Kronika szkolna, październik 2011r.

Drużynowe mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w tenisie stołowym

W dniach 25 i 27 października 2011 roku, w Zespole Szkół w Jutrosinie, odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięły następujące szkoły: ZSZ w Rawiczu, I LO w Rawiczu, ZS w Miejskiej Górce, ZS nr 3 w Rawiczu oraz ZS w Jutrosinie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z wolontariuszką

W dniu 25.10.2011 Szkolny Klub Europejski działający w naszej szkole gościł wolontariuszkę z Serbii panią Milenę Pindović.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 3tlg na rawickim cmentarzu

Przed dniem Wszystkich Świętych 31.10.2011 uczniowie klasy 3tlg: Angelika Wojtyczka, Michał Juszkowski i Bartek Wawrzyniak wraz z wychowawczynią odwiedzili rawicki cmentarz, aby wspomnieć tych, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę oraz tych wszystkich zmarłych, o których może już nikt nie pamięta. Uprzątnęliśmy z liści kwaterę pod Krzyżem, gdzie stoi tablica poświęcona pomordowanym pod Katyniem oraz pomnik upamiętniający ofiary spod Smoleńska, zapaliliśmy znicze przy pomniku ofiar nazizmu hitlerowskiego, przy pomniku Powstańców Wielkopolskich oraz przy grobach żołnierzy poległych w 1920 roku. Przy sprzątaniu był czas na rozmowy o miejscach, gdzie pochowani są nasi bliscy oraz na refleksję o przemijaniu, życiu i śmierci.

Czytaj więcej...

Spotkania Kół Naukowych w ramach Projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji”

W dniu 19 października 2011r. uczniowie klas drugich ZSZ w Rawiczu po raz trzeci uczestniczyli w zajęciach w ramach Kół Naukowych z Projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji" . Spotkania zorganizowano w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu dla uczniów klas kształcących się w zawodach: technik mechanik i technik logistyk, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik ekonomista i technik budownictwa. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z czterech kompetencji, tj. technologii informacyjnej, matematyki, przedsiębiorczości oraz języka obcego-język rosyjski.

Czytaj więcej...

Nowy skład SU

6 października 2011 roku w wyniku wyborów wyłoniono nowy skład SU.

 

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

„Życie utkane ze słów…”

14 października 2011r. obchodziliśmy w ZSZ w Rawiczu Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości gościli oprócz nauczycieli także pracownicy niepedagogiczni a także licznie przybyli emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracyjni.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy klasy 1TB

W dniu 10 października zgodnie z kilkuletnią tradycją zapoznawania nowicjuszy z historią szkoły obywają się wyjazdy do miejsc związanych z patronem szkoły -Stefanem Bobrowskim. Trafiają tam uczniowie klas pierwszych, w tym roku pierwszeństwo przypadło klasie I TB wraz z wychowawczynią - Panią Darią Jagła oraz opiekunem-pilotem Rafałem Jędrzejakiem.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do składania ofert dotyczących realizacji Kursu Prawa Jazdy

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu zaprasza do składania ofert dotyczących realizacji Kursu Prawa Jazdy dla 30 uczniów Zespołu. Kurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Prawybory parlamentarne

4 października w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się prawybory parlamentarne. Przeprowadzenie szkolnych prawyborów miało przypomnieć uczniom o ich możliwości skorzystania z czynnego prawa wyborczego. Było okazją także do przeprowadzenia swoistego sondażu jakie są preferencje wyborcze młodych ludzi, którzy po raz pierwszy będą uczestniczyć w wyborach i na kogo prawdopodobnie oddadzą swój glos.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902931
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
323
1231
4690
24227
14829
4902931

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:42:33

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

11 stycznia 2016 roku w naszej szkole  odbył się etap szkolny  Olimpiady Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody. Celem głównym  tej olimpiady jest promowanie ekologicznej świadomości wśród młodzieży. W konkursie rywalizowali między sobą uczniowie z klas 1 ,2 ,3, 4 TLG,  2 TZ i 2 TEL.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©