Kronika szkolna, listopad 2013r.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

22 listopada odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Udział w etapie szkolnym wzięli uczniowie: Paulina Dytko, Patrycja Gano i Tomasz Norman. Przed uczniami do pokonania był test, z którego maksymalnie można było uzyskać 50 pkt. Warunkiem awansu do etapu okręgowego było osiągnięcie pułapu 50% z punktów możliwych do uzyskania. Należy zaznaczyć, że test był trudny. Zawarte w nim pytania zawierały treści z poziomu rozszerzonego, z którym uczniowie nie mają styczności na zajęciach. To zaważyło, że Paulina Dytko "otarła" się o awans, zdobywając 23 punkty. Należy mieć nadzieję, że lepiej nasi uczniowie wypadną za rok.

opracował: Jakub Moryson

Lekcje poświęcone Funduszom Europejskim

Z ramienia Starostwa Powiatowego w Lesznie dnia 26 listopada odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych dwie lekcje poświęcone Funduszom Europejskim. Prelekcje zostały przedstawione przez pracownicę Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Leszna. Zajęcia poświęcone były historii Unii Europejskiej, działalności jej instytucji i organów.

Czytaj więcej...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

Seneka Młodszy

W dniu 22 listopada 2013 r. w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. W uroczystości tej uczestniczyła Anna Kapała uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z wychowawczynią Urszulą Rosik.

Czytaj więcej...

Konkurs z języka niemieckiego „Deutschfreund”

W dniu 20.11.2013 o godzinie 14.15 , z inicjatywy germanistek- p. Patrycji Stelmaszyk i p. Magdaleny Nawrot, odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu językowego „Deutschfreund”. Patronem konkursu są Łowcy Talentów Jersz.

Działalność Łowców polega na wspieraniu szkół w pracy z dziećmi i młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową.

Czytaj więcej...

Olimpiada Historyczna

6 listopada 2013 roku zakończył się etap szkolny Olimpiady Historycznej. Udział w eliminacjach wzięli uczniowie Technikum - Aleksandra Sobierajska z klasy 1 TŻ oraz Marek Tyczyński z klasy 4 Te. Uczniowie pod opieką nauczycieli historii -p. Renaty Balcerek i p.Jakuba Morysona - przygotowali prace historyczne na jeden z wybranych przez siebie tematów. Prace te zostały wysłane do Poznania, gdzie zostaną sprawdzone i ocenione przez Komisję Okręgową Olimpiady. Jeśli spodobają się komisji konkursowej, jej autorów czeka udział w kolejnym, wojewódzkim już etapie.

opracował Jakub Moryson

Zabawa andrzejkowa stowarzyszenia Pomocna Dłoń

W piątek 22 listopada 2013r. grupa wolontariuszy z klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego wraz z opiekunką Renatą Uźniak uczestniczyli w zabawie andrzejkowej stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Wolontariusze obsługiwali 170 gości w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu. Ich zadaniem było roznoszenie potraw i napojów, zbieranie brudnych naczyń, utrzymywanie porządku i czystości na stołach.

Czytaj więcej...

Szkolne eliminacje Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Do zmagań konkursowych na szczeblu szkolnym przystąpiło 55 uczniów z dwóch klas czwartych oraz trzeciej technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu 20 pytań z zakresu wiedzy o zdrowym stylu życia, żywieniu, udzielaniu pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia

21 listopada 2013 roku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia grupa (klasa 3 TZ) działaczy Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną zorganizowali Happening ulicami miasta. W czasie przemarszu głosili hasła na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz przekazywali ulotki mieszkańcom Rawicza.

Czytaj więcej...

Promowy start w zawodową przyszłość…

Dwutygodniowy staż uczennic Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego na promie m/f POLONIA zmienił formę prowadzonego dotychczas kształcenia zawodowego. Z pewnością wpłynie na właściwe przygotowanie uczennic czwartych klas do wykonywania zadań zawodowych i stawiania czoła coraz wyższym wymaganiom.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza do Galerii Leszno

We wtorek, 12 listopada 2013r., uczniowie klasy II w zawodzie technik ekonomista w ZSZ w Rawiczu wraz z wychowawcą inż. Joanną Sierpowską udali się do Galerii Leszno na wycieczkę zawodoznawczą. Punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie z Panią Michaliną Kaźmierczak, pracownikiem do spraw marketingu w Galerii Leszno. Opowiedziała ona o zasadach działania marketingu i o ventach, które często są organizowane, np. Halloween w języku angielskim, casting na Miss Wielkopolski połączony z dniami urody, Wyspa Bajek Malucha oraz Szalona Noc Zakupów wraz z darmową wymianą książek. Większość eventów odbywa się od połowy każdego miesiąca, jak wynika z badań rynku popyt wtedy jest rosnący. Głównym segmentem rynku, do którego skierowane są działania marketingowe galerii to klienci między 25 a 36 rokiem życia.

Czytaj więcej...

Doposażenie szkolnej pracowni gastronomicznej

Dzięki pomocy Fundacji PKM Duda im. Maksymiliana Dudy w Grąbkowie oraz Fundacji „Cordis” na Rzecz Wspierania Rozwoju Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu udało się doposażyć szkolną pracownię gastronomiczną w meble gastronomiczne.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej

14.XI.2013 roku w sali gimnastycznej ILO w Rawiczu odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w turnieju i zajęła I m-ce, pokonując ZS w Miejskiej Górce, I LO w Rawiczu, ZS w Jutrosinie, ZSPT w Bojanowie oraz ZS nr 3 w Rawiczu. Zawodnikom oraz opiekunowi drużyny panu J. Majerowi gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

W środę, 13 listopada, odbyła się piąta już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią na co dzień”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej ,,LOGOS”. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, jak co roku, wzięli udział w tym prestiżowym konkursie. W tym roku współzawodniczyło 20 uczniów z klas: 1TLg, 1TE, 2TE, .2TB, 3TE, 2TZ i 4aTZ.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

„Ojczyzna: wyznanie tej ziemi rzucone przodkom i nam, by stanowić o wspólnym dobru i mową własną jak sztandar wyśpiewać dzieje. (…)Więc schodzimy ku tobie, ziemio, by poszerzyć cię we wszystkich ludziach.”

„Myśląc Ojczyzna” Karol Wojtyła 1974

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu podjęli inicjatywę wykonania Kokardy Narodowej w ramach akcji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „dla młodych”. Kokarda Narodowa stała się pierwszym elementem lekcji patriotyzmu, której wartości i cele kolejno odsłaniały się podczas uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska, pielęgnowana w sercach Polaków przez 123 lata zaborów, wróciła na mapę Europy.

Czytaj więcej...

Szkoła Koordynatorów Wolontariatu

 

W piątek dnia 08.11.13 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu odbyły się warsztaty z zakresu wolontariatu i pozyskiwania nowych wolontariuszy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Szkoła Koordynatorów Wolontariatu”. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważne jest niesienie pomocy dla grup społecznych i lokalnych. W czasie trwania warsztatów uczestnicy mieli okazję obejrzenia licznych prezentacji popartych zabawami i ćwiczeniami z zakresu podnoszenia własnej wartości, procesów tworzenia i integracji grupy, zasad organizowania działań zespołowych. Nabyli też wiadomości z obszarów formalno-prawnych działalności wolontariusza. Koordynatorem spotkania była uczennica III klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego Martyna Kaczmarek, która poprzez udział w projekcie uzyskała Certyfikat Koordynatora Wolontariatu.

Czytaj więcej...

Prom zdobyty!

Po 2 tygodniach pobytu na promie mf Polonia wróciły ze stażu uczennice czwartych klas Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego: Alicja Wróblewska, Kamila Idziak, Kinga Kaczmarek, Justyna Lorek, Aleksandra Jankowiak, Daria Frąckowiak. Dziewczyny ciężko pracowały, ale są pełne entuzjazmu i energii. Zdobyły wiele nowych doświadczeń, przeżyły wiele ekscytujących przygód, o których opowiedzą później.

Czytaj więcej...

Logistycy na wycieczce zawodoznawczej

W środę, 6 listopada, uczniowie klasy drugiej i czwartej Technikum w ZSZ w Rawiczu w zawodzie technik logistyk wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych udali się na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch dużych lokalnych firm Winkhaus Rydzyna oraz Euroline Leszno. W pierwszej kolejności odwiedzili Winkhaus Polska spółka z o.o. w Rydzynie, która jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych. Zapoznali się z procesami logistycznymi produkcji, poznali tajniki planowania i organizowania dostaw materiałów, surowców oraz proces sprzedaży wyrobów gotowych, zaprezentowanych przez kierownika produkcji. Mieli okazję zaobserwować czynności związane z przyjęciem dostawy materiałów, organizację i pracę dużych magazynów, procesy związane z realizacją zamówień i wydawania towarów przez kierownika magazynów. Wszystkie procesy sterowane są systemami komputerowymi, które młodzież mogła oglądać w czasie pracy. Uczniowie mieli również okazję pozmawiać z głównym logistykiem firmy, który z dużym zaangażowaniem opowiadał im o tym, jak poznane wcześniej procesy połączyć w jedną całość, aby uzyskać pożądany efekt.

Po dużej dawce wiedzy i miłym przyjęciu w Winkhausie uczniowie udali się do firmy Euroline w Lesznie. Jest to producent mebli tapicerowanych, produkowanych na wyłączność dla znanych i renomowanych marek w Europie i na świecie. Tutaj kierownik produkcji w bardzo ciekawy sposób zapoznał uczniów z procesami logistycznymi związanymi z produkcją, omówił organizację magazynów, zarządzanie środkami transportu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Młodzież miała okazję poznać systemy komputerowe, wspomagające procesy logistyczne w tej firmie.

Czytaj więcej...

Statystyki

4327134
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
132
272
1309
9458
16619
4327134

Twoje IP: 3.236.218.88
Data i godzina: 2021-10-22 02:23:34

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Francuskie śniadanie

Dnia 27 listopada br. byliśmy gośćmi na śniadaniu „Le petit dejeuner a’la francaise”, przygotowanym przez uczniów klasy IV TŻ. To wyjątkowe śniadanie było nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w szkolnym konkursie „Z kulturą na ty”. Na śniadanie udaliśmy się z naszą wychowawczynią Panią Joanną Sierpowską, do nowo otwartej pracowni obsługi konsumenta. Profesjonalnie przygotowana pracownia była odzwierciedleniem przytulnej kawiarni, w której można miło spędzić czas.

Więcej…
Friday the 22nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©