Kronika szkolna, kwiecień 2014r.

Wycieczka krajoznawcza klasy 3 TME

30 kwietnia klasa 3 TME z wychowawcą - Jakubem Morysonem i pedagogiem szkolnym - Anną Funką-Leciejewską, udała się na wycieczkę krajoznawczą po byłym województwie leszczyńskim. Głównym celem podróży był zamek w Rydzynie książąt Sułkowskich i staromiejska zabudowa tego małego miasteczka. W trakcie zwiedzania parku i zamku, historię miejsca i rodów nim władających opowiedział nauczyciel historii Jakub Moryson.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ w Rawiczu z pomocą dla schorniska w Krotoszynie

Już po raz drugi społeczność ZSZ w Rawiczu zaangażowała się w zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Krotoszynie. Uczniowie ZSZ  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów - Jakuba Morysona i Sylwii Maciaszek-Basty, przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę karmy, kocy, misek dla bezdomnych psów. W wyniku przeprowadzonej akcji zebraliśmy 88 kilogramów suchej karmy i 30 puszek. W zbiórkę włączyły się prawie wszystkie klasy. Te, które przekazały największą ilość karmy, mogły w nagrodę dostarczyć ją osobiście do Krotoszyna. W wyjeździe uczesniczyli przedstawiciele klas: 1 TLG, 4 TB, 4a TŻ, 2 TE oraz członkowie Zarządu SU.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ debatowali o UE

29 kwietnia w auli I LO w Rawiczu odbyła się debata "10 lat Polski w UE" z udziałem przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. ZSZ w Rawiczu reprezentowali uczniowie 3 klasy Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego - Adrian Warnawski i Filip Świerzewski, pod opieką nauczycieli - Jakuba Morysona i Renaty Uźniak. Uczniowie mieli przygotować swoje wystąpienie w oparciu o jeden z wybranych tematów. Nasi reprezentanci obecność Polski w UE i wynikające z niej korzyści, omówili na przykładzie wykorzystania funduszy unijnych w naszej szkole, w ramach projektów:  "Polska szkoła - europejska edukacja" zrealizowanego przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci, "Wirtualne przedsiębiorstwo agroturystyczne" oraz "Jak nie zostać bezrobotnym". Celem tych projektów było rozszerzenie oraz podniesienie umiejętności i kwalifikacji uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Powiedz mi co jesz, a powiem Ci skąd jesteś

W piątek 25 kwietnia uczniowie z kilku klas technikum zorganizowali w naszej szkole prezentację pt. "Powiedz mi co jesz, a powiem Ci skąd jesteś". We współpracy z nauczycielami języków obcych; p. H. Lenartowską, p. V. Kistowską – Lisek oraz p. P. Stelmaszyk, cztery ośmioosobowe grupy przygotowały zestawy kilku tradycyjnych potraw wielkanocnych z kraju, którego języka się uczą.  Każda z drużyn podzielona została na dwie czteroosobowe grupy, z których jedna przygotowywała prezentację multimedialną na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych w wybranym przez siebie kraju (Anglia, Austria, Szkocja, Rosja) oraz nakrywała świąteczny stół, druga natomiast w kuchni, pod kierunkiem p. M. Świtały przygotowywała wybrane wcześniej potrawy.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ wśród laureatów konkursu "Wspomnienia o dawnym Rawiczu"

28 kwietnia 2014r.odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji lokalnego konkursu "Wspomnienia o dawnym Rawiczu", którego organizatorem było stowarzyszenie "rawiczaki.pl".

Konkurs miał charakter historyczny i polegał na napisaniu pracy na jeden z trzech podanych tematów, które dotyczyły realiów II RP, czasów okupacji i powojennego PRL-u. Praca miała być oparta na wywiadzie bądź wspomnieniach osób, które dawny Rawicz pamiętają osobiście lub z przekazów ustnych swoich bliskich.

Czytaj więcej...

Pożegnania nadszedł czas...

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" ( Seneka Młodszy). Słowa te stały się myślą przewodnią uroczystości, która odbyła się w piątkowe popołudnie w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych.

Uczniowie klas czwartych Technikum odbierali tego dnia świadectwa ukończenia szkoły, zamykając w ten sposób jeden z najważniejszych etapów w swoim życiu. Dyrektor placówki - p. Krzysztof Jarosz - w swoim przemówieniu podkreślał, jak ważne jest konsekwentne dążenie do celu oraz podążanie za marzeniami. Życzył abiturientom życiowych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - p. Maria Wojtkowiak.  

Czytaj więcej...

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

22 kwietnia uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - Michał Plewa z klasy 1 TTM reprezentował naszą szkołę na szczeblu powiatowym w 59. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Organizatorem poetyckich zmagań było Towarzystwo Kultury Teatralnej. Niestety Michał nie zakwalifikował się do kolejnego etapu, jednak sam udział stanowił dla niego wyzwanie.

Czytaj więcej...

Kurs na operatora wózka widłowego

W ZSZ w Rawiczu nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych logistycznych mgr Alicja Stachowska zorganizowała po raz czwarty edycję kursu na operatora wózka widłowego. W poprzednich latach kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie było i teraz. Uczniowie sami dopytywali o możliwość zorganizowania takiego kursu.

Dyrekcja szkoły poparła inicjatywę i zezwoliła na przeprowadzenie kursu na terenie szkoły. Kurs prowadziła firma BKD Maral z Wielunia, obejmował szkolenie teoretyczne, praktyczną naukę jazdy wózkiem widłowym oraz instruktaż bezpiecznej wymiany butli gazowej.

Czytaj więcej...

Święto Patrona

16 kwietnia, jak co roku, w naszym Zespole obchodziliśmy Święto Patrona – Stefana Bobrowskiego. Postać Bobrowskiego wiąże się z doniosłymi wydarzeniami powstania styczniowego.

Akademia stała się znakomita okazją do podziękowania zaprzyjaźnionym zakładom pracy za współpracę w kształceniu zawodowym naszych uczniów, wspieranie działań pedagogicznych i różnego rodzaju inwestycji szkoły. Dyrektor Krzysztof Jarosz i wicedyrektor Krzysztof Kazuń wręczyli okolicznościowe statuetki i certyfikaty Przyjaciela Szkoły przedstawicielom wyróżnionych firm: FUNDACJA PKM DUDA IM. MAKSYMILIANA DUDA - PAŁAC W PAKOSŁAWIU, HOTEL RESTAURACJA „DIAMENT”, RAWICKA FABRYKA WYPOSAŻENIA WAGONÓW - „RAWAG”, RAWBUD,  GAZOMET, FERRPOL BRACIA MATUSZEWSCY, SIERAKOWSKI CZESŁAW – LAKIERNICTWO, ROBERT KOWALSKI, KAROL KOWALSKI - STOLARSTWO SPÓŁKA JAWNA, INSBUD, CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W RAWICZU.

Czytaj więcej...

Wsparcie uczniów ZSZ w Rawiczu dla Dominika Młynkowiaka!

Z inicjatywy ks. Arkadiusza Frąckowiaka i wsparcia Jakuba Morysona została na terenie Zespołu Szkół Zawodowych przeprowadzona akcja pieniężna dla Dominika Młynkowiaka, cierpiącego na rzadki nowotwór złośliwy. 12 letni chłopiec, który jest m. in. kibicem Lecha Poznań, otrzymał już wsparcie z wielu środowisk, ponieważ jego leczenie jest kosztowne, a wydatki rodziny doprowadziły ją już do bankructwa. Chłopiec miał wiele medycznych operacji : trepanację czaszki, usunięcie guza w śródpiersiu, chemioterapię, radioterapię i przeszczep szpiku kostnego. Ostatnio, jego terapię w Niemczech współfinansuje piłkarz Jakub Błaszczykowski.

Czytaj więcej...

Noc w szkole

 

Współpraca Fundacji CORDIS w Rawiczu z Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu zaowocowała "Nocą w szkole".

Szkoła kojarzy się przede wszystkim z lekcjami, nauką i zadaniami domowymi. Pomysł spędzenia w niej całej nocy zrodził się na początku roku szkolnego. Celem inicjatywy było pokazanie szkoły jako miejsca nie tylko kształcenia ale i zabawy.

11 kwietnia 2014 roku chętni uczniowie nietypowo, bo około godziny 16.00, stawili się w szkole. Każdy przybył ze śpiworem i poduszką.

Czytaj więcej...

Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

11 kwietnia 2014r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. W konkursie zmierzyło się ok. 50  laureatów regionalnych etapów przeprowadzonych w różnych województwach.

W ogólnopolskim finale składającym się z dwóch części pisemnej i ustnej, uczniowie zmierzyli się z zawiłościami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawą o doradztwie podatkowym. Po pierwszej części, nasza uczennica Dorota Stachowska z klasy III TE zakwalifikowała się do finałowej 19. Ostatecznie zdobyła 10 miejsce! Gratulujemy

Czytaj więcej...

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ – Program „Uczymy się przez całe życie”

Na przełomie marca i kwietnia, od 23.03. – 03.04. 2014 , miałam możliwość uczestniczyć w intensywnym kursie dla nauczycieli języka rosyjskiego „Zastosowanie interaktywnych metod w nauczaniu języka rosyjskiego”, który odbył się w łotewskim mieście Daugavpils, a został zorganizowany w ramach projektu „ Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych” i był  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”

Kolejny raz grupa uczniów z klas I, II i III Technikum, uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.

Czytaj więcej...

Konkurs gastronomiczny „Podróże Kulinarne”

08 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs gastronomiczny " Podróże kulinarne". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział dziewięć drużyn dwuosobowych.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dwóch potraw, dekoracji stołu oraz przygotowanie przewodnika po kraju, z którego wywodziła się dana kuchnia. Uczniowie zaprezentowali kuchnie: węgierską, wietnamską, meksykańską, grecką, włoską, francuską, podhalańską, amerykańską i hiszpańską.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzimy 7 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych prezentowana jest wystawa prac uczniów na temat przewodni w roku 2014 Choroby wektorowe. Plakaty można obejrzeć w holu sali gimnastycznej. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Kamilem Jerdonkiem

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęli nowy tydzień owocnym spotkaniem  z wybitnym absolwentem szkoły z lat 1992-1997 Panem Kamilem Jerdonkiem. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom, w jaki sposób można pokierować swoim życiem, aby osiągnąć sukces. Absolwent lat dziewięćdziesiątych Technikum Mechanicznego obecnie  pracuje jako Account Manager w Firmie Styron w Ludwigshafen w przemyśle chemiczno samochodowym – firmie zajmującej się produkcją tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym

Dnia 5 kwietnia 2014 r. odbył się Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu, na który zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyły grupy młodzieży z klas I, II, III i IV Technikum w zawodzie technik ekonomista. O godz. 9.15 zostały przeprowadzone praktyczne warsztaty z umiejętności obsługi i wysyłania zeznań podatkowych PIT-37 przez Internet. Zajęcia zostały zakończone konkursem na najszybsze i prawidłowe wypełnienie i przesłanie zeznania przez system e-deklaracje. Uczniowie radzili sobie znakomicie.

Czytaj więcej...

ZSZ dołączył do akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności"

W dniach 04 i 05 kwietnia uczniowie ZSZ w Rawiczu z klas  I TŻ, II TŻ, III TŻ,  IVa TŻ i IVb TŻ, uczestniczyli jako wolontariusze w Świątecznej Zbiórce Żywności dla Banku Żywności "Caritas". Nasi uczniowie zachęcali społeczność Rawicza do dzielenia się swoimi zakupami z osobami potrzebującymi.

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniające do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W związku ze zbliżającym się zakończeniem nauki przez uczniów klas czwartych Technikum, 3 kwietnia zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Miały one na celu wyłonienie nowych członków w miejsce ustępujących młodych samorządowców - Pauliny Dytko, Anny Wojtyczki, Magdaleny Zakrzewskiej, Piotra Czai, Michała Bonusiaka, Artura Leciejewskiego, Moniki Basy. Ich zaszczytne funkcje powierzone zostały młodszym szkolnym kolegom: Sebastianowi Naglikowi, Sandrze Boncel, Marcie Krukowieckiej, Kindze Czesak, Matyldzie Mikołajczak, Agacie Jarczewskiej, Jakubowi Krzyzosiakowi.
Nowym przewodniczącym, w miejsce Pauliny Dytko, został Sebastian Naglik (uczeń klasy 1 TTM) a jego zastępcą Sandra Boncel (uczennica klasy 1 TLG).

Czytaj więcej...

Szkolne Dni Teatru

 W piątek 4.04.21014 r. w naszej szkole z okazji Szkolnych Dni Teatru uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowali sztukę Aleksandra Fredro pt. „Zemsta”. Przedstawienie odbyło się podczas dużej przerwy na boisku szkolnym, aby mogła je obejrzeć cała społeczność szkolna. Scenariusz sztuki, rekwizyty i stroje przygotowali sami uczniowie.         

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Akademia Księgowego

Statystyki

4720398
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
599
717
3346
2765
31790
4720398

Twoje IP: 44.213.63.130
Data i godzina: 2023-02-05 15:22:04

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Pierwszy dzień na praktykach zawodowych w Niemczech

Pierwszy dzień na praktykach zawodowych w Niemczech zaliczony.  Uczniowie poznali zasady funkcjonowania zakładów oraz swoje nowe zadania. Zgodnie z niemiecką zasadą i własnym temperamentem  uśmiech na twarzy towarzyszył im cały dzień.  Po powrocie z pracy podzielili się wrażeniami z opiekunami.  

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©