Kronika szkolna, październik 2012r.

Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 17 października 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Dziewczyny do pokonania miały dystans 1500 m. w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 1994-1995 najlepsza okazała się nasza uczennica z klasy II, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista, Joanna Stachowiak. W tym biegu wzięły udział również: Gęstwa Monika, Lisiecka Patrycja, Porządna Karolina, Andrzejak Marta, Lipowczyk Patrycja, Leciejewska Arleta, Zabrawska Magdalena, Zimmermann Lidia, Zalisz Krystiana.

Czytaj więcej...

Rejonowe Zawody w Lekkiej Atletyce w Lesznie

2 października odbyły się Rejonowe Zawody w Lekkiej Atletyce w Lesznie. Łukasz Samiło w biegu na 800 metrów zajął drugą lokatę, a Marika Kaczmarek w pchnięciu kulą również uplasowała się na tej samej pozycji.

9 października odbył się Finał Wojewódzki w Poznaniu gdzie Łukasz Samiło zajął 7 miejsce.

Brązowy medal z Poznania przywiozła Marika Kaczmarek, która posłała 3kg kulę na 12.58 m.

Gratulujemy Marice i dziękujemy również Łukaszowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

4 października odbył się Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkolna sztafeta dziewczyn w składzie: Porządna Karolina, Lisiecka Patrycja, Woźna Katarzyna, Gęstwa Monika, Leciejewska Arleta, Siemek Julia, Idziak Kamila, Zalisz Krystiana, Nowak Julita, Jachimowska Sylwia, Przybył Julietta, Zimmermann Lidia i Topolnicka Aleksandra zajęły IV miejsce.

Czytaj więcej...

Drużynowe mistrzostwa powiatu rawickiego licealiady w tenisie stołowym w roku szkolnym 2012/2013

W naszej szkole 18 i 24 października 2012 r. odbyły się Mistrzostwa ZSZ w Rawiczu w Tenisie Stołowym. Po eliminacjach najlepsi uczniowie i uczennice reprezentowali naszą szkołę w MISTRZOSTWACH POWIATU RAWICKIEGO LICEALIADY W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW, które odbyły się 6 i 7 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Jutrosinie.

Czytaj więcej...

Etap szkolny V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk, 19 października 2012 r. uczestniczyli w etapie szkolnym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 50 przyszłych techników logistyków z klas II, III i IV punktualnie o godzinie 9.00 zmagało się z 40 zestawami pytań (w olimpiadzie wzięło udział 267 innych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski). Od chwili otrzymania testu, każdy olimpijczyk miał 60 minut na sprawdzenie swojej logistycznej wiedzy.

Czytaj więcej...

Zmagania z ortografią

Pod koniec października uczniowie ZSZ wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z ortografią na co dzień". Przez godzinę zmagali się z piętnastoma zestawami ortograficznych zagadek. W konkursie wzięło udział 19 osób z I i II TZ oraz I i II TE. Teraz czekamy na wyniki, które prześle nam Centrum Edukacji Humanistycznej (organizator konkursu).

Kluczowe Kompetencje w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, jako jedna z 40 szkół (z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, wielkopolskiego), od marca 2010 r. uczestniczy w projekcie Szkoła Kluczowych Kompetencji. Celem projektu jest podniesienie do grudnia 2013 r. poziomu kompetencji kluczowych uczniów. Ma to umożliwić młodzieży aktywne uczestnictwo na rynku pracy i w gospodarce opartej na wiedzy. W projekcie tym uczestniczą uczniowie czterech klas Technikum. Każda klasa pracuje nad inną kompetencją. Młodzi technicy budowlańcy podwyższają poziom swych kompetencji z matematyki, technicy logistycy i mechanicy z przedsiębiorczości, a technicy żywienia rozwijają swe umiejętności z języka rosyjskiego. Natomiast przyszli ekonomiści skupiają się na podwyższeniu kompetencji z technologii informacyjnej. Łącznie w projekcie bierze udział 104 uczniów.

Czytaj więcej...

Kalendarium rajdów rowerowych i pieszych SKT „Szprycha” organizowanych przez p. Jakuba Morysona i p. Rafała Jędrzejaka

Rajd rowerowy „Powiatowy Zlot Krajoznawczy” (28.09.2009)

Rajd pieszy „Szlakiem walk powstańców wielkopolskich o Rawicz” Rawicz – Miejska Górka (16.01.2010 roku)

Rajd rowerowy z okazji pierwszego dnia wiosny Rawicz – Jaz Bychowo/Pięć Tam – Rawicz (20.03.2010)

Rajd rowerowy „patrona szkoły” (12.04.2010)

Czytaj więcej...

„Jesienny rajd rowerowy” z SKT „Szprycha”

20 października br., członkowie SKT „Szprycha”, korzystając z zaproszenia PTTK o/Rawicz, wzięli udział w „Jesiennym Rajdzie Rowerowym”. Na starcie z rawickiego rynku, stawiła się grupa 12 uczniów wraz z opiekunami Koła – Jakubem Morysonem i Rafałem Jędrzejakiem.

Czytaj więcej...

WOKÓŁ KOMUNIKATU

W miesiącu październiku 2012 roku młodzież grupy teatralnej Katamaran Zespołu Szkół Zawodowych bierze udział w cyklu warsztatów interdyscyplinarnych pod nazwą „WOKÓŁ KOMUNIKATU”. Zajęcia realizowane są w ramach deklaracji partnerstwa jaką zawarła szkoła z Domem Kultury w Rawiczu w programie „Dom Kultury +”. Uczniowie biorą udział w zajęciach z zakresu edukacji artystycznej.

Czytaj więcej...

Ilona Lewandowska finalistką Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów

Ilona Lewandowska, uczennica klasy IV Technikum ZSZ w Rawiczu, kształcącego w zawodzie technik budownictwa, uczestniczyła w Ogólnopolskich Carvingowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Oliwskim Zoo w Gdańsku. W Mistrzostwach wzięło udział 20 uczniów z całej Polski, którzy zostali wyłonienie na podstawie nadesłanych do organizatorów zdjęć.

Czytaj więcej...

BAL DOBROCZYNNY

Restauracja Leśna oraz Fundacja CORDIS zapraszają na BAL DOBROCZYNNY 24 listopada 2012r.

Czytaj więcej...

ZSZ rozpoczyna semestr ze Szkołą Kluczowych Kompetencji

Uczniowie klas trzecich Technikum: III TE, III bTŻ. III TLM, III TB w przeciągu dwóch pierwszych miesięcy roku szkolnego 2012/2013 w ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji otrzymali niezbędne do nauki przedmiotu właściwego dla danej kompetencji podręczniki, zbiory zadań, ćwiczenia itp. Każdy z uczniów otrzymał również zestaw materiałów piśmienniczych, tj. kołonotatniki GRAND, cienkopisy STABILO POINT 88(10 kolorów), gumkę ołówkową, ołówek automatyczny oraz teczkę.

Czytaj więcej...

Marsz Aktywności Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej

11 października nasze uczennice z klasy 4 TE wraz z pedagogiem szkolnym brały udział w "Marszu Aktywności Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej". Organizatorami tego wydarzenia byli Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było zaakcentowanie obecności osób starszych w naszym środowisku, które stanowią znaczną część społeczności. Istotą tego dnia było również kształtowanie solidarności międzypokoleniowej.

Czytaj więcej...

Marika Kaczmarek brązową medalistką Finału Wojewódzkiego w Lekkiej Atletyce

Marika Kaczmarek jest uczennicą klasy pierwszej TLG w ZSZ w Rawiczu. Dziewiątego października w Finale Wojewódzkim w Lekkiej Atletyce zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą trzy kilogramy. Marika na co dzień trenuje rzut młotem pod opieką pana Bogusława Jusiaka w MUKS Kadet Rawicz. Uczennica okazała się najlepszą w powiecie rawickim w pchnięciu kulą o wadze cztery kilogramy. Na rawickim stadionie posłała kulę na odległość 10,80 metra, deklasując swoje rywalki.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

Mottem przewodnim tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu były słowa ks. J. Tischnera: „wychowują jedynie Ci, którzy mają nadzieję”.

Kształcić, wychowywać, wzbogacać duchowo i intelektualnie to cele, które pragną osiągnąć nauczyciele. Praca z młodzieżą bywa trudna, jest wyzwaniem a zarazem przyjemnością. W tym szczególnym dniu warto zastanowić się nad tym co istotne.

Czytaj więcej...

Daniel Dmyterko finalistą I edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla średnich szkół gastronomicznych

Daniel Dmyterko uczeń 2 klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego został laureatem I edycji Ogólnopolskiego konkursu dla średnich szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty regionalne i tradycyjne, którego organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne przy ognisku

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klasy IV TOŻ zorganizowali spotkanie integracyjne przy ognisku. Zaangażowanie większości klasy było bardzo duże. Uczniowie zatroszczyli się o drewno do ogniska, kiełbaski, sałatki i pieczywo.

Czytaj więcej...

Spotkanie z rawickimi olimpijkami

W środę trzeciego października grupa pasjonatów sportu z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyła w spotkaniu z Anitą Włodarczyk i Karoliną Kucharczyk. Podczas uroczystości w Gimnazjum w Sierakowie samorządowcy z gminy Rawicz i powiatu podziękowali obu sportsmenkom za liczne osiągnięcia sportowe, życząc kolejnych sukcesów. Oprócz gratulacji olimpijki otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 10.000 złotych.

Czytaj więcej...

Szkoła kluczowych kompetencji w ZSZ!

W piątek 5 października w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyło się spotkanie uczniów czterech klas trzecich Technikum (w zawodzie technik budownictwa, technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik mechanik) z przedstawicielami Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie (koordynatorami projektu Szkoła kluczowych kompetencji). Podczas spotkania z młodzieżą omówione zostały założenia dwóch działań projektowych tj. Wakacyjnych Obozów Naukowych i Studium Kompetentnych Liderów.

Czytaj więcej...

Wizyta grupy wolontariuszy ze Szkolnego Koła PCK działającego przy ZSZ w Rawiczu w Domu Dziecka w Bodzewie

W dniu 2.10.2012 r. grupa 16 wolontariuszy z koła PCK wraz z opiekunami udała się do Bodzewa, gdzie odbyło się spotkanie z wychowankami Domu Dziecka. Celem wizyty było przekazanie, zebranych przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych, artykułów szkolnych (zeszytów, kredek, flamastrów, długopisów oraz zabawek). Dzieci otrzymały również ofiarowane prze rawickiego kupca spodnie .

Czytaj więcej...

Statystyki

4903115
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
507
1231
4874
24411
14829
4903115

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 04:25:57

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

SZLACHETNA PACZKA

 12 grudnia 2015 roku nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych przekazali SZLACHETNĄ PACZKĘ do magazynu w Gimnazjum w Sierakowie. Pierwszy raz społeczność naszej szkoły brała udział w tak szlachetnym projekcie. SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku Paczka połączyła niemal 1 000 000 Polaków!

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©