Kronika szkolna, wrzesień 2014r.

Trzy złota w LA

24 września w pięknej słonecznej aurze na stadionie OSiR w Wolsztynie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. W konkurencjach biegowych oraz technicznych startowała 10 osobowa grupa zawodników z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani.

Czytaj więcej...

Indywidualne Mistrzostwa powiatu rawickiego w Lekkiej Atletyce

We wtorek, 16 września 2014 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Rawiczu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa powiatu rawickiego w Lekkiej Atletyce. W zawodach rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawickiego:  ZSZ Rawicz, I LO Rawicz, ZS 3 Rawicz, ZS Miejska Górka, ZS Jutrosin i ZS Bojanowo.

Uczniowie z ZSZ w Rawiczu startowali w każdej konkurencji, zdobywając bardzo dobre wyniki i liczne dyplomy. Opiekunami dziewcząt była mgr Magdalena  Ratajczak, a chłopców mgr Kuba Kasprowicz.

Czytaj więcej...

Przyszli inżynierowie na Politechnice Wrocławskiej

30 września, uczniowie klas czwartych TLG, TME i TŻ z ZSZ w Rawiczu, wzięli udział w prezentacji uczelni wyższych na Politechnice Wrocławskiej, zorganizowanej przez czasopismo "Perspektywy". Tegoroczni maturzyści, wraz ze swymi opiekunami - Anną Funką-Leciejewską, Violettą Kistowską-Lisek i Jakubem Morysonem, mogli zapoznać się z ofertą uczelni wyższych z całego kraju, jak i wziąć udział w wykładach dla maturzystów.

 

Czytaj więcej...

Noc Naukowców w Poznaniu

26 września uczniowie Technikum w Rawiczu ( pod opieką pani Anny Funki – Leciejewskiej i Iwony Kurzawy) wzięli udział w poznańskiej Nocy Naukowców. Była to jedyna taka noc w Europie, podczas której młodzież poznawała najważniejsze osiągnięcia nauki. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę zobaczyć pokaz na Uniwersytecie Ekonomicznym pt. "Grajmy Razem", odwiedzili Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe PAN oraz Obserwatorium UAM.

Czytaj więcej...

Sukcesy sportowe uczniów ZSZ w Rawiczu

W czwartek, 25.09.2014r., na stadionie rawickiego ośrodka spotu i rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyły następujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu: Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, Liceum Ogólnokształcące nr1 w Rawiczu, Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jutrosinie.

Czytaj więcej...

Zawodowe inspiracje uczniów ZSZ w Rawiczu na promie

Podczas tegorocznych wakacji, od 30 czerwca do 14 lipca, absolwentki Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego: Natalia Wojtyczka, Natalia Jakubowska, Karolina Kauch i Kamila Lemke zdobywały zawodowe doświadczenie na promie m/f Polonia. Podczas nietypowej praktyki dziewczyny wykazały się kreatywnością, solidnością i profesjonalizmem oraz sprostały wszystkim stawianym przed nimi zadaniom. Absolwentki wróciły z przekonaniem, że staż na promie to bogate doświadczenia i kolejny etap w nauce zawodu. Uczennice cieszą się, że zmagania z promową rzeczywistością zaowocowały nowymi kulinarnymi inspiracjami: " Staż na promie możemy określić z pewnością jako udany. Już pierwszego dnia zostałyśmy ciepło przyjęte przez pracowników i stałyśmy się automatycznie częścią załogi. Trudno nam było żegnać się z kadrą, która w każdym momencie doceniała naszą pomoc. Gdybyśmy miały możliwość, to z pewnością chciałybyśmy powrócić na prom."

Czytaj więcej...

Niezwykła lekcja geografii

22 września uczniowie klasy III TLG pod opieką wychowawczyni p. Patrycji Stelmaszyk oraz inicjatora wyjazdu p. Rafała Jędrzejaka uczestniczyli w zajęciach terenowych z geografii. Cała grupa udała się do Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach znajdującej się w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Młodzież uczestniczyła w 6-godzinnych warsztatach pt. ”Hydrosfera – geneza, zagrożenia i ochrona” i miała okazję wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole. Uczniowie pracowali samodzielnie i wypełniali karty pracy przygotowane przez p. dr. Michała Lorenca – pracownika Stacji.

Czytaj więcej...

ZLOT KRAJOZNAWCZY

20 września piętnastu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pod opieką p. Jakuba Morysona i p. Rafała Jędrzejaka wzięło udział w „Powiatowym Zlocie Krajoznawczym – Bojanowo2014”. By rozpocząć rajd organizowany przez rawicki oddział PTTK cała grupa musiała dotrzeć do Bojanowa. Trasa wiodła przez Łaszczyn, Konarzewo, Kawcze, Sowiny i Gołaszyn. Następnie uczniowie  dołączyli do pozostałych uczestników rajdu przemierzając takie miejscowości jak Zaborowice czy Trzebosz.

Czytaj więcej...

Wielkopolski obiad

W sobotę  13 września 2014 roku odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego „Wielkopolski Obiad” pod patronatem Starosty Rawickiego. W rywalizacji wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu reprezentowały trzy drużyny: uczennice klasy czwartej Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz uczniowie klasy drugiej Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Czytaj więcej...

Grill integracyjny klas I TLG i I TŻ

12 września, w piątkowe popołudnie, uczniowie klas pierwszych Technikum kształcący się w zawodach: technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych spotkali się na boisku szkolnym, by wspólnie grillować.

Zespół klasowy I TZ wraz z wychowawczynią Iwoną Kurzawą przygotował w pracowni szkoły pyszne wypieki oraz przejął inicjatywę upieczenia kiełbasek na grillu. Natomiast uczniowie klasy I TLG rozłożyli „papierową zastawę” i napoje.

Czytaj więcej...

3 TMH na wystawie w Muzeum Ziemi Rawickiej

11 września, uczniowie klasy 3 TMH pod opieką nauczyciela historii pana Jakuba Morysona udali się do Muzeum Ziemi Rawickiej.
Prezentowana wystawa była poświęcona 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W trakcie zwiedzania uczniowie mogli podziwiać zgromadzone zbiory dotyczące historii ziemi rawickiej z czasów wojny obronnej 1939 roku oraz okresu okupacji.

Czytaj więcej...

Ania i Karolina wygrały „Bibę Naleśnikową”

W sobotę, 6 września 2014 roku, w Chojnie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Biba Naleśnikowa”. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Chojnianki w Chojnie. Uczniowie Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego zostali zaproszeni do wzięcia udziału w imprezie plenerowej, której towarzyszyły trzy konkursy:

- na najlepsze naleśniki

- na największy naleśnik

- rzut lotką do naleśnika

Czytaj więcej...

Koniec wakacji!

1 września o godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/ 2015. Dyrektor szkoły p. Krzysztof Jarosz powitał zaproszonych gości, nauczycieli oraz wszystkich uczniów, którzy rozpoczynają lub kontynuują naukę w ZSZ w Rawiczu. W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych kształcić się będą w zawodach: technik ekonomista, budownictwa, logistyk, elektryk, teleinformatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Utworzone zostały także trzy klasy zasadniczej szkoły zawodowej. 

Czytaj więcej...

Statystyki

4600615
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1352
385
1737
2099
38080
4600615

Twoje IP: 3.236.52.68
Data i godzina: 2022-10-04 12:37:43

Odwiedza nas 288 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca, grupa uczniów z klasy 1 TTM i 1 TTI, wraz z opiekunem Jakubem Morysonem, wzięła udział w projekcji filmu edukacyjnego „Pamięć – Narodowe Siły Zbrojne”, który został wyświetlony o godzinie 12-tej, w Kinie „Promień”. Film był częścią uroczystych obchodów  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Rawicz pamięta. 

Więcej…
Tuesday the 4th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©