Kronika szkolna, listopad 2014r.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – LVI Edycja

28 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Do olimpiady przystąpiła trójka uczniów z klasy 1 TTI– Marcin Sowiński, Klaudia Mrug i Piotr Kupczyk, pod okiem nauczyciela Jakuba Morysona. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 19 stron i zawartych nań 35 pytań, w których rolę przewodnią odgrywał temat: Rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego.

Czytaj więcej...

BUDOWLANKA UCZY SIĘ NA WYJEŹDZIE

20 listopada 2014 roku  uczniowie klasy II TB wraz z wychowawczynią p. Hanną Lenartowską oraz nauczycielką przedmiotów zawodowych p. Joanną Rogalą wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do Wrocławia.

Naukę  rozpoczęto od pobytu na placu budowy obiektu  wielorodzinnego przy ulicy Marszowickiej,  którego głównym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Osiedle Malownicze. Grupie przewodniczył kierownik  p. Grzegorz Zając, który omówił  etapy wykonywania budynku,  a także przedstawił problemy,  z jakimi  spotkał się  w czasie swojej pracy. Młodzież zapoznana została z wszystkimi etapami tworzenia obiektu – począwszy od fundamentów, a skończywszy na elewacji i pokryciu budynku. W związku z nadchodzącą zimą omówiono wpływ pogody na wykonywanie inwestycji i czas realizacji prac. Dodatkowo kierownik budowy  zwrócił uwagę na odpowiedzialność osoby na tym stanowisku.

Czytaj więcej...

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

25 listopada w Zespole Szkół Zawodowych odbył się etap szkolny Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii, którego szkolnym koordynatorem został Jakub Moryson. Do olimpiady przystąpili następujący uczniowie z klasy 2 TLG - Daria Spica, Agata Jarczewska, Magdalena Maciejak, Mariola Pruchnik, Zuzanna Lis, Katarzyna Gano, Daria Wachowiak oraz Robert Banasiak z klasy 2 TE.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w halowej piłce nożnej

W czwartek, 27 listopada, w sali sportowej Świtezianka w Wolsztynie odbyły się mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w halowej piłce nożnej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach jako zwycięzcy rozgrywek na szczeblu powiatu rawickiego. Tym razem nie dopisało im jednak szczęście. Po zaciętych meczach  ulegli reprezentacji II LO w Lesznie (0:2) oraz I LO w Kościanie (3:4). W meczu o piąte miejsce zakończonym w regulaminowym czasie gry z wynikiem 2:2 przegrali w rzutach karnych stosunkiem bramek 2:3.

Czytaj więcej...

Andrzejki „Pomocnej Dłoni”

W piątkowy wieczór, 28 listopada w sali widowiskowej rawickiego Domu Kultury odbyła się zabawa andrzejkowa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.  Obsługę kelnerską podczas zabawy zapewniła już tradycyjnie grupa naszych wolontariuszy z klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego. Wolontariusze obsługiwali około 190 osób, ich zadaniem było roznoszenie potraw i napojów, zbieranie brudnych naczyń, utrzymywanie porządku i czystości na stołach.

Czytaj więcej...

Wizualizacja zawodowej przyszłości logistyka i teleinformatyka

W środę, 19 listopada, uczniowie Technikum z ZSZ w Rawiczu, z klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik logistyk i z klasy drugiej-w zawodzie technik teleinformatyk udali się pod opieką Alicji Stachowskiej, Marleny Nawrockiej i Sylwii Maciaszek – Basty do siedziby firmy Asplex we Wrocławiu. Uczniowie, zanim weszli na teren zakładu, przeszli szkolenie z zakresu BHP, na którym prowadzący omówił działania i cele firmy oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy. Grupę logistyków, idących na magazyn, zaopatrzono w odblaskowe kamizelki natomiast grupa teleinformatyków w specjalnych fartuchach udała się do działu usług serwisowych.

Czytaj więcej...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Sandry Karkosz

W poniedziałek 24 listopada 2014 r. uczennica klasy II Technikum, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista, Sandra Karkosz uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się na terenie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Stypendia wręczyli: wojewoda wielkopolski i wielkopolski kurator oświaty.

Czytaj więcej...

„Dzień Bajki” w Przedszkolu nr 1

Jak co roku młodzież naszej szkoły włączyła  się do ogólnopolskiej akcji   „Cała Polska Czyta Dzieciom”.  19 listopada uczennice z kl. III TLG i II TZ, odpowiadając na zaproszenie pani dyrektor M. Szymkowiak odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 w Rawiczu. Przygotowały repertuar najbardziej popularnych wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach. Dzieci z najstarszych grup – Sarenki i Jeżyki- w wielkim skupieniu słuchały wygłaszanych tekstów, a następnie próbowały odtwarzać treść wierszy  i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Później dziewczyny poprowadziły zajęcia i zabawy muzyczno – ruchowe nawiązujące do tematyki czytanych utworów.

Czytaj więcej...

Klasa druga logistyków z ZSZ w Rawiczu na praktycznych zajęciach w hurtowni

We wtorek 18 listopada 2014 r. kolejna grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk odbyła zajęcia z laboratorium magazynowego w pobliskiej hurtowni EURO CASH. Pani Kasia, zastępca kierownika, oprowadziła kolejną grupę uczniów ZSZ w Rawiczu po sali sprzedażowej oraz zapleczu. Tym razem uczniowie poznali zasady układania towarów na półkach, procedurę zamawiania towarów według stanu zapasu i składania zamówień do Centrali Hurtowni w Komornikach. Zobaczyli składowanie towarów w chłodni, monitorowanie temperatury oraz zasady przyjęcia dostawy.

Czytaj więcej...

Monodram Spór o zamek, czyli ostatni zajazd na Litwie - niezwykła lekcja w Domu Kultury w Rawiczu

W niezwykłej i nietypowej lekcji języka polskiego mieli okazję uczestniczyć 12 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu ( kl.I TEL i I TTi).

Na zaproszenie Rawickiej Biblioteki Publicznej, gościł na deskach Rawickiego Domu Kultury Pan Andrzej Jurczyński- artysta scen krakowskich,

Czytaj więcej...

Dzień bez papierosa

20 listopada 2014 roku z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia grupa (klasa 1TZ) z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną zorganizowali Happening ulicami miasta. W czasie przemarszu głosili hasła na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz przekazywali ulotki mieszkańcom Rawicza.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy

W ramach obchodów Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w Rowerowym Rajdzie Niepodległości. Uczestnikami wyprawy pod opieką pana Rafała Jędrzejaka byli uczniowie klas pierwszych i czwartych: Julia Siemek, Mateusz Kupczyk, Kamil Kowalski, Piotr Tobółka, Andrzej Szymków, Konrad Maćkowiak, Mateusz Balcer oraz Artur Szymański.

Czytaj więcej...

Wszyscy Jesteśmy Tacy Sami

W czwartek 6.11.2014 r., w Gimnazjum w Sierakowie odbyło się sympozjum zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod hasłem  „Wszyscy Jesteśmy Tacy Sami”. Miało ono na celu integrację niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym oraz promowanie wizerunku osób niepełnosprawnych jako pełnoprawnych obywateli.

Czytaj więcej...

Logistycy na zajęciach praktycznych w hurtowni

W piątek 7 listopada 2014 r. uczniowie klasy czwartej Technikum z ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk wraz z nauczycielką Alicją Stachowską odbyli zajęcia z laboratorium magazynowego w nowo otwartej hurtowni Euro Cash Cash &Cary, mieszczącej się niedaleko szkoły.

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości

„Słowo jest jedynym narzędziem, które pozwala ludziom wymieniać marzenia i tajemnice.

Elie Wiesel, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1986 roku 

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu kontynuowali zeszłoroczną inicjatywę noszenia w dniu Święta Niepodległości Kokardy Narodowej wykonanej w ramach akcji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „dla młodych”. Ten symboliczny znak stanowił pierwszy element lekcji patriotyzmu, nawołujący wydarzeniami do daty 11 listopada 1918 roku. , kiedy wróciła na mapę Europy Polska – nasz kraj ojczysty, kochany i pielęgnowany w sercach Polaków przez 123 lata zaborów.

Czytaj więcej...

Zawodowa wyprawa

Od 6 do 20 października uczeń klasy 3cw kształcący się w zawodzie kucharz - Bartosz Cichowlas po raz drugi poszerzał zawodowe umiejętności na promie m/f „Skania”, kursującym na trasie Świnoujście – Ystad. "Największym osiągnięciem zawodowej wyprawy z pewnoscią było zdobycie umiejętności i wiedzy w zakresie serwowania a także przygotowywania zimnych i ciepłych bufetów śniadaniowych oraz obiadowych. Teraz wiem jak wygląda praca na promie od strony kuchni, restauracji, barów oraz jak w housekeepingu. Myślę, że postaram się o pracę na stałe na promie, gdyż w taki sposób będę realizował siebie. Praca w nietypowym miejscu daje wiele możliwości w moim zawodzie". Razem z Bartoszem promowe doświadczenie zawodowe zdobywał uczeń klasy 4 TZ – Michał Macniak. "Moje wrażenia po praktykach na promie są jak najbardziej pozytywne. Pragnę zaznaczyć, że jeśli byłaby tylko taka możliwość ... to chętnie powtórzę ten rodzaj praktyki. Zdobyłem dużo doświadczeń zawodowych oraz nawiązałem nowe znajomości. Poznałem pracę od strony praktycznej i bardzo miło spędziłem czas. Ludzie, z którymi współpracowałem byli sympatyczni i pomocni. Nie wiem co mogę jeszcze powiedzieć: było super". 

Czytaj więcej...

Uczniowie IVTZ w Hotelu Park Plaza we Wrocławiu

10 listopada 2014 r. uczniowie technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych Renatą Uźniak i Mirosławą Paprocką mieli możliwość bliżej poznać organizację pracy w czterogwiazdkowym Hotelu Park Plaza we Wrocławiu. Po obiekcie oprowadzał nas zastępca dyrektora hotelu do spraw gastronomii pan Dariusz Serwatka, który bardzo szczegółowo przedstawił lokalizację hotelu, przeznaczenie, rodzaje oferowanych usług podstawowych i dodatkowych.

Czytaj więcej...

Kolejne złoto dla naszych piłkarzy!

6 listopada 2014 roku w sali gimnastycznej I LO w Rawiczu odbyły się mistrzostwa powiatu rawickiego w halowej piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły od kilku lat zwycięża w tym turnieju. Nasi chłopcy nie zawiedli i w tym roku. Po trudnych meczach (wynik zawodów rozstrzygnął się w ostatnim spotkaniu rozgrywek) uczniowie ZSZ w Rawiczu okazali się najlepszymi piłkarzami szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W skład drużyny wchodzili: Dominik Basa, Tomasz Malchrzycki, Kamil Mielcarek, Damian Walkowiak, Karol Deka, Adrian Dudek, Marcin Hądzlik, Dawid Durczewski, Hubert Ziemliński i Patryk Wawrzyniak. Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu rejonu leszczyńskiego.

Czytaj więcej...

Statystyki

4661717
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
56
2010
2511
6732
28767
4661717

Twoje IP: 100.24.118.144
Data i godzina: 2022-12-07 07:14:20

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

ZSZ w Rawiczu zagrało z WOŚP!

Jak co roku Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W czwartek i piątek Samorząd Uczniowski naszego Zespołu zorganizował na terenie placówki zbiórkę do puszki WOŚP. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod czujnym okiem pani Iwony Kurzawy i pani Moniki Świtały wykonali pyszne wypieki ciastek, babeczek, ciasta czekoladowego i wielu innych słodkości. Powyższe działania pozwoliły nam zebrać kwotę: 563, 86 zł. Podczas 24 finału WOŚP na scenie talentów wystąpił uczeń z klasy IV TB - Krystian Lorenc. Po jego, entuzjastycznie przyjętym przez publiczność, występie na scenie pojawił się szkolny PAT ze sztandarowym "tańcem wygłupiaczkiem".

Więcej…
Wednesday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©