Kronika szkolna, listopad 2011r.

Indywidualne mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w szachach

W dniu 22 listopada 2011 roku, w gimnazjum w Sierakowie, odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w szachach. W kategorii chłopców II miejsce zajął uczeń ZSZ w Rawiczu - Paweł Gajowy (2 W1). Drugi reprezentant naszej szkoły, Mateusz Cichy (3 TLg) zajął miejsce jedenaste. Zaraz za nim był Jan Kryś (3 TLg).

Czytaj więcej...

Góra Grosza

W dniach 29.11.2011 do 1.12.2011 została przeprowadzona w naszej szkole coroczna akcja charytatywna Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka,pogotowi rodzinnych oraz rodzin zastępczych.

Czytaj więcej...

Samorządowy Lider Edukacji

Powiat Rawicki został laureatem I edycji Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji” organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Public Relations Przemysław Ruta Communication pod patronatem Parlamentu Europejskiego oraz Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenie certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” miało miejsce 29 listopada podczas uroczystej gali finałowej konkursu w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Czytaj więcej...

Adam Nawrocki najlepszy w Polsce

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, organizator IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, podała oficjalne wyniki I etapu olimpiady, w którym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju. Najlepiej poradzili sobie młodzi logistycy z województwa wielkopolskiego (117 uczestników zakwalifikowanych do II etapu), liderem w tej grupie jest Adam Nawrocki z Zespołu Szkół Zawodowych z Rawicza, który w zawodach I stopnia uzyskał 59 punktów, najwięcej w całej Polsce! W pierwszym etapie w naszej szkole wzięło udział 51 uczniów z klas II, III i IV Technikum w zawodzie technik logistyk.

Czytaj więcej...

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Paweł Handkiewicz uczeń ZSZ w Rawiczu z klasy 3 Technikum, kształcący się w zawodzie technik budowlaniec uczestniczył w uroczystości wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się dnia 28 listopada 2011 roku w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w sali koncertowej "Aula Nova".

Czytaj więcej...

Happening promujący zdrowy styl życia

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z III klasy technikum, ucząca się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego w dniu 30.11.2011 roku wzięła udział w happeningu promującym zdrowy styl życia w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Prezentacja informacji o szkole partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück (Niemcy)

W dniu 29.11.2011 odbyła się prezentacja informacji o szkole partnerskiej Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück (Niemcy) oraz o samym mieście Osnabrück dla uczniów klas pierwszych naszego Zespołu.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Olimpiada Historyczna.

W listopadzie odbyły się dwa etapy szkolne olimpiad przedmiotów humanistycznych – Olimpiada WoPiŚW i Olimpiada Historyczna.

Czytaj więcej...

Medale Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 15.11.2011 sześciu nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z dyrektorem panem Krzysztofem Jaroszem zostało decyzją MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ odznaczonych MEDALAMI KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Czytaj więcej...

„KATAMARAN” na UAM-ie w Poznaniu

W minioną sobotę 19.11.2011 r., korzystając z zaproszenia Wydziału Katechetycznego UAM w Poznaniu, Grupa Teatralna Katamaran zaprezentowała etiudę pantomimiczną: „Ja jestem winnym krzewem”. Stanowiła ona ilustrację do konferencji metodycznej „Obraz w Katechezie”.

Czytaj więcej...

Wyjazd na budowę S5

15 XI 2011 grupa 25 uczniów z klasy III TB oraz IV TB wraz z opiekunami, Panią Ewą Chorzępą oraz Panią Joanną Rogala, uczestniczyła w wyjeździe na budowę drogi ekspresowej S5 na odcinku Kaczkowo – Korzeńsko.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego

9 listopada 22 uczniów z klasy II TB oraz III TB wraz z p. Joanną Rogala oraz p. Tomaszem Sierpowskim uczestniczyło w wycieczce zawodoznawczej na plac budowy do Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, gdzie zwiedzano powstający pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny wraz z garażem podziemnym.

Czytaj więcej...

Akcja „Kotylion na 11 listopada”

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, włączyli się w akcję robienia kotylionów.

Czytaj więcej...

Konkurs SU na wykonanie grafitii

Zasady konkursu. 

Czytaj więcej...

Przedsiębiorstwo Symulacyjne

W dniu 05 listopada 2011 roku uczniowie klas drugich kształcących się w zawodach: technik mechanik i technik logistyk, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik ekonomista i technik budownictwa w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji uczestniczyli w sześciogodzinnych zajęciach „Przedsiębiorstwo Symulacyjne”, które odzwierciedlało funkcjonowanie wirtualnej firmy z zachowaniem rzeczywistych warunków działania podmiotu gospodarczego.

Czytaj więcej...

Statystyki

4552634
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
31
1598
1935
10754
18578
4552634

Twoje IP: 3.238.252.196
Data i godzina: 2022-08-17 02:25:05

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Wycieczka zawodoznawcza teleinformatyków do CC Partners

Dnia 02.06.2016r. uczniowie klasy 2TTI wraz z opiekunami: panią Marleną Nawrocką i panem Grzegorzem Balcerkiem udali się na wycieczkę do firmy C&C Partners w Lesznie.

Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością firmy pod kątem zawodu, w którym uczniowie się kształcą. Szkoła współpracuje z C&C Partners również w zakresie odbywania praktyk zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie technik teleinformatyk.

Więcej…
Wednesday the 17th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©