Kronika szkolna, kwiecień 2010r.

Klasa z pomysłem

Uczniowie drugiej klasy Technikum Ekonomicznego z ZSZ w Rawiczu interesują się nie tylko ekonomią. Co ciekawe ich aktywność objawia się w dziedzinie, wydawałoby się dla ekonomistów, dość odległej. Chodzi o literaturę, a właściwie jej interpretację w parateatralnym wydaniu.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy „Patrona szkoły”

12 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone patronowi naszej szkoły Stefanowi Bobrowskiemu. Oprócz odbytych okolicznościowych akademii, zorganizowany został także rajd rowerowy do miejsca pojedynku w lesie łaszczyńskim w którym zginął Stefan Bobrowski jak i do miejsca jego pochówku na cmentarzu w Łaszczynie.

Czytaj więcej...

Powiatowe uroczystości 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2010 roku odbyły się w Sarnowie uroczystości upamiętniające 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem uroczystości było Starostwo Powiatowe w Rawiczu, I Liceum Ogólnokształcące oraz Towarzystwo Przyjaciół Sarnowy. Program uroczystości obejmował m.in. msze świętą w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sarnowie, przejście delegacji, zaproszonych gości jak i mieszkańców na rynek, gdzie odbyło się otwarcie uroczystości i apel pamięci.

Czytaj więcej...

Konferencja naukowa młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

W ramach obchodów 70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej, Starostwo Powiatowe w Rawiczu zorganizowało dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych konferencję naukową mającą na celu przybliżenie uczniom tej problematyki. Wyjątkowością tej konferencji naukowej był fakt że w roli prelegentów wystąpili sami uczniowie, którzy przygotowywali pod opieką swych nauczycieli referaty o wcześniej wyznaczonym temacie.

Czytaj więcej...

Krzysztof Kapała laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Krzysztof Kapała z klasy II Technikum kształcący się w zawodzie technik logistyk został laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Czytaj więcej...

Święto Patrona Szkoły ZSZ w Rawiczu

21 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły. W akademii udział wzięli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Czytaj więcej...

Dni Teatru

Jak co roku, dnia 21.04. 2010r. uczniowie pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy zorganizowali Szkolne Dni Teatru, w ramach których przedstawili fragmenty sztuk-Śluby Panieńskie i Pan Tadeusz.

Czytaj więcej...

„Test Matematyka Plus”

23 kwietnia o godz. 10.00 odbył się po raz kolejny w naszej szkole konkurs matematyczny „Test Matematyka Plus”. 12 uczniów klas I-III zmagało się 25 pytaniami zamkniętymi z różnych działów matematyki. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej, a także aby pobudzić i uaktywnić uczniów w tym zakresie

VI Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Paulina Szymkowiak, uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik ekonomista, po raz drugi została jednym z laureatów VI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej organizowanej pod patronatem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Paulina uzyskała 6 nagradzane miejsce pokonując około 60 uczniów z całego województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV Technikum

W dniu 30 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała zaproszonych gości Zdzisława Maćkowiaka -Starostę Powiatu Rawickiego oraz Wiesława Szymkowiaka - Przewodniczącego Rady Rodziców, nauczycieli oraz uczniów. 177 absolwentów Technikum w tym roku ukończyło ZSZ w Rawiczu w zawodzie: technik żywienia i gospodarstwa domowego 37 uczniów (klasa A i B), technik budownictwa 29 (pierwszy rocznik opuścił mury naszej szkoły), technik ekonomista 37, technik elektryk 11, technik handlowiec 25, technik mechanik 19, technik ochrony środowiska 19.

Czytaj więcej...

Statystyki

4271965
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
456
522
456
15163
25166
4271965

Twoje IP: 3.236.12.135
Data i godzina: 2021-07-26 18:38:09

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie przygotowujące do programu wymiany ze szkołą z Osnabrück

W dniu 2.02.2016 odbyło się spotkanie przygotowujące do tegorocznego programu wymiany ze szkołą partnerską Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück, które odbędzie się w dniach 29.02 – 05.02.2016 w Gdańsku. W spotkaniu wzięła udział pani Danuta Michalska, emerytowana nauczycielka naszego Zespołu, która niejednokrotnie uczestniczyła w programach wymiany. Przedstawiła uczniom, którzy będą uczestniczyć w projekcie historię stosunków polsko – niemieckich od chrztu Polski, poprzez dzieje II wojny światowej, aż do czasów nam współczesnych z uwzględnieniem miejsc pamięci II wojny światowej.

Więcej…
Monday the 26th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©