Kronika szkolna, październik 2013r.

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW ZSZ !!!

Po szkolnych eliminacjach w tenisie stołowym najlepsi uczniowie i uczennice reprezentowali szkołę w MISTRZOSTWACH POWIATU RAWICKIEGO LICEALIADY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW, które odbyły się 29 i 30 Października 2013 r. w Zespole Szkół w Jutrosinie.

W zawodach udział wzięły następujące szkoły: rawickie I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr3, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół z Miejskiej Górki oraz gospodarz zawodów Zespół Szkół z Jutrosina.

Czytaj więcej...

Stypendia Starosty Rawickiego

„Prawdziwa mądrość życia dostrzega wspaniałość dnia codziennego” Pearl S. Buck

31 października w Sali Portretowej Ratusza w Rawiczu Starosta pan Zygmunt Wolny wręczył uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Stypendia Starosty Rawickiego. Otrzymali je najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, którzy wyróżniają się wysoką średnią ocen uzyskaną w poprzednim roku szkolnym oraz zdobyli znaczne osiągnięcia sportowe.

Stypendium Starosty Rawickiego za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymali: Emilia Wojtyczka z klasy trzeciej Technikum w Rawiczu kształcącego w zawodzie technik ekonomista oraz Kamil Dąbrowicz z klasy czwartej Technikum w Rawiczu kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Doceniono również sukcesy sportowe uczennicy klasy drugiej Technikum w Rawiczu kształcącego w zawodzie technik logistyk – Mariki Karczmarek.

Czytaj więcej...

BUDOWLANKA W WALBECIE

29 października uczniowie klasy 3 TB oraz część klasy 2 TB z opiekunami: panią Joanną Rogala oraz panem Tomaszem Sierpowskim pojechali do firmy Walbet, która swoją siedzibę ma w Miejskiej Górce. Podczas pobytu grupy uczniów w przedsiębiorstwie przewodniczył absolwent naszego Technikum kształcącego w zawodzie technik budownictwa - Mikołaj Nowak.

Czytaj więcej...

Akcja krew w ZSZ w Rawiczu

W dniu 31 października 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna zbiórka krwi, organizowana przez Szkolne Koło PCK. W zbiórce udział wzięło 41 osób i udało się zebrać 18,45 litrów krwi. Trzy osoby biorące udział w akcji zgłosiły się do banku dawcy szpiku. Akcja powiodła się, a młodzież jak zawsze wzięła aktywny udział.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji

21 października 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się seminarium podsumowujące trzyletnie działania projektowe szkoły uczestniczącej w Projekcie „Szkoła Kluczowych Kompetencji. Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski centralnej i południowo- zachodniej”.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ w Rawiczu uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca

W środę, 16 października, uczniowie klasy 3 TB wraz z nauczycielem Robertem Korczakiem przyłączyli się do akcji organizowanej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, mającej na celu ustanowienie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Aż 210 osób na 14 fantomach przez 30 minut prowadziło pozorowaną reanimację. Byli to ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, harcerze, dziennikarze, uczniowie rawickich szkół oraz mieszkańcy Rawicza.

Czytaj więcej...

Spotkanie z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim

We wtorek, 22 października uczniowie klasy IV aTZ z opiekunami Violettą Kistowską – Lisek i Ireną Manage w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Rawicką Biblioteką Publiczną, wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i radiowym, znawcą historii najnowszej i autorem książki pt. „Ubek” - Bogdanem Rymanowskim. Spotkanie odbyło się w sali witrażowej rawickiego domu kultury, a zorganizowane zostało przede wszystkim dla młodzieży szkolnej, która mogła dowiedzieć się, w jaki sposób powstała książka i co skłoniło autora do jej napisania.

Czytaj więcej...

Konkurs „Od samorządu do Unii Europejskiej”

21 października w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się etap szkolny, konkursu od „Od samorządu do Unii Europejskiej”. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Przed sobą mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań, dotyczących zagadnień samorządu terytorialnego, ustroju politycznego RP i Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

KOLEJNE ZWYCIĘSTWA UCZNIÓW ZSZ W RAWICZU

W środę, 16.10.2013, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w których startowali uczniowie wszystkich szkół powiatu rawickiego.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców z rocznika 1997 zwyciężyli Szymczak Krzysztof z klasy I TLG, a III miejsce zajął Deka Karol z I TB.

W rocznikach 1995-1996 zwyciężyli Pazoła Norbert z klasy II TB zajmując I pozycję, natomiast II miejsce zdobył Cieślak Jakub z tej samej klasy.

Czytaj więcej...

Wielopokoleniowa pamięć

Historię swoją piszcie sami, bo inaczej napiszą za Was inni i źle napiszą. Józef Piłsudski

19 października Zespół Szkół Zawodowych imienia Stefana Bobrowskiego w Rawiczu gościł seniorów Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z okazji obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Celem imprezy było propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia przez ludzi starszych oraz nawiązywanie więzi międzypokoleniowych. Uczniowie naszej szkoły chętnie zgłaszają się do pracy w wolontariacie. Tym razem stali się przewodnikami grup marszowych, które pragnęły uczcić pamięć powstańców styczniowych i Stefana Bobrowskiego. W miłą i pełną zadumy atmosferę z pewnością wprowadził uczestników uroczysty apel w wykonaniu uczniów ZSZ.

Czytaj więcej...

Spacer po Warszawie...

18 października 2013 roku opiekunowie SKT "Szprycha" - p. Jakub Moryson (doskonale sprawdził się jako przewodnik po stolicy) oraz Rafał Jędrzejak zorganizowali wyjazd do Warszawy dla uczniów Zespółu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Wraz z trzecim opiekunem - p. Sabiną Kasprzak - pokazali uczniom stolicę z zupełnie innej perspektywy. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu ( gmachu polskiej władzy ustawodawczej), co okazało się doskonałą lekcją parlamentaryzmu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić salę plenarną obrad, salę kolumnową im. Kazimierza Pużaka i sejmowe korytarze. Z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji przewodnika pracującego w Sejmie.

Czytaj więcej...

II Międzyszkolny Rajd Rowerowy SKT "Szprycha"

19 października 2013 roku opiekunowie SKT "Szprycha" - Jakub Moryson i Rafał Jędrzejak - zorganizowali wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce - Tomaszem Kapałą i Agnieszką Iżykowską - rajd rowerowy dla uczniów. W sobotni ranek wyruszyli z Rynku ulicami Rawicza w kierunku Sarnowy. Dalej, już polnymi drogami, pojechali do Karolinek i Miejskiej Górki. Trasa wiodła przez Gostkowo, Szurkowo, Żołędnicę i Łaszczyn. Rajd zakończył się w Rawiczu.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE TECHNIKUM A DALSZE KSZTAŁCENIE I MOŻLIWOŚCI PRACY

W środę 16 października 2013 roku grupa ponad 100 uczniów z klas czwartych Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brała udział w Giełdzie kontaktowej „Zaplanuj swoją przyszłość”. Głównym organizatorem Giełdy był Punkt Pośrednictwa Pracy w Rawiczu. Podczas spotkania młodzież otrzymała informację na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy, dowiedziała się również, w jaki sposób można uzyskać poradę na temat ewentualnego zatrudnienia oraz jakiego rodzaju umów mogą się spodziewać podczas nawiązywania stosunku pracy.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU

Kto z wdzięcznością bierze, daje w obfitości.

William Blake

14 października w całej Polsce świętowano Dzień Edukacji Narodowej, jednak dla pracowników i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu był to dzień wyjątkowy, ponieważ właśnie na tej uroczystości został przekazany całej społeczności szkoły nowy sztandar. Z tego właśnie powodu na obchody święta polskiej oświaty do Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu przybyli znamienici goście.

Czytaj więcej...

RAWICKA ,,BUDOWLANKA” NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ

10 października uczniowie klasy 2TB wraz nauczycielami przedmiotów zawodowych, p. Joanną Rogalą oraz p. Tomaszem Sierpowskim, udali się wzorem lat ubiegłych na wycieczkę zawodoznawczą na plac budowy budynku wielorodzinnego we Wrocławiu.

Wejście na teren budowy udostępniło naszym uczniom zaprzyjaźnione Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Młodzież zwiedzała budynek czterokondygnacyjny podpiwniczony. Grupę oprowadzał kierownik budowy p. Dariusz Rudziński. Budowla, którą zwiedzała młodzież, była na etapie stanu surowego zamkniętego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Lesznie oraz pracownikiem Punktu Pośrednictwa Pracy w Rawiczu

Uczniowie Klas IV a TZ i IV b TZ Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego uczestniczyli w spotkaniu z panią Marzeną Szymańską - Grzegorzek, doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lesznie oraz panią Elżbietą Samól pośrednikiem pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Rawiczu. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży problemów związanych z wejściem na rynek pracy oraz poszukiwaniem pracy.

Czytaj więcej...

Złoto dla Naglika, srebro dla Kaczmarek

We wtorek, 8 października, odbył się Finał Wojewódzki w LA w Poznaniu. W zawodach uczestniczyli najlepsi sportowcy z województwa wielkopolskiego.

Wyśmienicie spisali się uczniowie naszej szkoły. Sebastian Naglik z kl. I TTM wygrał konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 15.78 m, natomiast Marika Kaczmarek z II TLG, również w konkursie pchnięcia kulą, zajęła II miejsce z wynikiem 11.68 m.

Czytaj więcej...

Spotkanie z wychowankami Domu Dziecka

W dniu 9 października 2013 r. grupa wolontariuszy z koła PCK wraz z opiekunami udała się do Bodzewa, gdzie odbyło się spotkanie z wychowankami Domu Dziecka. Celem wizyty było przekazanie, zebranych przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych, artykułów szkolnych (zeszytów, kredek, flamastrów, długopisów, płyt, gier oraz zabawek). Spotkanie rozpoczęło się od przywitania i spotkania przy wspólnej herbacie i słodkościach, na którym była okazja do zapoznania się, ponieważ kilkoro uczniów było w Bodzewie pierwszy raz. Po wspólnym poczęstunku wychowankowie zabrali swoich gości, aby pokazać im swoje nowe meble w pokojach.

Czytaj więcej...

„Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci

W dniu 4 października 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się pierwszy etap warsztatów z zakresu przygotowania pedagogiczno-kulturowego uczniów w ramach realizacji programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. W zajęciach, które prowadziła Anna Funka Leciejewska - pedagog szkolny, wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodach technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik logistyk.

Czytaj więcej...

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW ZSZ W RAWICZU

We wtorek, 1 10 2013r., na rawickim stadionie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Rawickiego. W zawodach uczestniczyły prawie wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu: rawickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr3, Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych z Bojanowa oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Jutrosina.

Czytaj więcej...

Statystyki

5011731
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
2007
4675
9019
14526
21363
5011731

Twoje IP: 44.210.151.5
Data i godzina: 2024-07-12 17:55:51

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Szkolny Klub Wolontariusza na Medal

20 czerwca 2016 roku podczas konferencji  w kinie „Promień” w Rawiczu wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych zajęli I miejsce w „Szkolny Klub Wolontariusza na Medal”, ogłoszony przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Wolontariat w ZSZ obejmuje szeroki zakres działań od wspierania Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” poprzez działania w wolontariacie Lokalnego Centrum aż  do działalności szkolnego PaTPORTU. Wolontariusze są bardzo aktywni i chętni do pracy.

Więcej…
Friday the 12th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©