Szkolne koło PCK

Czym zajmuje się Szkolne Koło PCK przy ZSZ w Rawiczu?

Szkolne Koło PCK pod kierunkiem Renaty Uźniak i Anny Funki-Leciejewskiej działa od 2003 r. Nasze koło skupia około 20 wolontariuszy.

    Działania, które systematycznie podejmujemy, to:
  • współpracujemy z Domem Dziecka w Bodzewie organizujemy dzieciom wigilię, spotkania noworoczne, wiosenne zabawy na świeżym powietrzu, grilla, uczymy robić kanapki, sałatki, proste potrawy,
  • prowadzimy edukację czerwonokrzyską i prozdrowotną poprzez aktualizowanie gazetki na boisku szkolnym,
  • włączamy się do przedświątecznej zbiórki żywności dla rawickiego Banku Żywności,
  • dziewczęta z naszego koła otaczają opieką panią Grażynę Borowicz – osobę niepełnosprawną, której sprzątają mieszkanie, robią zakupy, dotrzymują towarzystwa,
  • opiekunki koła systematycznie współpracują z Zarządem Rejonowym PCK w Rawiczu,
  • organizujemy szkolną akcję krwiodawstwa - pełnoletni członkowie naszego koła oraz chętni uczniowie oddają krew. W listopadzie 2007 r. w akcji pod hasłem „Młoda krew ratuje życie” uczniowie naszej szkoły oddali ponad 40 litrów krwi,
  • czynnie włączamy się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia, bierzemy udział w happeningu, który odbywa się na ulicach Rawicza,
  • na koniec roku szkolnego na wspólnym spotkaniu przy ognisku lub w innej formie dokonujemy podsumowania rocznej współpracy i planujemy naszą działalność na przyszły rok.

Wizyta grupy wolontariuszy ze Szkolnego Koła PCK działającego przy ZSZ w Rawiczu w Domu Dziecka w Bodzewie

W dniu 2.10.2012 r. grupa 16 wolontariuszy z koła PCK wraz z opiekunami udała się do Bodzewa, gdzie odbyło się spotkanie z wychowankami Domu Dziecka. Celem wizyty było przekazanie, zebranych przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych, artykułów szkolnych (zeszytów, kredek, flamastrów, długopisów oraz zabawek). Dzieci otrzymały również ofiarowane prze rawickiego kupca spodnie .

Czytaj więcej...

Współpraca z Bodzewem

Współpraca Szkolnego Koła PCK przy ZSZ w Rawiczu z Domem Dziecka w Bodzewie rozpoczęła się w 2004 roku. Pierwszy raz odwiedziliśmy dzieci 25 maja 2004 r. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli ówcześni wolontariusze: Ewelina Zalisz, Małgorzata Siama, Agnieszka Płóciennik, Adrian i Natalia Wawrzyniak oraz Monika Łabiak, Natalia Grześkowiak, Julia Kaiser, Ilona Spychalska, Andrzej Bidowaniec. Podczas pierwszej wizyty przekazaliśmy dzieciom słodycze, zabawki oraz przybory szkolne. Młodzież naszej szkoły obejrzała pokoje dzieci, a opiekunowie – Renata Uźniak i Anna Funka rozmawiały z dyrektorem placówki- Panem Urbanem na temat dalszej współpracy oraz istoty integracji obu środowisk dzieci i młodzieży. Pierwsza wizyta upłynęła w bardzo przyjaznej atmosferze, a młodzież z wielkim zapałem już planowała następną wizytę.

Czytaj więcej...

Wizyta grupy wolontariuszy ze Szkolnego Koła PCK działającego przy ZSZ w Rawiczu w Domu Dziecka w Bodzewie

W dniu 11.10.2011 roku grupa 15 osób z koła PCK wraz z opiekunami odwiedziła zaprzyjaźniony Dom Dziecka w Bodzewie. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych zebrali artykuły szkolne (zeszyty, kredki, flamastry, bloki, długopisy oraz koszulki, bajki, zabawki), a rawicki Caritas przekazał 5 tornistrów i 5 plecaków dla dzieci, które aktualnie przebywają w placówce w Bodzewie.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie eliminacje XIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

25.03.2011 w Poznaniu odbyły się wojewódzkie eliminacje XIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Powiat rawicki reprezentował uczeń naszej szkoły z II klasy Technikum (II TOŻ) Karol Danek. Konkurs obejmował dwa etapy. Pierwszy etap to wykonanie pracy - prezentacji przedstawiającej działalność ucznia z zakresu promowania zdrowego stylu życia lub akcji prozdrowotnej przeprowadzonej wśród społeczności szkolnej lub lokalnej.

Czytaj więcej...

Statystyki

4661759
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
98
2010
2553
6774
28767
4661759

Twoje IP: 100.24.118.144
Data i godzina: 2022-12-07 08:27:46

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Wycieczka zawodoznawcza do Centrum Logistycznego firmy CCC w Polkowicach

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy drugiej Technikum kształcącym w zwodzie technik logistyk wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Centrum Logistycznego firmy CCC w Polkowicach. CCC S.A. jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie. Pan Przemysław Jankowski, lider ds. badawczo-rozwojowych, pokazał uczniom jak funkcjonuje „od wewnątrz” Centrum Logistyczne. Uczniowie zobaczyli nie tylko nowoczesne maszyny i urządzenia, ale również zostali zapoznani z procesem przyjmowania, sortowania, magazynowania, kompletacji oraz wysyłki paczek. Centrum CCC jest tak zaprojektowane, aby zapewnić szybką i bezbłędną pracę. Cały system jest zautomatyzowany. W strefie przyjęć i wydań znajdują się teleskopowe przenośniki taśmowe, które ułatwiają wyładunek i załadunek kartonów z butami z/do pojazdu.

Więcej…
Wednesday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©