Kronika szkolna, luty 2016r.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - etap szkolny

23 lutego br. w Zespole Szkół Zawodowych odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów, którzy musieli rozwiązać test z wiedzy pożarniczej. Do eliminacji gminnych awansowała najlepsza trójka: Jakub Juskowiak  1 TLG, Rafał Głogosz 2 aw, Maciej Ptak 1 TTM. Kolejne eliminacje odbędą się 11 marca o godzinie 10.00 w siedzibie PSP w Rawiczu.

Opracował: Jakub Moryson

Konkurs Przyrodniczy SALAMANDRA

27 lutego w Poznaniu  odbył się  etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "Ptaki Polski"  organizowany przez PTOP SALAMANDRA. Naszą szkołę reprezentował Dawid Polański z klasy 2 TEL konkurując z finalistami z innych szkół Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Drugi tydzień praktyk w Niemczech

Drugi tydzień praktyk w Niemczech rozpoczął się wycieczkami fakultatywnymi. W poniedziałek mieliśmy okazję zobaczyć produkcję samochodu w fabryce BMW w Lipsku. W środę logistycy zapoznani zostali z funkcjonowaniem portu przeładunkowego – Hafen  Halle.  Po dużej dawce informacji zawodowych cała grupa spotkała się z polskim przewodnikiem w muzeum najnowszej historii Niemiec.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy Misyjnej o Afryce

W dniu 29 lutego uczeń ZSZ w Rawiczu Adrian Otworowski  pod opieką Rafała Jędrzejaka (szkolnego koordynatora konkursu) udał się do Poznania na etap wojewódzki XIV edycji "Olimpiady Wiedzy Misyjnej o Afryce". Test składał się z 42 pytań zamkniętych i jednego otwartego dotyczącego znajomości ludów Kanuri-Teda.

Test  wymagał bardzo dużej wiedzy ,wyniki będą znane pod koniec marca.

Oprac. Rafał Jędrzejak 

Maturzyści w Częstochowie

Wzorem lat ubiegłych, 29 lutego, uczniowie klas czwartych naszej szkoły pielgrzymowali do Częstochowy na Jasną Górę. Młodzieży towarzyszyli opiekunowie: ks. Maciej Snela, p. Aleksandra Ciąder Hajnce, p. Magdalena Sikora oraz p. Janusz Majer.

Czytaj więcej...

Weekend w Berlinie

Herzlich Willkommen in Berlin – tak rozpoczął się weekend logistyków i żywieniowców przebywających na praktykach w Niemczech.  Wizytę w stolicy Niemiec uczniowie rozpoczęli od Hauptbahnhof  - czyli dworca głównego.  Kolejne punkty wyprawy to Reichstag, Brama Brandenburska, Mur Berliński, Pomnik Ofiar II Wojny Światowej, Muzeum Techniki. Sobota zakończyła się relaksem shoppingowym w Primarku.

Czytaj więcej...

Trzeci dzień na praktyce w Niemczech

Dzisiaj mija kolejny dzień praktyk, jak każdy poprzedni bardzo pracowity i ciekawy. Młodzież po pracy i pysznym obiedzie relaksowała się na kręgielni.

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień na praktykach zawodowych w Niemczech

Pierwszy dzień na praktykach zawodowych w Niemczech zaliczony.  Uczniowie poznali zasady funkcjonowania zakładów oraz swoje nowe zadania. Zgodnie z niemiecką zasadą i własnym temperamentem  uśmiech na twarzy towarzyszył im cały dzień.  Po powrocie z pracy podzielili się wrażeniami z opiekunami.  

Czytaj więcej...

Zagraniczne praktyki uczniów ZSZ w Rawiczu rozpoczęte

W niedzielę, 21 lutego 2016 r., w samo południe ruszyła pierwsza grupa uczniów na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. 10 uczniów w zawodzie technik logistyk i 10 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami panią Renatą Uźniak i panią Anną Funka Leciejewską pojechało do Schkeuditz,25 kmod Lipska, na trzytygodniowe praktyki.

Czytaj więcej...

Zostań Wschodoznawcą

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie i Azji Środkowej pt. „Zostań Wschodoznawcą”. Tegoroczny temat brzmiał: Wielka Wojna Ojczyźniana – mity i rzeczywistość. Uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z przebiegu konfliktu na obszarze byłego ZSRR.

Czytaj więcej...

Szkolne Walentynki

Jak co roku Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizował szkolne Walentynki. W poniedziałek, 15 lutego, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na dużej przerwie rozdawali uczniom serduszkowe lizaki. Właśnie z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował także pocztę walentynkową. Przez cały tydzień zbieraliśmy od zakochanych walentynki, które zostały doręczone szkolnym adresatom. Życzenia otrzymali nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. W środę, młodzież naszego zespołu miała okazję zatańczyć w miłej atmosferze walentynkowy układ taneczny przygotowany przez panią Weronikę Waresiak. Został on entuzjastycznie przyjęty przez społeczność szkolną. Roztańczeni uczniowie zaprezentowali także taniec belgijski na czele z panem dyrektorem Krzysztofem Jaroszem.

Czytaj więcej...

Spotkanie z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego

W dniu 10 lutego 2016 roku uczniowie klasy IIITlg, a 15 lutego 2016 roku uczniowie klasy IIIaw mieli okazję gościć na zajęciach z wychowawcą panią Beatę Aszkiełowicz, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rawiczu.

Pani kierownik USC przedstawiła uczniom kompetencje Urzędu Stanu Cywilnego. Zwróciła uwagę na fakt, że każdy kilka razy w życiu musi ten urząd odwiedzić. Bowiem załatwiamy w nim akty urodzenia, sprawy związane z zawarciem związku małżeńskiego, a także formalności związane z wystawieniem aktu zgonu.

Czytaj więcej...

ZSZ OBRONIŁ TYTUŁ MISTRZA POWIATU W SZACHACH

10 lutego 2016 r. reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu drugi raz z rzędu zdobyła I miejsce w Szachach Drużynowych w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywane były w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce. W rozgrywkach brało udział pięć szkół z powiatu. Zawody były bardzo wyrównane przed ostatnią serią rozgrywek trzy zespoły miały równą ilość punktów i dopiero ostatnie pojedynki zadecydowały o miejscach na podium.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia

15 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie warsztatowe z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia. Tematem zajęć była "Cyberprzemoc w sieci" oraz kierunki kształcenia uczelni.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Walentynki

W dniu 12 lutego 2016 roku  PATPORT Zespołu Szkół Zawodowych zorganizował akcję „Bezpieczne Walentynki” oraz promował  Kampanię Społeczną „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Działania podjęte zostały przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Uczniowie „budowlanki” na Targach Budownictwa „BUDMA” w Poznaniu

W piątek 05.02.2016 r. uczniowie I i II klasy Technikum, kształcący się w zawodzie technik budownictwa wraz z opiekunami Joanną Sierpowską i Tomaszem Sierpowskim byli na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu. Na targach młodzież mogła zobaczyć  najnowsze oferty ponad 1000 wystawców, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz pozyskać specjalistyczną wiedzę zawodową.

Czytaj więcej...

Spotkanie przygotowujące do programu wymiany ze szkołą z Osnabrück

W dniu 2.02.2016 odbyło się spotkanie przygotowujące do tegorocznego programu wymiany ze szkołą partnerską Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück, które odbędzie się w dniach 29.02 – 05.02.2016 w Gdańsku. W spotkaniu wzięła udział pani Danuta Michalska, emerytowana nauczycielka naszego Zespołu, która niejednokrotnie uczestniczyła w programach wymiany. Przedstawiła uczniom, którzy będą uczestniczyć w projekcie historię stosunków polsko – niemieckich od chrztu Polski, poprzez dzieje II wojny światowej, aż do czasów nam współczesnych z uwzględnieniem miejsc pamięci II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów Technikum w ZSZ w Rawiczu już za dwa tygodnie

W dniu 04.02.2014 roku odbyło się spotkanie organizacyjno - informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej” finansowany jest w całości z  Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Zakończenie karnawału

W sali widowiskowej rawickiego domu kultury, na pożegnanie karnawału, odbyła się zabawa stowarzyszania „Pomocna Dłoń”.

Uczestniczyło w niej około 200 osób, a grała kapela folklorystyczna „Trzy Dęby” z Borówka koło Prusic. Obsługę zabawy zapewnili uczniowie z II klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Julia Wędlik, Maria Wyrwała, Weronika Cieśla, Weronika Ratajczak, Kasia Głowacka, Patrycja Mądrzak, Jagoda Maciejewska i Agata Mierzwińska.

Czytaj więcej...

Statystyki

4661761
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
100
2010
2555
6776
28767
4661761

Twoje IP: 100.24.118.144
Data i godzina: 2022-12-07 08:34:31

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

PaTPORT na Festiwalu Powiatu

7 mają 2016 roku wolontariusze z PaTPORTU Zespołu Szkół Zawodowych pod opieką Anny Funki -Leciejewskiej i st. asp. Beaty Jarczewskiej oraz sierż. Katarzyny Starczewskiej z KPP Rawicz wzięli udział w imprezie powiatowej pt. Powiat Rawicz Festiwal. Sobotni dzień młodzież rozpoczęła w Kinie Promień, gdzie po projekcji filmu omówili najważniejsze aspekty działania PaTPORTU. Później przeszli marszem ulicami miasta Rawicza promując życie wolne od uzależnień. Zgodnie z harmonogramem imprezy od godziny 15.00 na scenie rawickiego rynku prezentowali swoje talenty teatralne oraz taneczne w ramach Przeglądu Talentów Profilaktycznych.

Więcej…
Wednesday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©