Kronika szkolna, marzec 2013r.

Wielkanocny konkurs gastronomiczny

W dniu 22 marca 2013 roku odbył się konkurs gastronomiczny „Wielkanocne specjały”. W zmaganiach udział wzięło 7 zespołów z klas I-III o profilu gastronomicznym. Celem konkursu było przede wszystkim zainspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja talentów sztuki kulinarnej. Zadaniem uczestników było przygotowanie trzech potraw wielkanocnych oraz nakrycie stołu w sposób przez nich wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych.

Czytaj więcej...

Wojewódzki etap XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 25 marca 2013 roku Moniak Bagińska, uczennica klasy czwartej Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, brała udział w wojewódzkim etapie XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada organizowana była przez Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża i odbyła się w Gimnazjum nr 43 w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Przedstawienie pasyjne teatru Katamaran

Teatr "Katamaran" wraz z Młodzieżą Franciszkańską i Nowicjuszami z Goruszek spędzili lutowe i marcowe wieczory na przygotowaniach kolejnego już przedstawienia pasyjnego. Osnową spektaklu stało się tym razem "7 słów z Krzyża" wypowiedziane przez Jezusa, a skierowane w spektaklu - dzięki dialogom współtworzonym przez uczestników - do współczesnego człowieka, osadzonego w realiach XXI w. Dialogi i teksty biblijne przeplatała muzyka i piosenki w wykonaniu solistów.

Czytaj więcej...

Sukces Ani Kapały w konkursie polonistycznym

Anna Kapała - uczennica klasy 2 TE - dotarła do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego " Z ortografią na co dzień". Doskonała znajomość ortografii oraz zasad pisowni sprawiła, że Ania jako jedyna uczennica z naszej szkoły osiągnęła tak duży sukces. Pod koniec kwietnia zmierzy się w Warszawie z finalistami konkursu z całej Polski.

Ani gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.

Sabina Kasprzak, nauczyciel języka polskiego

Odwiedzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt

22 marca 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krotoszyna. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt i dostarczenie zebranych w naszej szkole artykułów. Łącznie zawieźliśmy 195 kg suchej karmy i 14 puszek pokarmu.

Czytaj więcej...

Powitanie wiosny z SKT „Szprycha”

23 marca uczniowie Zespołu wraz z opiekunami – Jakubem Morysonem i Rafałem Jędrzejakiem, wzięli udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez rawicki odział PTTK, w ramach „Powitania wiosny”. Niestety, pomimo astronomicznej wiosny, rajd pieszy przyszło nam pokonywać w zimowej aurze. Dlatego też zrezygnowaliśmy z rowerów z uwagi na panujące warunki atmosferyczne. Grupa uczniów ZSZ była jedyną spośród rawickich szkół średnich (udział wzięło 21 osób z ZSZ).

Czytaj więcej...

Konkurs historyczny „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”

23 marca 2013 r. zakończył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”. W ramach konkursu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowywali pracę, która miała opierać się na źródłach historycznych i opisywać losy Polaków w okresie 1914-1989. Praca mogła mieć formę biografii, eseju, opowiadania, wywiadu itp. Można ją było wzbogacić o zdjęcia oraz dokumenty. Uczniowie Zespołu do 4 marca przedkładali prace do szkolnej komisji, która je oceniła i przekazała do komisji wojewódzkiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza na plac budowy wykonywanego silosu

20 marca uczniowie klasy 3 Technikum w zawodzie technik budownictwa wraz z opiekunem p. Joanną Rogalą uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do cukrowni w Gostyniu. Celem wyjazdu było wejście na plac budowy wykonywanego silosu, który ma posłużyć jako miejsce składowania cukru. W czasie pobytu na obiekcie grupie przewodniczył kierownik budowy p. Robert Kryskiewicz.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu

Dnia 16 marca 2013 r. odbył się Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu, na który zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy młodzieży z klas I, II, III i IV Technikum w zawodzie technik ekonomista. Przeprowadzono praktyczne warsztaty z umiejętności wypełniania i wysyłania zeznań podatkowych PIT-37 przez Internet. Zajęcia zostały zakończone konkursem na najszybsze i prawidłowe wypełnienie i przesłanie zeznania przez system e-deklaracje. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Czytaj więcej...

Finał III Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 14 marca 2013 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbył się konkurs zorganizowany przez Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej...

Eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 2 marca 2013 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze odbyły się eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tych eliminacjach brali udział nasi uczniowie Marta Wojtyczka, Jakub Nadrowski i Sebastian Balcerowiak.

Czytaj więcej...

Wizyta w kręgielni

4 marca 2013 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła PCK w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu rozegrała turniej drużynowy w kręgielni Bowling Club w Lesznie. Wizyta w kręgielni miała na celu zintegrowanie członków koła oraz poznanie zasad rozgrywek bowling.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W piątek 1 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu reprezentowani przez klasę trzecią Technikum, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, wraz z opiekunem Jakubem Morysonem, złożyli znicze na rawickim cmentarzu.

Czytaj więcej...

Statystyki

4601139
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1876
385
2261
2623
38080
4601139

Twoje IP: 3.236.52.68
Data i godzina: 2022-10-04 13:07:21

Odwiedza nas 454 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Uczniowie Technikum z teatrem u Hałabały

W ramach corocznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie Naszej Szkoły przygotowali spektakl w oparciu o zapomniany już tekst Wandy Chotomskiej „O Tadku- Niejadku, Babci i Dziadku”.

Do scenariusza młodzież wprowadziła zmiany, m.in. zamiast Tadka pojawiła się postać dziewczynki – Julci.

Praca z tekstem okazała się wcale niełatwa. Analiza i interpretacja tekstu, nauka ról, liczne ćwiczenia dykcji, budowanie postaci scenicznej, a nawet trening żonglowania - to nie lada wyzwanie dla młodzieży.

Więcej…
Tuesday the 4th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©