WYMIANA MŁODZIEŻY - RAWICZ 2008

W ramach trwającej od dziesięciu lat współpracy pomiędzy ZSZ w Rawiczu a Berufsschulzentrum am Westerberg w niemieckim Osnabrück, w dniach 31.03- 05.04.2008 gościliśmy liczącą 14 osób grupę uczniów wraz z dwoma opiekunami.

Program pobytu był bardzo bogaty- goście oraz uczniowie naszego Zespołu zwiedzili okoliczne miejscowości- Golejewko (Stadnina Koni), Smolice ( Pałac), Gostyń ( Bazylika) oraz brali udział w zajęciach edukacyjnych w szkole. Ponadto w programie znalazła się całodniowa wycieczka do Krzyżowej ( zapoznaliśmy się z działalnością Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego) oraz do Świdnicy (podziwialiśmy przepiękny Kościół Pokoju). W środę 2 kwietnia uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących przemocy w szkole, które zakończyły się przygotowaniem plakatów i krótkim kursem samoobrony. W ramach warsztatów podsumowano ankiety przeprowadzone w ZSZ oraz w szkole partnerskiej, które dotyczyły problemu przemocy.

Uczniowie niemieccy mieli okazję poznać zwyczaje i kulturę naszego kraju, ponieważ mieszkali u swoich polskich rówieśników. Była to też okazja do nabycia nowych umiejętności językowych.

Ważnym wydarzeniem podczas pobytu było przekazanie przez naszych niemieckich partnerów 1000 Euro na leczenie ciężko chorego Bartka Urbana. Nauczyciele z Osnabrück, poinformowani o chorobie chłopca przez polskich kolegów, przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy.

Podczas wizyty uczniowie zawarli przyjaźnie i obiecali utrzymywać ze sobą kontakt.

Za pomoc dziękujemy Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która, jak co roku, wsparła nas finansowo, Radzie Rodziców przy ZSZ oraz wszystkim, którzy umożliwili uczniom polskim i niemieckim udział w interesującym programie.

Statystyki

6585676
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
395
1662
4338
19932
42896
6585676

Twoje IP: 216.73.217.58
Data i godzina: 2026-06-26 05:56:12

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Światowy Dzień Rzucania Palenia

19 listopada 2015 roku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia grupa PaTPORT z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunem Anną Funką -Leciejewską oraz przy wsparciu przez  Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną i Starostwo Powiatowe  zorganizowali marsz ulicami miasta.

Więcej…
Friday the 26th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©