Kronika szkolna, marzec 2012r.

MATEMATYKA BEZ GRANIC

16 marca 2012 roku uczniowie klas I TB oraz I TE wzięli udział w międzynarodowym konkursie " Matematyka bez granic". Konkurs ma charakter zawodów międzyklasowych. Oprócz uczniów z Polski biorą w nim udział także grupy z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroko, Tunezji.

Czytaj więcej...

Debata uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu – „Nasza szkoła demokracji”

28 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu uczniowie przeprowadzili debatę w ramach projektu „XVIII Sesja Sejmu Dzieci i młodzieży – szkoła demokracji”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z MEN, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy - bez tajemnic" - VI edycja

W dniach od 23 do25 marca 2012 roku w Warszawie odbyły się ogólnopolskie eliminacje konkursu wiedzy o Niemczech i języku niemieckim pt. "Niemcy - bez tajemnic", w których udział wziął jedyny reprezentant powiatu rawickiego - Kamil Dąbrowicz, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Konkurs „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięli udział w konkursie „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie i Instytut Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej...

Przewodnik turystyczny po krajach anglojęzycznych

29. marca 2012r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych konkurs na „Przewodnik turystyczny po angielsku” zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Hannę Lenartowską i p. Agnieszkę Labijak. Polegał on na przygotowaniu przez uczniów w grupach lub indywidualnie prezentacji w języku angielskim, przedstawiających miejsca warte obejrzenia w krajach anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs wiedzy o filmie „Świat w obiektywie kinematografii”

Informacje o konkursie.

Czytaj więcej...

Konkurs literacki „K jak Kochanowski” rozstrzygnięty!

W środę 14 marca w ZSZ odbył się konkurs literacki „K jak Kochanowski”, w którym wzięli udział uczniowie z powiatu rawickiego. Swych reprezentantów delegowały następujące szkoły: I LO w Rawiczu, Zespół Szkół nr 3 w Rawiczu, Zespoły Szkół z Miejskiej Górki i Jutrosina oraz Zespół Szkół Rolniczych z Bojanowa. Gospodarze również brali udział w literackich zmaganiach.

Czytaj więcej...

XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA

W środę 7 marca w Zespole Szkół Zawodowych odbył się XII Wielkopolski Konkurs NASZA EUROPA (etap powiatowy). Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów, którzy przeszli eliminacje szkolne. Z powiatu rawickiego było czworo uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie i czworo z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu (Angelika Matysiak, Joanna Śpiewak, Maciej Szymków, Damian Dąbrowicz).

Czytaj więcej...

Akcja Krwiodawstwa w ZSZ w Rawiczu

13 marca 2012 r. po raz drugi w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych Rawiczu została przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Odbyła się ona w ramach drugiego etapu konkursu czerwonokrzyskiego „Młoda Krew Ratuje Życie”. Ponad 90 osób, w tym kilku uczniów innych szkół oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Daria Jagła, zgłosiło się do punktu poboru krwi zorganizowanego w sali 26.

Czytaj więcej...

Statystyki

4661734
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
73
2010
2528
6749
28767
4661734

Twoje IP: 100.24.118.144
Data i godzina: 2022-12-07 07:43:35

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

1050 Rocznica Chrztu Polski

Główne obchody ogólnopolskie 1050  Rocznicy Chrztu Polski odbyły się 14 kwietnia w Gnieźnie, a 15 i 16 kwietnia w Poznaniu  Hasłem obchodów jest „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.

Taki sam tytuł nosił uroczysty apel, a dokładnie montaż słowno - muzyczny przygotowany 18 maja przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Biblioteki ZSZ w Rawiczu pod opieką nauczycieli: Violetty  Kistowskiej - Lisek, Ireny Manage oraz Piotra Popielasa. 

Więcej…
Wednesday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©