Kronika szkolna, marzec 2012r.

MATEMATYKA BEZ GRANIC

16 marca 2012 roku uczniowie klas I TB oraz I TE wzięli udział w międzynarodowym konkursie " Matematyka bez granic". Konkurs ma charakter zawodów międzyklasowych. Oprócz uczniów z Polski biorą w nim udział także grupy z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko, Tunezji.

Czytaj więcej...

Debata uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu – „Nasza szkoła demokracji”

28 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu uczniowie przeprowadzili debatę w ramach projektu „XVIII Sesja Sejmu Dzieci i młodzieży – szkoła demokracji”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z MEN, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy - bez tajemnic" - VI edycja

W dniach od 23 do25 marca 2012 roku w Warszawie odbyły się ogólnopolskie eliminacje konkursu wiedzy o Niemczech i języku niemieckim pt. "Niemcy - bez tajemnic", w których udział wziął jedyny reprezentant powiatu rawickiego - Kamil Dąbrowicz, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Konkurs „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w konkursie „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie i Instytut Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej...

Przewodnik turystyczny po krajach anglojęzycznych

29. marca 2012r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych konkurs na „Przewodnik turystyczny po angielsku” zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Hannę Lenartowską i p. Agnieszkę Labijak. Polegał on na przygotowaniu przez uczniów w grupach lub indywidualnie prezentacji w języku angielskim, przedstawiających miejsca warte obejrzenia w krajach anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs wiedzy o filmie „Świat w obiektywie kinematografii”

Informacje o konkursie.

Czytaj więcej...

Konkurs literacki „K jak Kochanowski” rozstrzygnięty!

W środę 14 marca w ZSZ odbył się konkurs literacki „K jak Kochanowski”, w którym wzięli udział uczniowie z powiatu rawickiego. Swych reprezentantów delegowały następujące szkoły: I LO w Rawiczu, Zespół Szkół nr 3 w Rawiczu, Zespoły Szkół z Miejskiej Górki i Jutrosina oraz Zespół Szkół Rolniczych z Bojanowa. Gospodarze również brali udział w literackich zmaganiach.

Czytaj więcej...

XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA

W środę 7 marca w Zespole Szkół Zawodowych odbył się XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA (etap powiatowy). Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów, którzy przeszli eliminacje szkolne. Z powiatu rawickiego było czworo uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie i czworo z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu (Angelika Matysiak, Joanna Śpiewak, Maciej Szymków, Damian Dąbrowicz).

Czytaj więcej...

Akcja Krwiodawstwa w ZSZ w Rawiczu

13 marca 2012 r. po raz drugi w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych Rawiczu została przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Odbyła się ona w ramach drugiego etapu konkursu czerwonokrzyskiego „Młoda Krew Ratuje Życie”. Ponad 90 osób, w tym kilku uczniów innych szkół oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Daria Jagła, zgłosiło się do punktu poboru krwi zorganizowanego w sali 26.

Czytaj więcej...

Statystyki

4034123
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
491
859
491
8377
27299
4034123

Twoje IP: 3.236.132.132
Data i godzina: 2020-08-10 13:05:45

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zajęcia praktyczne w ZPB Kaczmarek

16 i 23 listopada odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne w zakładzie u nowego partnera naszej szkoły – firmy ZPB Kaczmarek. Przez dwa dni pierwsza grupa uczniów II klasy kształcących się w zawodzie technik budownictwa uczyła się technologii produkcji betonowych materiałów prefabrykowanych. Zajęcia rozpoczęły się od szkolenia bhp przeprowadzonego przez zakładowego inspektora bhp ZPB Kaczmarek.

Więcej…
Monday the 10th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©