Kronika szkolna, marzec 2012r.

MATEMATYKA BEZ GRANIC

16 marca 2012 roku uczniowie klas I TB oraz I TE wzięli udział w międzynarodowym konkursie " Matematyka bez granic". Konkurs ma charakter zawodów międzyklasowych. Oprócz uczniów z Polski biorą w nim udział także grupy z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko, Tunezji.

Czytaj więcej...

Debata uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu – „Nasza szkoła demokracji”

28 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu uczniowie przeprowadzili debatę w ramach projektu „XVIII Sesja Sejmu Dzieci i młodzieży – szkoła demokracji”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z MEN, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy - bez tajemnic" - VI edycja

W dniach od 23 do25 marca 2012 roku w Warszawie odbyły się ogólnopolskie eliminacje konkursu wiedzy o Niemczech i języku niemieckim pt. "Niemcy - bez tajemnic", w których udział wziął jedyny reprezentant powiatu rawickiego - Kamil Dąbrowicz, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Konkurs „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w konkursie „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie i Instytut Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej...

Przewodnik turystyczny po krajach anglojęzycznych

29. marca 2012r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych konkurs na „Przewodnik turystyczny po angielsku” zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Hannę Lenartowską i p. Agnieszkę Labijak. Polegał on na przygotowaniu przez uczniów w grupach lub indywidualnie prezentacji w języku angielskim, przedstawiających miejsca warte obejrzenia w krajach anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs wiedzy o filmie „Świat w obiektywie kinematografii”

Informacje o konkursie.

Czytaj więcej...

Konkurs literacki „K jak Kochanowski” rozstrzygnięty!

W środę 14 marca w ZSZ odbył się konkurs literacki „K jak Kochanowski”, w którym wzięli udział uczniowie z powiatu rawickiego. Swych reprezentantów delegowały następujące szkoły: I LO w Rawiczu, Zespół Szkół nr 3 w Rawiczu, Zespoły Szkół z Miejskiej Górki i Jutrosina oraz Zespół Szkół Rolniczych z Bojanowa. Gospodarze również brali udział w literackich zmaganiach.

Czytaj więcej...

XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA

W środę 7 marca w Zespole Szkół Zawodowych odbył się XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA (etap powiatowy). Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów, którzy przeszli eliminacje szkolne. Z powiatu rawickiego było czworo uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie i czworo z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu (Angelika Matysiak, Joanna Śpiewak, Maciej Szymków, Damian Dąbrowicz).

Czytaj więcej...

Akcja Krwiodawstwa w ZSZ w Rawiczu

13 marca 2012 r. po raz drugi w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych Rawiczu została przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Odbyła się ona w ramach drugiego etapu konkursu czerwonokrzyskiego „Młoda Krew Ratuje Życie”. Ponad 90 osób, w tym kilku uczniów innych szkół oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Daria Jagła, zgłosiło się do punktu poboru krwi zorganizowanego w sali 26.

Czytaj więcej...

Statystyki

4220037
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
723
2845
10100
15950
19079
4220037

Twoje IP: 3.236.231.61
Data i godzina: 2021-05-16 17:12:14

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

ZAPROSZENIE

W związku z zakończeniem realizacji pierwszego roku realizacji projektu Erasmus+Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”, mamy zaszczyt zaprosić na konferencję,  która odbędzie się 31 maja 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu o godz. 12. 30

Więcej…
Sunday the 16th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©