Szkolne Koło Turystyczne Szprycha

Szkolne Koło Turystyczne Szprycha zostało założone przez nauczycieli Rafała Jędrzejaka i Jakuba Morysona. Powołanie Koła do życia było odpowiedzią na zapotrzebowanie w Zespole Szkół Zawodowych na tego typu pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu – edukacja poprzez rekreacje. Wycieczki krajoznawcze były przez nas organizowane oczywiście wcześniej. Jednakże formalizacja naszych szkolnych inicjatyw poprzez działalność Koła Szprycha pozwoli nam jeszcze lepiej zaplanować wycieczki i mamy nadzieję zgromadzić silną grupę młodzieży która będzie w nich uczestniczyć. Z tej okazji powstała w szkole w budynku A nasza gablota, w której na bieżąco będziemy wywieszać wszelkiego rodzaju informacje o naszej działalności. Tak więc zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas wycieczkach i do zobaczenia na trasie!!!

Kalendarz rajdów pieszych i rowerowych SKT „Szprycha” na rok szkolny 2017/2018

 

- Powiatowy Zlot Krajoznawczy (IX)

- Jesienny Rajd Rowerowy (X)

- Rajd z okazji Święta Niepodległości (XI)

- Rajd „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich” (I)

- Rajd „Powitanie wiosny” (III/IV)

- Wycieczka w Góry Sowie (IV)

- Rajd „Rowerowa majówka” (V)

- Rajd „Patrona szkoły” (VI)

 

Uczniowie ZSZ w Rawiczu aktywnie uczcili powstanie wielkopolskie i powrót Rawicza do Polski

Grupa zaangażowanych uczniów ZSZ w Rawiczu, wraz z opiekunami – p. Rafałem Jędrzejakiem i p. Jakubem Morysonem, wzięła udział w pieszym rajdzie, organizowanym przez rawicki oddział PTTK ku czci powstania wielkopolskiego i powrotu Rawicza do Polski. W tym roku 13 uczniów ZSZ w Rawiczu było jedynymi, którzy reprezentowali młodzież ponadgimnazjalną z terenu powiatu rawickiego.

Czytaj więcej...

Jesienny Rajd Rowerowy 2016

22 października grupa uczniów z ZSZ w Rawiczu pod opieką pana Jakuba Morysona wzięła udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez oddział rawickiego PTTK. Zgodnie z propozycją organizatorów grupa wybrała dłuższą trasę liczącą 42 km. Rajd wiódł przez następujące miejscowości: Rawicz, Masłowo, Załęcze, Pobiel, Laskowa, Chodlewo, Garbce, Korzeńsko, Dębno. Meta znajdowała się na „Uroczysku” w Dębnie Niemieckim, na którą uczestnicy dotarli o 12.30. Po krótkim odpoczynku i posiłku grupa wróciła do Rawicza.

Czytaj więcej...

Powiatowy Zlot Krajoznawczy – Jutrosin

Jak co roku grupa cyklistów SKT „Szprycha” ruszyła do Jutrosina w ramach  XIV Powiatowego Zlotu Krajoznawczego. Grupa 6 osób wraz z opiekunami p.  Rafałem Jędrzejakiem oraz p. Weroniką Waresiak pokonała w sumie  75 kilometrów.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy do Sułowa Wielkiego

11 czerwca młodzież ze SKT „Szprycha”, wraz z opiekunami: Jakubem Morysonem, Rafałem Jędrzejakiem i Weroniką Waresiak, udali się na wycieczkę rowerową do Sułowa Wielkiego. Ruszyliśmy spod rawickiego ratusza o godzinie 9, w kierunku drogi technicznej S 5, którą częściowo dojechaliśmy do Żylic. Z Żylic, pojechaliśmy dalej w kierunku drogi technicznej S 5, która z małymi przerwami doprowadziła nas do Pakówki. Z Pakówki, już normalną drogą pojechaliśmy do Trzebosza,  Czechnowa, Sułowa Małego, by na końcu dotrzeć do Sułowa Wielkiego. W Sułowie Wielkim, dzięki uprzejmości księdza Zamelka, mogliśmy zwiedzić zabytkowy drewniany XVII wieczny kościół, zrobić sobie ognisko i odpocząć.

Czytaj więcej...

Wycieczka z pasją Poznań-Puszczykowo-Rogalin

10 maja, 37 uczniów z ZSZ w Rawiczu, z klas 1 TTI, 1 TLG i 1 TTM, udało się na wycieczkę, zorganizowaną przez nauczyciela historii, Jakuba Morysona, wraz z opiekunami – Panią Anną Funką-Leciejewską i Panem Rafałem Jędrzejakiem. Głównymi punktami wycieczki było zwiedzanie: Ostrowa Tumskiego w Poznaniu, wraz z katedrą i grobami pierwszych Piastów, Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań na poznańskiej Cytadeli, Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz Muzeum - Pałacu w Rogalinie. 

Czytaj więcej...

RAJD Wiosny 2016

Doskonałą okazją do powitania długo oczekiwanej wiosny był rajd, w którym wzięli udział członkowie SKT Szprycha (klub  działa już szósty rok). Ponad 20 osób uczestniczyło  w tym niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym przez  rawicki oddział PTTK.

Czytaj więcej...

Jesienny rajd rowerowy z PTTK Rawicz

17 października uczniowie ZSZ w Rawiczu wraz z opiekunami – Jakubem Morysonem i Andrzejem Liskiem udali się na Jesienny rajd rowerowy zorganizowany przez PTTK w Rawiczu. Celem rajdu było popularyzowanie wśród uczestników rawickiego szlaku rowerowego. Reprezentacja naszej szkoły wybrała dłuższą trasę liczącą 39 km.

Czytaj więcej...

Powiatowy Zlot Krajoznawczy – Gmina Miejska Górka

26 września odbył się już XIII Powiatowy Zlot Krajoznawczy. Tym razem gospodarzem imprezy była Gmina Miejska Górka. Grupa 21 uczniów ZSZ w Rawiczu wraz z opiekunami: Rafałem Jędrzejakiem, Kubą Kasprowiczem i Jakubem Morysonem, wyruszyła z rawickiego Rynku do Miejskiej Górki, gdzie o godzinie 9.30 rozpoczął się oficjalnie rajd.

Czytaj więcej...

Ostatni rajd roku szkolnego ....

W sobotę 20 czerwca, grupka uczniów ZSZ w Rawiczu wraz z dwoma opiekunami - Jakubem Morysonem i Tomaszem Maruwką - wybrała się na rajd rowerowy. Pomimo kapryśnej pogody, nie zniechęceni, udaliśmy się na objazd gminy Rawicz, by aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie. Tradycyjnie kierowaliśmy się ścieżką rowerową do Sarnowy, a stamtąd przez Sarnówkę, Żołędnicę do Zakrzewa.

Czytaj więcej...

Statystyki

4351434
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
15
483
1348
498
13473
4351434

Twoje IP: 54.80.173.217
Data i godzina: 2021-12-02 00:49:05

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs Przyrodniczy Salamandra

20 października 2015 roku w naszej szkole  odbył się etap szkolny Konkursu Przyrodniczego  organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Tematem przewodnim w tym roku szkolnym były zagadnienia dotyczące ptaków  polskich.

Więcej…
Thursday the 2nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©