Kronika szkolna, kwiecień 2008r.

"W ANTREJCE NA RYCZCE"

W połowie kwietnia 2008r. z inicjatywy Szkolnego Koła Miłośników Kultury w naszej szkole został ogłoszony konkurs na utwór pisany gwarą wielkopolską. Celem konkursu była popularyzacja gwary, stanowiącej o naszej tożsamości i naszych korzeniach.

Czytaj więcej...

Finał VIII Wielkopolskiego Konkursu NASZA EUROPA

28 IV bieżącego roku odbył się Finał VIII edycji Konkursu Nasza Europa w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Konkurs Nasza Europa organizowany jest od 2000 roku przez Towarzystwo Samorządowe z Konina a adresowany jest do młodzieży szkół średnich i zawodowych.

Czytaj więcej...

LOKOMOTYWA

W tym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć się do akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz znaleźć się wśród grona tzw. ”Czytających Szkół”.

Czytaj więcej...

Prezentacja projektów "Uczeń z klasą"

28 kwietnia 2008 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili swoje prezentacje końcowe w ramach projektu "Uczeń z klasą" dyrekcji szkoły, nauczycielom i przedstawicielom klas.

Czytaj więcej...

Akademia ku czci Patrona Szkoły

Z okazji Święta Patrona Szkoły w dn. 10.04.2008 odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci Stefana Bobrowskiego. Mottem stały się słowa Ignacego Krasickiego „Święta miłości kochanej ojczyzny”.

Czytaj więcej...

"Ludzie zasłużeni…”

Z inicjatywy Szkolnego Koła Miłośników Kultury w dniach 1-14 kwietnia 2008r. została zorganizowana wystawa pt. "Ludzie zasłużeni dla kultury mojego regionu”

Czytaj więcej...

Zawody strzeleckie

W dniu 15 kwietnia 2008 roku odbyły się zawody Strzeleckie szkolnego kola LOK przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu o tytuł najlepszego strzelca. Do zawodów zgłosiło się i uczestniczyło 18 uczniów ZSZ, którzy uzyskali następujące wyniki, zajmując miejsca od pierwszego do osiemnastego.

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny

W eliminacjach konkursu, który organizowany jest z inicjatywy nauczycielek matematyki – Magdaleny Martynów , Karoliny Nowak i Arlety Puk, wzięło udział 210 uczniów szkół ponadgimnazjalnych: z Leszna, Kościana, Rawicza, Krzywina, Borku Wielkopolskiego i Włoszakowic. Pytanie dla finalistów przygotował prof. Krzysztof Piasecki, dyrektor Instytutu Ekonomii Zarządzają PWSZ w Lesznie.

Czytaj więcej...

Wizyta Żwawych Dziadków ze Śremu

W dniu 12.04.2008r. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu odwiedziła grupa cyklistów Stowarzyszenia Rowerowego „Żwawe Dziadki” ze Śremu.

Czytaj więcej...

Konkurs „M jak Mickiewicz” w rawickim Technikum

Wszakże lubisz książki świeckie?...
Ach, te to, książki zbójeckie!

Z goryczą stwierdził Gustaw z IV części Dziadów. Bynajmniej nie książkami zbójeckimi okazały się utwory Mickiewicza dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Bojanowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego, Zespołu Szkół nr 3 im. Rawickiego Korpusu Kadetów i Technikum w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Program pobytu gości ze szkoły partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück w Rawiczu w dniach 31.03 – 5.04.2008

PONIEDZIAŁEK 31.03.2008

16.59 – przyjazd i powitanie na dworcu PKP

17.10 – powitanie gości przez Dyrektora w szkole

17.20 – poczęstunek dla uczniów i rozejście się do rodzin goszczących. Kolacja w szkole dla opiekunów i odjazd do hotelu

Czytaj więcej...

WYMIANA MŁODZIEŻY - RAWICZ 2008

W ramach trwającej od dziesięciu lat współpracy pomiędzy ZSZ w Rawiczu a Berufsschulzentrum am Westerberg w niemieckim Osnabrück, w dniach 31.03- 05.04.2008 gościliśmy liczącą 14 osób grupę uczniów wraz z dwoma opiekunami.

Czytaj więcej...

Statystyki

4035351
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
190
632
1719
9605
27299
4035351

Twoje IP: 3.219.167.194
Data i godzina: 2020-08-12 22:23:48

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

PaTPORT w ZSZ w Rawiczu

W miniony piątek 9 października 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych odbyło się spotkanie inauguracyjne pierwszego PaTPORT-u w powiecie rawickim oraz rejonie leszczyńskim. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Miejsko -Gminnego Ośrodka Wsparcia , Centrum PISOP w Lesznie, pedagodzy i psycholodzy szkół, rodzice, młodzież oraz policjanci na czele z Komendantem Powiatowej Policji w Rawiczu ins. Krzysztofem Nowakiem. PaTPORT to nowa struktura w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznym Profilaktyka a Ty „PaT”. PaTPORT może powstać w każdej szkole ponadpodstawowej, do utworzenia wystarczy 15 chętnych uczniów, opiekun oraz zgoda dyrekcji szkoły na włączenie programu PaT w szkolny program profilaktyki. W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu z inicjatywy młodzieży oraz przy wsparciu pedagoga szkolnego Anny Funki Leciejewskiej Dyrektor szkoły Krzysztof Jarosz przy współpracy z organem prowadzącym szkołę podjął uchwałę o utworzeniu PaTPORTU. PaTowicze w uzgodnieniu z opiekunem PaTPORTU Anną Funką - Leciejewską i dyrektorem szkoły wybrali kapitana PaTPORTU uczennicę tej szkoły – Martę Kurkiewicz z klasy czwartej Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Więcej…
Wednesday the 12th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©