Kronika szkolna, grudzień 2014r.

Konkurs z języka niemieckiego „ Ich kann Deutsch”

W dniu 18 grudnia 2014 r w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu z języka niemieckiego „Ich kann Deutsch”.

Organizatorkami i inicjatorkami konkursu są nauczycielki języka niemieckiego : p. Magdalena Nawrot oraz p. Patrycja Stelmaszyk.

Czytaj więcej...

„Bóg się rodzi...”

W piątek, 19 grudnia, przedstawiciele wszystkich klas Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizowali wigilijne spotkanie Samorządu Uczniowskiego. Młodzież naszego Zespołu zaangażowała się w przygotowanie czternastu słodkich paczek dla szkolnych kolegów. Niezmiernie cieszy fakt, że tak wiele młodych osób potrafi zrozumieć istotę pomocy i konieczność wzbudzania radości u drugiego człowieka.

Czytaj więcej...

Apel „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej...”

Obchodzona w tym roku 96 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, to data szczególna dla naszego regionu i całego kraju. Bohaterski zryw Wielkopolan zdecydował o kształcie Odrodzonej Rzeczypospolitej, zapewniając wolność i niepodległość Polsce po 123 latach niewoli.

Również w naszej szkole podejmowane są działania związane z przybliżeniem uczniom tych historycznych wydarzeń.

Czytaj więcej...

Wigilia Klubu Europejskiego

W dniu 18 grudnia 2014 Szkolny Klub Europejski zorganizował spotkanie wigilijne połączone ze śpiewaniem kolęd w językach obcych. Gościliśmy dyrektora naszego Zespołu pana Krzysztofa Jarosza i panią wicedyrektor Beatę Glurę. Najpierw uczniowie przedstawili tradycje Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej: m. in. w krajach Skandynawii, w Holandii, w Hiszpanii.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z Hiszpanii w ZSZ w Rawiczu

W dniu 16 grudnia 2014 r. gościliśmy w naszym Zespole wolontariuszy z Hiszpanii i Portugalii. Panowie Jose Hita (pasjonat technik audiowizualnych, fotograf, pasjonat gotowania) z Hiszpanii i Fernando Domingues z Portugalii (pasjonat technik audiowizualnych, montażysta filmów, grafik, pasjonat pracy z dziećmi, ekspert rzeźbienia w balonach) od września 2014 r. do maja 2015 r. mieszkają w Lesznie. 

Czytaj więcej...

Przegląd twórczości Marka Grechuty

Dnia 13 grudnia 2014 r  w Zespole  Szkół w Orpiszewie odbył się „VIII Wielkopolski Przegląd Twórczości Marka Grechuty”. Konkurs odbył  się pod patronatem Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Opiekę medialną sprawowała gazeta „Rzecz Krotoszyńska”.

 

Czytaj więcej...

Mikołajkowe śniadanie

Jak co roku uczniowie klasy 2 TTM z wychowawczynią Sylwią Maciaszek - Basty zorganizowali śniadanie z Mikołajem. W miłej, świątecznej atmosferze uczniowie mieli okazję porozmawiać i wytypować rodzinne zwyczaje, zwłaszcza te kulinarne. Taki rodzaj integracji zespołu klasowego z pewnością zaowocuje w przyszłości...

Czytaj więcej...

XLI OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

W tegorocznej edycji  XLI Olimipiady Geograficznej uczestniczyły trzy uczennice ZSZ : Anna Kapała, Dorota Stachowska oraz Emilia Wojtyczka z klasy IV TE. W pierwszym etapie Olimpiady uczestniczki musiały napisać pracę na wybrany przez siebie temat geograficzny: Ekonomiczne uwarunkowania rozwoju dwóch wybranych gmin. Uczennice wykazały się  wnikliwością charakterystyki gmin, poprawnością przeprowadzenia obserwacji i badań w danym zakresie oraz umiejętnością wyciągania wniosków i spostrzeżeń.

Najlepszy wynik uzyskała Anna Kapała - 75 pkt, co pozwoliło na awans do  zawodów pisemnych II (wojewódzkiego) etapu olimpiady , który odbędzie się 7-8.02 w Poznaniu.  

opracował : Rafał Jędrzejak

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”

W piątkowy wieczór w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Tradycyjnie już wolontariusze z Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zostali zaproszeni do wspólnego spędzenia wyjątkowego okresu przedświątecznego. Tym razem uczniowie nie tylko roznosili potrawy, napoje, porządkowali stoły, ale także uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd, obejrzeli przedstawienie „Życzenia do Świętego Mikołaja” oraz wysłuchali świątecznego repertuaru chóru Kameleon.

Czytaj więcej...

Konkurs Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej pt. „WOLNOŚĆ” – rozstrzygnięty

Niedawno obchodziliśmy 25 – lecie wolnej Polski oraz 96 rocznicę odzyskania niepodległości.

Z tej okazji w listopadzie został ogłoszony konkurs Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej pt. „WOLNOŚĆ”. W konkursie wziąć mogli udział uczniowie wszystkich typów szkół, zarówno technikum jak i zasadniczej szkoły zawodowej.

Czytaj więcej...

Etap szkolny XI Olimpiady Wiedzy Misyjnej o Afryce

Po raz siódmy w naszym Zespole odbył się etap szkolny XIII Olimpiady Wiedzy Misyjnej o Afryce. W tym roku uczestniczyło w nim 21 osób. Test, składający się z 50 pytań, dotyczył znajomości geografii, historii oraz kultury Afryki. Największą wiedzą wykazały się uczennice: Dorota Stachowska z klasy IV TE, zdobywając 41 pkt oraz Katarzyna Wojtyczka z klasy II TLG, zdobywając 39 pkt.

Czytaj więcej...

XIII OGÓLNOPOLSKI POKAZ STOŁÓW WIGILIJNYCH „GWIAZDKA 2014″

W dniach 04-06 grudnia 2014 roku w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się XIII Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych „Gwiazdka2014”, w którym udział wzięły uczennice: Angelika Przybył, Aleksandra Sobierajska oraz Aleksandra Szczepaniak z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Celem pokazu była  prezentacja kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W pokazie tym wzięło udział 13 delegacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz delegacje z Europy (Rosja, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Portugalia, Białoruś), których zadaniem było przygotowanie stoisk prezentujących tradycyjne, regionalne stoły wigilijne oraz wigilijne potrawy regionalne.

Czytaj więcej...

Wieczorne spotkanie w szkole

W piątek, 5 grudnia 2014 roku niektórzy uczniowie spotkali się w szkole o nietypowej porze  i spędzili czas w nietypowy sposób. Celem spotkania było pokazanie, że szkoła to nie tylko  miejsce nauki, ale i zabawy. Ponadto zamierzaliśmy „odciągnąć” uczniów od internetu, portali społecznościowych i telefonów, wskazując, że są formy komunikacji, które sprawdzają się od wieków, a które często zaniedbujemy.

Czytaj więcej...

Wśród najlepszych recytatorów poezji staropolskiej

4 grudnia 2014 roku w Sali Piecowej Domu Kultury w Rawiczu odbyły się eliminacje do XXVII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3 TLG – Piotr Birk i to właśnie on zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Finał odbył się 6 grudnia 2014 roku we Włoszakowicach.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Cukierniczy

4 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się Szkolny Konkurs Cukierniczy zorganizowany przez nauczycielki przedmiotów zawodowych - Renatę Uźniak i Mirosławę Paprocką. Konkurs adresowany był do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik, a jego tematem przewodnim były nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Celem konkursu było propagowanie zawodu cukiernika w środowisku lokalnym, rozwijanie zainteresowań uczniów przyszłym zawodem, doskonalenie umiejętności manualnych z zakresu zdobnictwa cukierniczego oraz kultywowanie tradycji  Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 11 uczniów II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcących się w zawodzie cukiernika.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902999
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
391
1231
4758
24295
14829
4902999

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:57:01

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Świąteczne spotkanie Pomocnej Dłoni

16 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu odbyło się świąteczne spotkanie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Tradycyjnie już wolontariusze z Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zostali zaproszeni do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego okresu przedświątecznego. Tym razem uczniowie z I i II klasy nie tylko roznosili potrawy, napoje, porządkowali stoły, ale także uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu kolęd i obejrzeli przedstawienie „Ratujmy Święta” .

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©