Kronika szkolna, styczeń 2017r.

Za murami więzienia

28 stycznia odbyła się wycieczka naszych uczniów do Zakładu Karnego w Rawiczu. W wyjściu udział wzięło 13 uczennic z klasy II TE, które pod opieką p. Justyny Andrzejewskiej weszły za bramę rawickiego więzienia.

Po zapoznaniu z procedurami panującymi w zakładzie karnym typu zamkniętego dziewczyny wysłuchały krótkiej historii tego miejsca. Następnie zeszły do podziemi, gdzie zobaczyły,  w jakich warunkach przebywali więźniowie i funkcjonariusze w latach 50-tych.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ w Rawiczu aktywnie uczcili powstanie wielkopolskie i powrót Rawicza do Polski

Grupa zaangażowanych uczniów ZSZ w Rawiczu, wraz z opiekunami – p. Rafałem Jędrzejakiem i p. Jakubem Morysonem, wzięła udział w pieszym rajdzie, organizowanym przez rawicki oddział PTTK ku czci powstania wielkopolskiego i powrotu Rawicza do Polski. W tym roku 13 uczniów ZSZ w Rawiczu było jedynymi, którzy reprezentowali młodzież ponadgimnazjalną z terenu powiatu rawickiego.

Czytaj więcej...

Grają coraz lepiej

Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych była bliska sprawienia niespodzianki podczas tegorocznych Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt. W dwumeczu z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego, po bardzo wyrównanych pojedynkach, uczennice ZSZ dwukrotnie nieznacznie uległy rywalkom, zajmując ostatecznie 2. miejsce w powiecie.

Czytaj więcej...

Akcja „Uwolnij książkę" - Bookcrossing

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W holu sali gimnastycznej ZSZ od 7.01.2017 r. znajduje się stolik bookcrossingowy.
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

Czytaj więcej...

I miejsce uczennicy ZSZ w Rawiczu na obchodach powrotu Powiatu Rawickiego do Polski

17 stycznia br. obchodzono 97 rocznicę powrotu Powiatu Rawickiego do Polski. W tym roku gospodarzem uroczystości był Jutrosin. Na obchodach powiatowych ZSZ w Rawiczu reprezentował poczet sztandarowy z delegacją złożoną z wicedyrektor Beaty Glury, Jakuba Morysona i uczniów. W trakcie uroczystej akademii nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie powiatowego konkursu historycznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pod hasłem: „Drogi Polski do niepodległości”.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – JAKUB MISIEK DRUGI W OKRĘGU!

16 listopada 2016r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się eliminacje szkolne (I etap) Olimpiady Statystycznej. Udział w nich wzięli uczniowie z klas I, II, III, IV Technikum w zawodzie technik logistyk oraz II, III, IV Technikum w zawodzie technik ekonomista. Rozwiązywali test w trybie on-line złożony z pytań i zadań przygotowanych przez Komitet Programowy OS.

Czytaj więcej...

Odprawa logistyków i żywieniowców przed wyjazdem na zagraniczne praktyki do Bolonii

W dniu 12.01.2017 roku odbyło się spotkanie organizacyjno - informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Włoch w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej” finansowany jest w całości ze środków  Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

WOŚPowa gra w ZSZ

Hasło tegorocznej akcji w Zespole Szkół Zawodowych brzmiało: „Nasze serca biją dla WOŚP!”. Młodzież Zespołu jak co roku potwierdziła, że działalność społeczna i pomoc innym jest niezwykle ważna. W ramach wsparcia akcji WOŚP dla małych i starszych Samorząd Uczniowski z pomocą dyrekcji,  nauczycieli, no i oczywiście rzeszy chętnych uczniów zebrał ponad 1200 złotych.

Czytaj więcej...

Tradycje Bożego Narodzenia w krajach Europy

W dniu 4.01.2017 odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego poświęcone tradycjom Bożego Narodzenia w krajach Europy.

Gościliśmy panią wicedyrektor Beatę Glurę, germanistkę panią Magdalenę Nawrot oraz tradycyjnie już pana Piotra Popielasa dyrektora Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Rawiczu, który przybył z trójką uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Inicjatorką i zarazem gospodynią spotkania była p. Małgorzata Kędzia, która przygotowała dla uczniów poczęstunek. Pan Piotr oraz uczeń naszego Zespołu Mikołaj Ratajczak z klasy 3TTI akompaniowali na gitarach do śpiewu uczestników spotkania.

Czytaj więcej...

Ostatnie zajęcia z języka włoskiego i organizacyjne przed wylotem do Bolonii

W sobotę, 14.01.2017 uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Były to zajęcia na których omówiono zasady bezpiecznej i higienicznej pracy oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Młodzież otrzymała odzież roboczą, która wymagana jest na praktykach. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych otrzymali bluzę, spodnie, zapaskę, nakrycie głowy oraz specjalistyczne buty. Uczniowie w zawodzie technik logistyk otrzymali buty przemysłowe i bluzy. Obie grupy zawodowe otrzymały koszulki z logo projektu Erasmus+. Na wyposażenie uczestnika składały się też słowniki, rozmówki, notesy i nośniki pamięci.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa Pomocnej Dłoni

W piątek 13 stycznia 2017 r. w Domu Kultury w Rawiczu odbyła się zabawa karnawałowa stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Obsługę gastronomiczną 220 gości zapewniły uczennice technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Magda Andrzejewska, Julia Wędlik, Kasia Głowacka, Weronika Ratajczak, Magda Jaworska, Kinga Dudek, Ola Szczepaniak, Karolina Kordek i Agata Mierzwińska. Dziewczyny roznosiły potrawy i napoje, porządkowały stoły, pomagały przy wydawaniu potraw i zmywaniu naczyń.

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

W grudniu 2016 roku odbył się Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Organizatorami zmagań były nauczycielki języka angielskiego p. Magdalena Psarska, p. Justyna Andrzejewska oraz  p. Klaudia Gogolewska. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na wyniki, które zostały przedstawione w styczniu bieżącego roku. Udział w konkursie mógł wziąć każdy uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Przygotowanie do konkursu polegało na zapoznaniu się przez młodzież z podstawowymi informacjami na temat tego kraju. Dalszy etap stanowiło przystąpienie do testu sprawdzającego nabytą wiedzę ( pytania otwarte).

Czytaj więcej...

ZPB Kaczmarek z ofertą dla absolwentów gimnazjum i szkół średnich

Firma ZPB Kaczmarek  na spotkaniu z dyrektorami rawickich placówek oświatowych wystąpiła z ofertą nauki zawodu dla betoniarza – zbrojarza, mechanika – operatora maszyn, a także z propozycją pracy dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej i technikum w wyżej wymienionych zawodach.

Czytaj więcej...

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

10 stycznia  2017 roku, w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: I LO w Rawiczu,  ZSZ w Jutrosinie, Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Rawiczu  i ZSZ w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Statystyki

4244875
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
149
470
619
13239
27549
4244875

Twoje IP: 3.233.219.62
Data i godzina: 2021-06-15 08:39:28

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs kulinarny Wielkopolski Obiad

8 maja 2016 roku podczas Rawickiego Festiwalu odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego „Wielkopolski Obiad” pod patronatem Starosty Rawickiego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły - uczennice II klasy Technikum, kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Julia Wędlik, Maria Wyrwała oraz Katarzyna Głowacka i Zuzanna Kaczan.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać trzy dania: przystawkę lub deser, zupę oraz danie główne. Przygotowane potrawy musiały być związane z regionalną i tradycyjną kuchnią wielkopolską.

Więcej…
Tuesday the 15th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©