Kronika szkolna, grudzień 2012r.

V Powiatowy Konkurs Plastyczno – Graficzny „Piękno wokół nas”

19 grudnia 2012 roku w sali Z. Łukowiaka w Domu Kultury w Rawiczu wręczono nagrody zwycięzcom V Powiatowego Konkursu Plastyczno – Graficznego „Piękno wokół nas”. Zadaniem uczestników konkursu było poddanie własnej pracy fotograficznej, rysunkowej lub malarskiej obróbce komputerowej w dowolnym programie graficznym tak, by ostatecznie otrzymać zupełnie inną pracę.

Czytaj więcej...

KRZEWIENIE TRADYCJI WIGILIJNYCH W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ

14 grudnia 2012 roku uczniowie klasy I cw z wychowawczynią – panią Renatą Balcerek zorganizowali uroczystą wigilię klasową. Tradycyjnie, zgodnie z obrzędem wigilijnym, podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia. Spotkanie przy stole wigilijnym odbywało się w ciepłej i radosnej atmosferze. Kulminacyjnym punktem wieczerzy była wizyta gwiazdora, w postać którego wcielił się Michał Paluczyński a jego asystentem został Patryk Czerwiński.

Czytaj więcej...

Wolontariat

W dniach 13 i 14 grudnia młodzież z rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych pomagała przy obsłudze dwóch uroczystości. Pierwszą z nich było spotkanie opłatkowe zorganizowane przez stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, w którym uczestniczyło około 230 osób. Druga uroczystość to IV Gminny Dzień Niepełnoprawnych organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej...

SPORTOWY ROK 2011/2012 ZAMKNIĘTY

W piątek 7 grudnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego, w obecności przedstawicieli Powiatu Rawickiego, Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i ponadpodstawowych, odbyło się oficjalne podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w roku szkolnym 2011/2012.

Czytaj więcej...

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W minioną środę, 12 grudnia, w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: I LO w Rawiczu, Zespół Szkół nr 3 w Rawiczu, ZSR w Bojanowie, ZSZ w Jutrosinie i ZSZ w Rawiczu.

Czytaj więcej...

XI OGÓLNOPOLSKI POKAZ STOŁÓW WIGILIJNYCH „GWIAZDKA 2012″

W dniach od 6 do 8 grudnia 2012 roku uczennice Martyna Kaczmarek, Paulina Kowalska i Daria Ławniczak z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, brały udział w XI Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2012″ w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Głównym celem tego spotkania była integracja młodzieży szkolnej w duchu przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Jednym z elementów tego spotkania była wystawa prezentująca materialne i duchowe tradycje związane ze świętami. W pokazie tym wzięło udział 25 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz jedna delegacja z Charkowa z Ukrainy, której zadaniem było przygotowanie stoiska ze świątecznymi tradycjami swojego regionu.

Czytaj więcej...

ZSZ dołączył do akcji „Świąteczna zbiórka żywności”

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z klas I, II, III b i IV Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz przyszli handlowcy z kl. I Technikum uczestniczyli w świątecznej akcji zbierania żywności dla Banku Żywności w Rawiczu.

Czytaj więcej...

XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International z ZSZ Rawicz

W ramach obchodzenia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, przyłączyli się do XIII edycji Maratonu Pisania Listów, organizowanego przez Amnesty International. Zespół Szkół Zawodowych, był jednym z 34 miejsc maratonu na mapie Wielkopolski i jedynym oficjalnie zgłoszonym w Rawiczu. Cel tej akcji, jak co roku, jest taki sam – każdy indywidualnie pisze list by wyrazić swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka, opierając się na konkretnym, wybranym przypadku.

Czytaj więcej...

2plus4

W piątek 7 grudnia 2012r. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu gościł wolontariuszki fundacji 2plus4, organizacji znajdującej czworonożnym istotom dwunożnych opiekunów. Wolontariuszkom towarzyszyła Mika, ujmująca suczka, która bardzo szybko zdobyła serca licznie przybyłej młodzieży.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Cukierniczy

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Szkolny Konkurs Cukierniczy, którego tematem wiodącym były Święta Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany był do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik. Konkurs popularyzował zawód cukiernika, rozwijał wśród uczniów zainteresowania zawodowe, kształtował umiejętności samodzielnej pracy oraz zdolności manualne. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas II i III. Ich zadaniem było wykonanie wyrobu cukierniczego i udekorowanie go w stylistyce świątecznej.

Czytaj więcej...

Statystyki

4034070
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
438
859
438
8324
27299
4034070

Twoje IP: 3.236.132.132
Data i godzina: 2020-08-10 12:27:28

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Innowacyjne praktyki zawodowe teleinformatyków

Praktyki uczniów ZSZ Rawicz w firmie C&C Partners Sp. z o.o. odbyły się w przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Ośmiu uczniów naszej szkoły zdobywało umiejętności i zawodowe doświadczenie w renomowanej leszczyńskiej firmie. Miesięczne praktyki utwierdziły i przekonały uczniów o słusznym wyborze zawodu. Duże zaangażowanie, ciekawość i aktywność rawickich uczniów sprawiły, że - wg Pani Marzeny Osak - specjalisty ds. personalnych - nauczyli się wielu przydatnych rzeczy związanych z kierunkiem kształcenia. Niezmiernie ważnym był bezpośredni kontakt i praca przy boku profesjonalistów, których mogli obserwować w działaniu i korzystać z ich bogatego doświadczenia zawodowego.

Więcej…
Monday the 10th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©