Kronika szkolna, kwiecień 2017r.

XLVI Ogólnopolski Konkurs Statystyczny

W kwietniu odbyła się XLVI edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Jak co roku,  uczniowie szkoły, pracując pod okiem pana Rafała Jędrzejaka – nauczyciela geografii, opracowali wskazane przez komisję konkursową tematy i wysłali prace do Warszawy.

Z radością możemy pochwalić się, że wśród laureatów znalazła się Anna Grębowska , uczennica klasy I TE, która zajęła IV miejsce w Polsce. Przedstawiła pracę  na temat   zróżnicowania  produkcji rolnej w poszczególnych  województwach  w Polsce.

Czytaj więcej...

Z wizytą w przedszkolu

W kwietniu uczennice z klasy IV TŻ i II TLG – Aleksandra Sobieraj, Aleksandra Szczepaniak i Daria Adamiak już tradycyjnie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Rawiczu. Dziewczyny przygotowały utwory Juliana Tuwima i Jan Brzechwy na temat zwierząt – dzikich i domowych. Zatem nie zabrakło takich wierszyków jak : „Spóźniony słowik”, „Kotek”, „Kaczka Dziwaczka”, „ZOO”, „Jak rozmawiać z psem”.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Poznania

25 kwietnia uczennice z klasy II Technikum, kształcące się w zawodzie technik ekonomista, pod opieką Ks. Michała Zamelka i p. Arlety Białeckiej wybrały się na wycieczkę do Poznania.

Pierwsze swoje kroki  skierowaliśmy do redakcji Radia Emaus, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach dykcji i poprawnej artykulacji, przeprowadzonej przez dziennikarkę panią Olgę Paszkowską. Była to okazja do poznania „od kuchni” pracy w radio. Uczennice odkrywały tajniki realizacji dźwięku, powstawania nagrań oraz montażu audycji.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów ZSZ w Rawiczu

"Każdy koniec to początek czegoś nowego" 

Kolejne roczniki uczniów technikum opuściły mury Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia wieńcząca czteroletnią naukę w szkole. Tego dnia z rąk dyrektora p. Krzysztofa Jarosza i wychowawców klas młodzież odebrała świadectwa ukończenia szkoły ( łącznie 114 osób, w tym 8 świadectw z wyróżnieniem). Tytuł Absolwenta Roku otrzymał Michał Plewa kształcący się w zawodzie technik mechanik, zaś Absolwentkami Dobrego Serca zostały uczennice:  Sandra Boncel i Aleksandra Marciniak. 

Czytaj więcej...

Losy absolwentów

W ostatni wtorek kwietnia odbyło się w naszej szkole monitorowanie losów absolwentów szkół zawodowych – pierwsza runda.

Badanie realizowane jest w ramach projektu konkursowego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i ma na celu monitorowanie losów zawodowych młodzieży na tle podejmowanych przez nich wyborów edukacyjnych i zawodowych.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia  Zdrowia młodzież z PATPORTU Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizowała marsz promujący zdrowe życie wolne od depresji, zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim kampanii. We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną na terenie miasta partportowicze przemaszerowali z plakatami. 

Czytaj więcej...

70 lat Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

   „ Bez przeszłości nie ma przyszłości”

Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się 21 kwietnia obchody 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Następnie uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wśród zaproszonych osób znalazły się władze miasta, powiatu, rodzice uczniów, dyrektorzy innych placówek oświatowych,  absolwenci , przedstawiciele duchowieństwa oraz rawickich firm współpracujących ze szkołą i sponsorujących uroczystość. Dyrektor szkoły Krzysztof Jarosz podziękował tym wszystkim, którzy budowali i nadal budują świetność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Minutą ciszy uczczona została pamięć nieżyjących już nauczycieli i pracowników szkoły.

Czytaj więcej...

Pokaż nam język

6 kwietnia w naszej szkole odbyła się XVII edycja konkursu "Pokaż nam język".

Potyczki językowe adresowane były do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku temat przewodni brzmiał "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku." Zmagania językowe obejmowały język angielski i niemiecki. Organizatorem konkursu były Wyższe Szkoły Bankowe, natomiast w szkole organizacją rejestracji uczniów i rozwiązaniem testów internetowych zajmowały się nauczycielki języka angielskiego p. Andrzejewska, p.Gogolewska i p. Psarska.

Czytaj więcej...

Podwójne zwycięstwo uczniów ZSZ w Rawiczu

Zwycięstwem zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zakończyły się tegoroczne mistrzostwa powiatu rawickiego w drużynowych biegach przełajowych. Podczas zawodów na stadionie przy Grota Roweckiego dziewczęta przebiegły trasę 2000 m, a chłopcy 3000 m.  Drużyna dziewcząt w zawodach pokonała reprezentację ZS w Jutrosinie oraz 1Lo w Rawiczu. Nasi chłopcy natomiast okazali się lepsi od uczniów 1LO w Rawiczu, ZS w Jutrosinie oraz ZSPT w Bojanowie.

Czytaj więcej...

Drzwi Otwarte

11 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu tradycyjnie odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów kończących naukę w gimnazjum. W tym roku młodzież naszego zespołu pod opieką nauczycieli przygotowała prezentację działań związanych z każdym proponowanym kierunkiem kształcenia w technikum: technik elektryk, technik mechanik, technik teleinformatyk, technik budownictwa, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w Szkole Branżowej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Policją

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz handel ludźmi - w takim temacie na  przełomie marca i kwietnia 2017 roku uczniowie tegorocznych klas kończących Zespołu Szkół  Zawodowych w Rawiczu spotkali się z policyjnym profilaktykiem mł.asp. Katarzyną Starczewską. Spotkania profilaktyczne odbywały się podczas zajęć z wychowawcą.

Czytaj więcej...

Wiosenne spotkanie w „Pomocnej Dłoni”

Po świątecznej przerwie sześć uczennic z klasy pierwszej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyło w spotkaniu integracyjnym członków i sympatyków stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.

Tradycyjnie już spotkanie odbywało się w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu. Uczennice z klasy I TZ już po raz trzeci w tym roku szkolnym z pełnym zaangażowaniem pomagały przy obsłudze spotkania osób starszych i niepełnosprawnych. Dziewczyny pomagały w kuchni, porcjowały ciasto, roznosiły napoje i posiłki, porządkowały stoły, a także przyłączyły się do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Konkurs Przyrodniczy SSAKI POLSKI

 

Tradycyjnie w okolicach astronomicznego początku wiosny odbył się  w Poznaniu  etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych „Ssaki Polski”  organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2 TLG Dominik Nowakowski.

 

Czytaj więcej...

CZAS ZAWODOWCÓW BIS – szansą dla uczniów

Zespół Szkół Zawodowych bierze udział w projekcie „ Czas Zawodowców BIS – Zawodowa Wielkopolska” dofinansowanym z Funduszy Europejskich i realizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w partnerstwie z Politechniką Poznańską. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego poprzez zwiększenie dostępu młodzieży do staży i zajęć specjalistycznych. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony Politechniki Poznańskiej jest p. Joanna Kijewska, zaś ze strony szkoły p. Krzysztof Kazuń – wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego i praktycznego.

Czytaj więcej...

Projekt ERASMUS+ w ZSZ w Rawiczu podsumowany i zakończony

W czwartek 6 kwietnia podsumowaliśmy projekt "Polska edukacja plus europejska praktyka - początkiem kariery zawodowej". Projekt realizowany był w ramach programu  Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe i finansowany był w całości z  Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

„Wybieram lokalnie” na deptaku

W minioną sobotę już kolejny rok nasza szkoła promowała się na rawickim deptaku. Przy wtórze głośnej, tanecznej i wpadającej w ucho muzyki zachęcaliśmy do skorzystania z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.  Nauczyciele i uczniowie chętnie odpowiadali na pytania przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców.  Wśród zabieganych przechodniów znaleźli się tacy, którzy zatrzymali się na chwilę, aby poczęstować się ciasteczkiem wykonanym przez uczniów. Nie brakowało również widzów oklaskujących występy dziewczyn, które swym tańcem poruszyły cały deptak. Wszyscy dobrze się bawili rozdając balony z naszym logo i próbując swoich sił w grze z frisbee.

Czytaj więcej...

Statystyki

4903227
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
619
1231
4986
24523
14829
4903227

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 05:09:41

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

We wtorek 8 grudnia 2015 roku, w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: I LO w Rawiczu, Zespół Szkół nr 3 w Rawiczu, ZSR w Bojanowie, ZSZ w Jutrosinie i ZSZ w Rawiczu.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©