Kronika szkolna, listopad 2016r.

Warsztaty Kulinarne z Fundacja CORDIS

W dniu 29 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Fundację CORDIS  i Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu. Warsztaty odbyły się w nowej pracowni gastronomicznej, w której na co dzień uczą się uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt gastronomiczny. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali przepyszną pizzę oraz tradycyjny włoski deser – tiramisu. Na koniec każdy skosztował swoich dań.

Czytaj więcej...

Praktyki w firmie WBS w Dreźnie

27 listopada 2016 roku 14 uczniów, kształcących się w trzeciej klasie technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunem panią Patrycją Stelmaszyk, pojechało na praktyki do firmy WBS w Dreźnie. Takie zagraniczne doświadczenie zawodowe było możliwe dzięki realizacji programu ERASMUS+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

Przygotowani na zimowe warunki, pełni obaw związanych z nieznanym a jednocześnie ciekawi nowego, rozpoczęli w poniedziałek zajęcia w siedzibie firmy WBS. Poznali organizację firmy, zasady działania oraz podstawowe narzędzia marketingu. Analizowali także zadania Agencji Reklamowej, tworzyli plan działań marketingowych, opisywali nowe zastosowania produktów. Po zajęciach zwiedzili już  Drezno, zdążyli wydać także parę euro z kieszonkowego. Zobaczyli najnowsze modele Volkswagena w drezdeńskiej Manufakturze VW. W czwartek delektowali się atmosferą i pysznościami na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu liderem klasyfikacji ogólnej

W nowo powstałej sali sportowej w Szkaradowie odbyło się oficjalne podsumowanie sportowego roku szkolnego 2014/2015 oraz 2015/2016. Udział w uroczystości wzięli nauczyciele wychowania fizycznego i dyrektorzy szkół z całego powiatu rawickiego, zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz przedstawiciele lokalnej władzy. Szkoły uczestniczące w rywalizacji w ramach PSZS otrzymały pamiątkowe statuetki oraz czeki na zakup sprzętu sportowego.

 

Czytaj więcej...

ALFIK MATEMATYCZNY W ZSZ

W środę, 23 listopada o godz.13.00,  tradycyjnie już tysiące uczniów z całej Polski wystartowało jednocześnie w ogólnopolskim konkursie o nazwie ALFIK MATEMATYCZNY. W naszej szkole do zmagań konkursowych przystąpiło 34 uczniów z kilku klas technikum. Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki matematyki: p.B.Staśkiewicz i p. I.Samól - Biedrowska. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Należało wykazać się wszechstronną wiedzą matematyczną i umiejętnością logicznego myślenia. Dodatkowa trudność polegała na tym, że za błędną odpowiedź uczestnik tracił punkty. Musiał więc zdecydować, czy podjąć ryzyko i udzielić odpowiedzi jeśli nie jest jej pewien, czy może pozostawić w tym miejscu pustą kratkę i nie ryzykować utraty punktu.

Czytaj więcej...

Andrzejki „Pomocnej Dłoni”

W piątkowy wieczór, 25 listopada 2016 roku w rawickim Domu Kultury odbyła się zabawa andrzejkowa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.  Tradycyjnie obsługę kelnerską podczas zabawy zapewniła grupa wolontariuszy z klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Wolontariusze obsługiwali ponad 200 osób. Dziewczęta bardzo  sprawnie roznosiły potraw i napoje, zbierały brudne naczynia, utrzymywały porządek i czystość na stołach, a także włączały się do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Integracja zespołu klasowego

Jesienne popołudnie uczniowie klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz ze swoim wychowawcą – Renatą Uźniak spędzili bardzo wesoło i aktywnie. Zespół II TZ postanowił bardziej się zintegrować, a możliwe to było podczas zabawy i współzawodnictwa sportowego. Bowling dostarczył wszystkim wielu radości, zwłaszcza w chwilach, gdy tocząca się kula strącała wszystkie kręgle. „Strike” był dla gracza powodem do dumy, a nagradzany był  podwójnymi punktami i gromkimi oklaskami.

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów ZSZ w Rawiczu do Warszawy

15 listopada  42 uczniów naszej szkoły  uczestniczyło w wycieczce do Warszawy.  Wyjazd zorganizował p. Jakub Moryson,  opiekę nad młodzieżą sprawowały także nauczycielki: p.Weronika Swornowska i p. Patrycja Stelmaszyk. Uczniowie ZSZ w Rawiczu zwiedzanie Warszawy rozpoczęli od Łazienek Królewskich, gdzie mogli zobaczyć przylegający do nich Belweder, gmach Rady Ministrów, a w Łazienkach pomnik Fryderyka Chopina i Pałac Łazienkowski. Z warszawskich  Łazienek uczniowie udali się do Sejmu, gdzie uczestniczyli w zwiedzaniu gmachu polskiego parlamentu. W  sali sejmowej uczniów przywitała i opowiedziała o swojej pracy poseł na Sejm RP Bożena Henczyca.

Czytaj więcej...

Przygotowania do wyjazdu do Bolonii

W piątek 18 listopada odbyła się pierwsza część warsztatów z przygotowania pedagogiczno-kulturowego w ramach programu Erasmus+. Tym razem do wyjazdu przygotowuje się grupa logistyków i żywieniowców, którzy w lutym 2017 polecą na staż do Bolonii we Włoszech. Zajęcia prowadzone przez Annę Funkę- Leciejewską polegały na wspólnej pracy w celu bliższego poznania się oraz zintegrowania grupy.

Czytaj więcej...

Odprawa przed wyjazdem na zagraniczne praktyki do Drezna

W dniu 17.11.2016 r. odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach projektu: „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”.

Zebranie prowadziły koordynatorki projektu pani Renata Uźniak oraz pani Alicja Stachowska a uczestniczyli w nim  nauczyciele języka niemieckiego pani Małgorzat Kędzia, Patrycja Stelmaszyk oraz  rodzice i uczniowie trzeciej klasy Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia

17 listopada 2016 roku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia grupa PaTPORT z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunem Anną Funką -Leciejewską w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną oraz  Starostwem Powiatowym  zorganizowali marsz ulicami miasta. Celem było zwrócenie uwagi mieszkańców na szkodliwość palenia tytoniu.

Czytaj więcej...

Zajęcia obsługi klienta w IV TZ

W pracowni obsługi konsumenta uczniowie klasy IV ćwiczyli praktyczne zasady nakrywania stołu do obiadu oraz serwowanie potraw. Zajęcia składały się z trzech części. Pierwsza to ugotowanie potraw, druga- nakrycie stołu obrusem i właściwą zastawą stołową, trzecia część, chyba najprzyjemniejsza, to degustacja obiadu przy pięknie nakrytym stole (nawet sok wiśniowy wspaniale udawał czerwone wino).

Czytaj więcej...

II edycja Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …” w Poznaniu

W sobotę 5 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły Hubert Ławniczak (3TLG) oraz Marcin Sowiński (3TTI) brali udział w II edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …” w Poznaniu. W konkursie tym 45 uczestników z województwa wielkopolskiego czytało dwa wybrane przez siebie wiersze niemieckojęzycznych autorów. Jury oceniało płynność czytania, wymowę, intonację oraz interpretację.

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe uczniów klasy III TEL

W dniach od 3 do 28 października  uczniowie klasy trzeciej, kształcący się w zawodzie technik elektryk, odbywali  praktyki zawodowe w firmach i zakładach zajmujących sie instalatorstwem elektrycznym i energetycznym w Rawiczu i okolicach oraz w Lesznie (m.in. VMI group  oraz  C&C, Robotech, Julmartech, Wikont, Janura sp. z o.o. Wrocław i innych).

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne dla uczniów

Fundacja Cordis i ZSZ w Rawiczu organizuje warsztaty kulinarne dla uczniów Zespołu, które odbędą się w dniu 22 listopada 2016 r. o godz. 15.00  w sali 25.

Tematem przewodnim warsztatów jest kuchnia włoska: pizza i tiramisu. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do dnia 18 listopada 2016 r. do p. Magdaleny Sikory.

Mistrzostwa SZS Wielkopolska w Pływaniu 07.11.2016

W kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Malta” w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu. Rywalizowano w kategoriach dziewcząt i chłopców indywidualnie i drużynowo. Ze szkół ponadgimnazjalnych nasz powiat reprezentowali uczniowie ZSZ w Rawiczu. Spisali się naprawdę super wkładając dużo wysiłku i serca w wodne zmagania sportowe.

Czytaj więcej...

Praktyczne wykorzystanie wiedzy z wycieczki zawodoznawczej - bufet śniadaniowy IV TZ

Podczas wycieczki do Wrocławia dowiedzieliśmy się jak w praktyce wygląda bufet śniadaniowy w dużej restauracji hotelowej. Zdobytą wiedzę postanowiliśmy wykorzystać w praktyce.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej

3 listopada 2016 roku w sali gimnastycznej I LO w Rawiczu odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej. Po bardzo wyrównanym turnieju, reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce, ustępując tylko drużynie Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. W skład naszej drużyny wchodzili: Kamil Taront, Kacper Jarus, Damian Walkowiak, Karol Deka, Adrian Dudek, Marcin Hądzlik, Michał Adamiak, Patryk Wawrzyniak, Patryk Grzelczyk i Michał Gąsiorowski. Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach piłki nożnej, które odbędą się w kwietniu na orliku w Jutrosinie.  

Czytaj więcej...

Statystyki

4902745
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
137
1231
4504
24041
14829
4902745

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:07:25

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Olimpiada ekonomiczna w ZSZ w Rawiczu

 

W środę, 4 listopada 2015 r. o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyły się szkolne zawody XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Honorowy patronat nad XXIX Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©