomieszczeń po modernizacji.

Czytaj więcej...

Wycieczka na zakończenie roku szkolnego

W dniu 26 czerwca uczniowie klas trzecich Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik logistyk oraz technik ekonomista udali się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzili Kompleks Rekreacyjny Malta, spacerowali nad brzegiem Jeziora Maltańskiego a największą atrakcją był zjazd kolejką górską, który wywołał wiele adrenaliny i radości. Po udanym spacerze przy pięknej pogodzie uczniowie wraz z opiekunami posilili się w Galerii Malta.

Czytaj więcej...

Absolwentki na promie zdobywają zawodowe doświadczenie

Od 30 czerwca do 14 lipca absolwentki Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego: Natalia Wojtyczka, Natalia Jakubowska, Karolina Kauch, Kamila Lemke będą zdobywały zawodowe doświadczenie na promie m/f Polonia. Dziewczyny mają wiele oczekiwań związanych z niespotykanym pobytem na statku: „Pragniemy zdobyć doświadczenie zawodowe i nauczyć się samodzielności oraz kreatywności w innym miejscu pracy. Staż otwiera nam drogę do kariery zawodowej. Jesteśmy pełne optymizmu i zapału do pracy” – relacjonują uczennice klasy IVb TZ.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

17 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I TE pod opieką p.Bernadety Staśkiewicz i p. Alicji Stachowskiej wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie odwiedzili Ogród Botaniczny, spacerowali po Ostrowiu Tumskim i wrocławskiej Starówce. Z tarasu widokowego w Sky Tower podziwiali panoramę Wrocławia i próbowali odnaleźć miejsca, które wcześniej odwiedzili.

Czytaj więcej...

Sukces uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

W kwietniu odbyła się XLIII edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Jak co roku, uczniowie szkoły, pracując pod okiem pana Rafała Jędrzejaka – nauczyciela geografii, opracowali wskazane przez komisję konkursową tematy i wysłali prace do Warszawy.

Z radością możemy pochwalić się, że wśród laureatów znalazła się Dorota Stachowska, uczennica klasy III TE, która zajęła V miejsce w Polsce. Do konkursu przedstawiła pracę podejmującą problematykę bezrobocia w Polsce.  

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W sobotę 14 czerwca 2014 roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych z pedagogiem szkolnym Anną Funką Leciejewską brała udział w akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Pomysłodawcą imprezy była społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty. Tematem przewodnim przedsięwzięcia było promowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień i sprzeciw wobec szeroko rozumowanej przemocy. Przez kilkanaście minut młodzież z rawickich szkół maszerowała po rynku z plakatami, na których umieszczone były profilaktyczne hasła.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

"Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia"

13 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klas: III w 1, III w 2 i III w 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Świadectwo z paskiem otrzymały: Monika Gęstwa, Anna Śliwińska i Wioleta Stróżyk, której przyznano nagrodę Absolwenta Roku 2014 Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

Jesteśmy bo jesteście

10 czerwca uczennice klasy trzeciej technikum kształcące się w zawodzie technik logistyk: Karolina Porządna, Aleksandra Laksander, Daria Guzik propagowały koniecznośc czytania wśród całej społeczności Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka. Działania w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" rozwijają aktywność, spostrzegawczość, pamięć, umiejętność kojarzenia faktów, zasób słownictwa oraz zdolność wypowiadania się dzieci na dany temat.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja”

12 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w sali gimnastycznej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja” w ramach programu europejskiego Uczenie się przez całe życie. Celem konferencji było upowszechnianie wśród uczniów Zespołu, nauczycieli, władz lokalnych oraz pracodawców i społeczności gimnazjalnej efektów zagranicznego stażu zawodowego uczniów Technikum w Rawiczu.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Otwarty Konkurs Fryzjerski dla Uczniów - Rawicz 2014

8 czerwca 2014 roku w Hotelu „Brylant” w Rawiczu swoje umiejętności zaprezentowali adepci zawodu fryzjer. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół zawodowych z Rawicza, Miejskiej Górki, Śremu, Sławy Śląskiej, Kościana oraz Leszna (z Leszna również Technikum).

Konkurs organizowany był z myślą o uczniach kształcących się w zawodzie fryzjer zarówno w szkole zasadniczej jak i technikum, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności, kreatywność i pomysły na wykonanie nowatorskich stylizacji główki treningowej we wskazanych konkurencjach.

Czytaj więcej...

Zawodowe inspiracje kucharzy na promie

Od 19 maja do 2 czerwaca uczniowie klasy 2cw kształcący się w zawodzie kucharz - Patrycja Wycisk i Bartosz Cichowlas zdobywali doświadczenie zawodowe na promie m/f "Skania" kursującym na trasie Świnoujście - Ystad. Taki rodzaj innowacyjnej praktyki zorganizowany dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu umożliwił im nabywanie umiejętności od najlepszych fachowców. Z relacji uczestników praktyki wynika, że poszerzyli zakres wykonywanych czynności w różnych działach hotelowych: kuchni, barze, kafeterii, sektorze dla kierowców oraz recepcji. Pomyślnie odbyli również szkolenie z zakresu pracy w dziale Housekeepingu. Obcowanie z klientem oraz konieczność zwiększania kompetencji komunikacyjnych stanowiło dla nich wyzwanie, któremu wzorowo sprostali.

Czytaj więcej...

Lekcja wolności

W związku z przypadającym 25-leciem pierwszych demokratycznych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, w Zespole Szkół Zawodowych została przygotowana dla uczniów prelekcja dotycząca tamtych wydarzeń. Prelekcję poprowadził Jakub Moryson i uczeń klasy 1TTM Michał Plewa.

Zebrani uczniowie obejrzeli pokaz slajdów przygotowany przez Jakuba Morysona i wysłuchali  komentarzy, odnoszących się do wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku. Prelegent przedstawił genezę wydarzeń, by słuchacze mogli zrozumieć to, co działo się w 1989r.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie laureatami II edycji konkursu „Festiwal Smaku - Młode talenty"

Już po raz drugi nasi uczniowie zajęli I i II miejsce podczas II edycji konkursu gastronomicznego „Festiwal Smaku - Młode talenty” Konkurs odbył się 4 czerwca w pakosławskim Pałacu, w którym udział wzięły trzy szkoły : z Krotoszyna szkołę reprezentowało 4 uczestników,  z Jutrosina – 1 uczestnik oraz z Rawicza – 4 uczestników. Celem konkursu było wyłonienie młodych osób z talentem i pasją kulinarną, a także kreatywnych, ceniących sobie sportowe współzawodnictwo oraz doskonalenie warsztatu zawodowego.

Czytaj więcej...

DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU

Jedną z wielu tradycji szkoły jest Dzień Sportu, który w tym roku obchodziliśmy we wtorek, 3 czerwca. Uczniowie zgromadzili się na placu apelowym o godzinie 9.00. Dyrektor szkoły, Krzysztof Jarosz, powitał zebranych i oficjalnie rozpoczął Święto Sportu, a pani Magdalena Ratajczak, nauczycielka wychowania fizycznego, przedstawiła harmonogram dnia.

Do godziny 11.00 młodzież brała udział w licznych konkurencjach sprawnościowych i rekreacyjnych o tytuł  ,,Najbardziej usportowionej klasy”. Każdy zespół otrzymał kartę, na której odnotowano wyniki z następujących konkurencji: skoki przez skakankę, wędkowanie, bieg po kartonach, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, przyciąganie liny z ciężarem, rzuty do tarczy, rzuty do kosza i strzały do bramki. Wszystkie konkurencje nadzorowali nauczyciele wraz z uczniami.

Czytaj więcej...

Statystyki

4903017
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
409
1231
4776
24313
14829
4903017

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 04:04:21

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Dzień Kobiet w Schkeuditz

Dzień Kobiet w Schkeuditz rozpoczął się bardzo miło. Chłopcy obdarowali wszystkie kobiety z naszej grupy pięknymi różami i małą słodkością, było sympatycznie. Wieczorem młodzież świętowała w tutejszym klubie. Niektóre koleżanki dostały także róże od innych chłopców z ośrodka.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©