Klub Europejski

WIECZÓR POEZJI EUROPEJSKIEJ

W dniu 29.11.2010 Szkolny Klub Europejski działający w naszym Zespole przygotował po raz czwarty od początku swojego istnienia WIECZÓR POEZJI EUROPEJSKIEJ.

Czytaj więcej...

PREZENTACJA INFORMACJI O SZKOLE PARTNERSKIEJ I MIEŚCIE OSNABRÜCK

Dnia 20 października w naszej szkole odbyła się prezentacja informacji o szkole partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg i mieście Osnabrück.

Czytaj więcej...

„Czy znasz historię i zabytki powiatu rawickiego?”

W dniu 10 lutego grupa przedstawicieli naszej szkoły z klasy III bTE pod opieką p. Patrycji Stelmaszyk, wzięła udział w zorganizowanym po raz czwarty rajdzie pieszym, zorganizowanym przez Klub Europejski przy I Liceum Ogólnokształcym w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Prezentacja informacji o szkole partnerskiej i mieście Osnabrück

Dnia 3 grudnia 2009r. odbyła się na widowni sali gimnastycznej prezentacja mająca na celu zapoznanie i zachęcenie uczniów klas pierwszych do współpracy prowadzonej przez Zespół Szkół Zawodowych ze szkołą partnerską Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück w Niemczech.

Czytaj więcej...

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego w Berlinie

W dniu 17.12.2009 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli w wyjeździe do Berlina. Celem wycieczki było poznanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia poprzez pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym (Weihnachtsmarkt) oraz zwiedzenie najważniejszych zabytków stolicy Niemiec. Po Berlinie oprowadzała nas pani Sabina Stekel, Polka mieszkająca od ponad 20 lat w Berlinie, która pracuje w redakcji polsko- niemieckiego kwartalnika „DIALOG”. Pani Stekel zapoznała uczniów z najnowsza historią Berlina po upadku Muru Berlińskiego. Najpierw obejrzeliśmy miejsce związane z tym elementem historii, a mianowicie Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim.

Czytaj więcej...

Klub Europejski w przedszkolu

W dniu 19.11.2009 Szkolny Klub Europejski działający w naszej szkole reprezentowany przez uczennice z klasy IIIa TE: Magdalenę Psarską, Martę Warzechę, Karolinę Skrzypek, uczniów klasy I TLG: Angelikę Wojtyczkę, Natalię Chudą, Karola Becelę i Marcina Nowackiego oraz opiekunkę Klubu panią mgr Małgorzatę Kędzię odwiedził Niepubliczne Przedszkole Nr 13 w Rawiczu. Celem spotkania z przedszkolakami było promowanie języka niemieckiego, nauczenie dzieci piosenek i rymowanek w języku niemieckim. Dla uczniów klasy pierwszej było to nowe doświadczenie. Koleżanki z klasy III a TE odwiedziły przedszkolaków po raz drugi. Przedszkolaki pokazywały granicę Polski z Niemcami, z pomocą starszych kolegów umiejscawiały Polskę i Niemcy na mapie Europy.

Czytaj więcej...

Spotkanie ekumeniczne

W dniu 9.06.2009 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się spotkanie ekumeniczne przygotowane przez Szkolny Klub Europejski i katechetów uczących w Zespole: pana Piotra Popielasa, ks. Dawida Szymańskiego i ks. Pawła Czwojdraka.

Czytaj więcej...

DEBATA EUROPEJSKA

29 kwietnia 2009 opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego pani Małgorzata Kędzia oraz uczniowie: Magdalena Psarska i Marta Warzecha z klasy IIa TE oraz Jakub Kupczyk z klasy I TLG uczestniczyli w DEBACIE EUROPEJSKIEJ, która miała miejsce w WTC w Poznaniu, i której tematem było podsumowanie 5 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Debatę prowadził Marszałek Województwa Wielkopolskiego pan Marek Woźniak.

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Europejski w przedszkolu

W dniu 9.02.2009 Szkolny Klub Europejski działający w naszej szkole reprezentowany przez uczennice z klasy IIa TE: Magdalenę Psarską, Martę Warzechę, Agatę Śmierzchałę oraz opiekunkę Klubu panią mgr Małgorzatę Kędzię odwiedził Niepubliczne Przedszkole Nr 13 w Rawiczu. Celem spotkania z przedszkolakami było promowanie języka niemieckiego, nauczenie dzieci piosenek i rymowanek w języku niemieckim.

Czytaj więcej...

Świąteczne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego oraz dyrekcji

W dniu 18 grudnia 2008 r. odbyło się jak co roku spotkanie wigilijne członków i opiekunów Szkolnego Klubu Europejskiego oraz dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Głównym punktem spotkania było przedstawienie w języku niemieckim pt. „OBRABOWANI KRÓLOWIE”, które przygotowali uczniowie klas II bTZ, II aTE, II bTE i IV aTE pod opieką mgr Małgorzaty Kędzi.

Czytaj więcej...

Statystyki

4600022
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
759
385
1144
1506
38080
4600022

Twoje IP: 3.236.52.68
Data i godzina: 2022-10-04 11:10:42

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Zakończenie nauki w Zespole Szkół Zawodowych


W piątkowe, słoneczne popołudnie w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów 5 klas technikum i słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Łącznie świadectwa otrzymały 102 osoby, w tym 9 z wyróżnieniem. 

Dyrektor placówki Krzysztof Jarosz pogratulował wszystkim ukończenia szkoły i życzył powodzenia w dorosłym życiu. 

Szczególne wyróżnienie i zaszczytny tytuł Absolwenta Roku przypadł Jakubowi Krzyżosiakowi z klasy IV TB, zaś Marta Kurkiewicz z klasy 4 TE została nagrodzona za działalność na rzecz innych („Nagroda Dobrego Serca”).

Więcej…
Tuesday the 4th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©