Katamaran

Przedstawienie pasyjne teatru Katamaran

Teatr "Katamaran" wraz z Młodzieżą Franciszkańską i Nowicjuszami z Goruszek spędzili lutowe i marcowe wieczory na przygotowaniach kolejnego już przedstawienia pasyjnego. Osnową spektaklu stało się tym razem "7 słów z Krzyża" wypowiedziane przez Jezusa, a skierowane w spektaklu - dzięki dialogom współtworzonym przez uczestników - do współczesnego człowieka, osadzonego w realiach XXI w. Dialogi i teksty biblijne przeplatała muzyka i piosenki w wykonaniu solistów.

Czytaj więcej...

Dom Kultury Plus – Edukacja Artystyczna

W środę 28 listopada 2012 roku młodzież z koła teatralnego Katamaran w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu brała udział w podsumowaniu Programu Partnerskiego Dom Kultury Plus – Edukacja Artystyczna. Cykl warsztatów interdyscyplinarnych „Wokół Komunikatu” został podsumowany w Domu Kultury w Rawiczu w trzech formach: projekcji filmu, wystawy oraz koncertu.

Czytaj więcej...

WOKÓŁ KOMUNIKATU

W miesiącu październiku 2012 roku młodzież grupy teatralnej Katamaran Zespołu Szkół Zawodowych bierze udział w cyklu warsztatów interdyscyplinarnych pod nazwą „WOKÓŁ KOMUNIKATU”. Zajęcia realizowane są w ramach deklaracji partnerstwa jaką zawarła szkoła z Domem Kultury w Rawiczu w programie „Dom Kultury +”. Uczniowie biorą udział w zajęciach z zakresu edukacji artystycznej.

Czytaj więcej...

Teatr „Katamaran” i nowy spektakl: TAJEMNICA EUCHARYSTII

Grupa teatralna Katamaran (ZSZ i ZS im. Jana Pawła II), we współpracy z nowicjuszami z Goruszek i powstałą niedawno grupą Młodych Franciszkanów przygotowała szczególne misterium – świadectwo: „Tajemnica Eucharystii”, które ma nas do tej tajemnicy na nowo przybliżyć. Zaprezentowaliśmy spektakl już dwukrotnie na Goruszkach (31.03 i 01.04), a 14.04 w Jutrosinie. W minioną sobotę – 28.04 – mieliśmy okazję wystąpić w Parafii Chrystusa Króla w Rawiczu. Spektakl dostarcza każdorazowo wielu wzruszeń i prowokuje do myślenia na temat centralnej prawdy naszej wiary, jaką stanowi Eucharystia - nad stosunkiem osobistym widza do tej tak ważnej celebracji wiary.

Czytaj więcej...

Grupa teatralna Katamaran

Zalążki grupy kształtowały się przez kilka lat, inspirowane potrzebą przygotowania i oprawy artystycznej licznych uroczystości szkolnych. Od wielu lat w Zespole Szkół im. Jana Pawła II Rawiczu wystawia się autorskie pod względem tekstowym i muzycznym jasełka i przedstawienia okolicznościowe. W obecnym kształcie i składzie, grupa ukonstytuowała się przed ok. dwu laty. Inspiracją do ukierunkowanej pracy teatralnej stał się udział pana Piotra Popielasa w pracach komisji rawickich "Teatraliów" i tym samym, kontakt z istniejącymi w Rawiczu teatrami dziecięcymi i młodzieżowymi. Różnorodność przedstawianych form i znajomość możliwości scenicznych młodzieży, skłoniły go do wyboru pantonimy jako trafnego sposobu wyrażania siebie.

Czytaj więcej...

Przedstawienie grupy teatralnej Katamaran Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W RAWICZU

21 grudnia uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć spektakl "Bóg dał człowiekowi dłonie" oraz "Jasełka" wykonane przez Grupę Teatralną KATAMARAN, działającą przy Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II Rawiczu.

Czytaj więcej...

Hałabała, Katamaran i Samorząd Uczniowski

20.12.2011 w przedszkolu Krasnala Hałabałay odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Czytaj więcej...

„KATAMARAN” na UAM-ie w Poznaniu

W minioną sobotę 19.11.2011 r., korzystając z zaproszenia Wydziału Katechetycznego UAM w Poznaniu, Grupa Teatralna Katamaran zaprezentowała etiudę pantomimiczną: „Ja jestem winnym krzewem”. Stanowiła ona ilustrację do konferencji metodycznej „Obraz w Katechezie”.

Czytaj więcej...

Statystyki

4600024
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
761
385
1146
1508
38080
4600024

Twoje IP: 3.236.52.68
Data i godzina: 2022-10-04 11:12:00

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Pierwszy dzień na praktykach zawodowych w Niemczech

Pierwszy dzień na praktykach zawodowych w Niemczech zaliczony.  Uczniowie poznali zasady funkcjonowania zakładów oraz swoje nowe zadania. Zgodnie z niemiecką zasadą i własnym temperamentem  uśmiech na twarzy towarzyszył im cały dzień.  Po powrocie z pracy podzielili się wrażeniami z opiekunami.  

Więcej…
Tuesday the 4th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©