Kronika szkolna, maj 2014r.

Podsumowanie 10 lat członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej

W dniu 29 maja 2014 odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego poświęcone podsumowaniu 10 lat członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej połączone ze spotkaniem ekumenicznym w duchu wspólnoty z Taizé we Francji.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 1 TZ, 1 TE, 1 TB, 1 TLG, 1 TTM, 3 TE oraz opiekunki Klubu panie Małgorzata Kędzia i Patrycja Stelmaszyk. Gośćmi honorowymi były panie wicedyrektor Beata Glura i Ewa Stachowiak.

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻ ZSZ W BERLINIE I POCZDAMIE

W minionym tygodniu, 19 i 20 maja, młodzież naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Niemiec. Jak na dwa dni, to program był dość napięty. Najpierw uczestnicy wyjazdu wypoczywali w Tropical Islands. To wspaniałe miejsce, gdzie można poczuć upały i wilgoć tropików. Wyspa oferuje wiele atrakcji, np. las tropikalny, lagunę, plażę, a także zjeżdżalnie wieżowe czy loty balonem.

Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie najciekawszych miejsc najpierw w Poczdamie, a potem w Berlinie. Przede wszystkim zwiedziliśmy słynny kompleks pałacowy Sanssouci, a więc Chińską Herbaciarnię otoczoną pozłacanymi rzeźbami, Pałac Charlottenhof, Oranżerię, Neues Palais. Spacer po parku zakończył się wypiciem pysznej herbaty w pałacowym ogrodzie.

Czytaj więcej...

Ostatnie dni na praktyce w Niemczech

Hej, to znowu my. Wróciliśmy już do Polski, teraz jeszcze ostatni tydzień praktyki zawodowej realizujemy w rawickich firmach. Chcieliśmy się z Wami podzielić informacjami jak spędziliśmy ostatnie dni naszego stażu w Dreźnie a były intensywne.   

W poniedziałek byliśmy w szklanej manufakturze Volkswagena zobaczyliśmy tam nowe modele samochodów, które niedługo wejdą na rynek. Każdy z nas miał możliwość zrobienia zdjęcia z wybranymi modelami samochodów. We wtorek po skończonych zajęciach każdy miał czas wolny dla siebie, który przeznaczyliśmy na zakupy. W środę po południu pojechaliśmy kolejką na punkt widokowy, zrobiliśmy tam ciekawe zdjęcia podziwiając widok pięknego Drezna.

Czytaj więcej...

Spartakiada Seniorów na „Zielonym Forcie”

W sobotę 10 maja 2014r. na obiekcie „Zielonego Fortu” uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunami –Magdaleną Ratajczak i Kubą Kasprowiczem zaangażowali się w przeprowadzenie IV SPARTAKIADY SENIORÓW. Głównym organizatorem imprezy był Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, a uczestnikami mieszkańcy Rawicza i okolic, którzy wyrazili chęć aktywnego spędzenia  wolnego czasu. Celem spartakiady była nie tylko aktywizacja starszych mieszkańców powiatu, ale także integracja seniorów z młodym pokoleniem oraz propagowane pracy w wolontariacie.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

W dniach 11-13 maja 2014 roku klasa 2 Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Moniki Świtały i Anny Funki Leciejewskiej poznawała zakątki stolicy naszego kraju - Warszawy. Wycieczka miała charakter nie tylko turystyczny, ale również zawodowy i integracyjny. Napięty harmonogram wyjazdu zawierał atrakcje naukowe, kulturalne oraz kulinarne.

Czytaj więcej...

Kolejna relacja z pobytu na praktykach

Drodzy koledzy i koleżanki oraz Szanowne Grono Pedagogiczne. Przykro nam ale za Wami zbytnio nie tęsknimy. Praktyki są interesujące, jesteśmy z nich zadowoleni. Jakoś sobie radzimy, wzajemnie sobie pomagamy. Podczas ostatnich zajęć przedstawialiśmy prezentacje o naszej szkole, Polsce, Rawiczu i o tradycyjnych polskich potrawach. Ponadto zwiedzaliśmy w Dreźnie Muzeum Techniki, gdzie mogliśmy zobaczyć stare urządzenia takie jak np. aparaty fotograficzne, maszyny do pisania, kalkulatory itp. Podczas czasu wolnego większość z nas odwiedza sklepy, w poszukiwaniu ciekawych pamiątek.

Czytaj więcej...

Pozdrowienia z pobytu w Dreźnie na zagranicznych praktykach

Naszą praktykę zawodową odbywamy od 4 maja w Dreźnie w Niemczech.

Od poniedziałku jeździmy tramwajem na zajęcia do firmy WBS TRAINING AG, gdzie odbywamy staż.

W pierwszych dniach spędzonych w siedzibie firmy zapoznawaliśmy się ze strukturą organizacyjną firmy szkoleniowej, rozwiązywaliśmy testy, ćwiczenia oraz odpowiadaliśmy na zadawane pytania przez prowadzącego zajęcia pana Toma Nestlera w języku niemieckim oraz angielskim. Codziennie mamy też kurs językowy.

Czytaj więcej...

Statystyki

4327174
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
172
272
1349
9498
16619
4327174

Twoje IP: 3.236.218.88
Data i godzina: 2021-10-22 02:47:31

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Aktywny weekend w Dreźnie i Lipsku

W sobotę 5 marca praktykanci z Lipska z samego rana udali się na kolejną wycieczkę, tym razem do zabytkowego Drezna. Na dworcu przywitała nas Pani przewodnik, która powiedziała, że zapewniła nam słoneczny dzień w Dreźnie. Zwiedzanie zaczęliśmy od dworca głównego kierując się  ulicą Praską ku starówce, zatrzymując się po drodze przy tablicy upamiętniającej wielokrotne pobyty Fryderyka Chopina w Dreźnie. Z zaciekawieniem zwiedzaliśmy Zwinger, barokowy kompleks pałacyków Augusta Mocnego z mieszczącymi się tam Muzeami. Widzieliśmy  też Zamek – siedzibę saksońskich książąt i króli oraz pałacyk hrabiny Cosel, najbardziej znanej faworyty Augusta Mocnego, obecnie luksusowy hotel. Spacerowaliśmy obok Kościoła Dworskiego, największego kościoła katolickiego w centrum protestanckiego miasta.

Więcej…
Friday the 22nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©