Kronika szkolna, październik 2014r.

Uczeń z Rawicza wśród 500 najlepszych młodych logistyków w Polsce

Poznań, 6.11.2014 r.

Informacja prasowa

Uczeń z Rawicza wśród 500 najlepszych młodych logistyków w Polsce

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazł się uczeń z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Złoto i brąz pingpongistów !

Najlepsi sportowcy ZSZ w Rawiczu  specjalizujący się w tenisie stołowym reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. 28 października 2014 roku  w ZS w Jutrosinie nasze dziewczyny w składzie: Marika Kaczmarek, Karolina Szulc, Kinga Gruszczyńska i Paulina Kaczmarek po wyrównanej walce zajęły III miejsce w powiecie. 

 

Czytaj więcej...

Uczniowie pamiętają...

W dniu 31 października uczniowie klasy I TE wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Majewską udali się na rawicki cmentarz. Uporządkowaliśmy kwatery przy grobach  żołnierzy poległych w 1920 roku. Zatrzymując się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i pomniku ofiar nazizmu, wspominaliśmy zmarłych, których nie znaliśmy osobiście, ale którzy oddali swoje życie, ratując naszą ojczyznę.

Czytaj więcej...

Jesienne spotkanie „Pomocnej Dłoni”

24 października, w jesienne popołudnie w Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie integracyjne członków i sympatyków Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Tradycyjnie już młodzież Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych obsługiwała całą uroczystość. Wolontariusze z klasy II TZ oraz IV TZ sprawnie donosili posiłki i napoje do stołu, sprzątali brudną zastawę stołową, pomagali przy porcjowaniu ciasta i sporządzaniu kawy. Młodzież doskonale zintegrowała się z osobami starszymi poprzez wspólną zabawę i śpiew.

Czytaj więcej...

My nie umrzemy nigdy (...) Umiera tylko czas

W dniu 29 października 2014 roku uczniowie klasy 2dw - Kinga Suchanecka, Daria Skotarek, Kacper Nowiński, Marcin Roszak, Marcin Ziemliński i Hubert Ziemliński - wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Kędzią odwiedzili rawicki cmentarz, aby wspomnieć tych, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę oraz tych wszystkich zmarłych, o których może już nikt nie pamięta. Uprzątnęliśmy z liści kwaterę pod Krzyżem, gdzie stoi tablica poświęcona pomordowanym pod Katyniem oraz pomnik upamiętniający ofiary spod Smoleńska. Pod Krzyżem zmówiliśmy modlitwę za zmarłych wspominając także nieobecnych już nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Wizyta w Bodzewie

W dniu 24 października 2014  roku grupa wolontariuszy z koła PCK z ZSZ w Rawiczu udała się do Bodzewa, gdzie odbyło się spotkanie z wychowankami Domu Dziecka. Celem wizyty było przekazanie, zebranych przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych, artykułów szkolnych oraz środków higienicznych. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez Panią Dyrektor i spotkania przy wspólnej herbacie i słodkościach, na którym była okazja do zapoznania się, ponieważ kilkoro uczniów było w Bodzewie pierwszy raz. Po wspólnym poczęstunku wychowankowie zabrali swoich gości, aby pokazać im swoje pokoje. 

Czytaj więcej...

KONKURS PRZYRODNICZY – SALAMANDRA

16 października 2014 roku w naszej szkole  odbył się etap szkolny Konkursu Przyrodniczego  organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Tematem przewodnim w tym roku szkolnym były zagadnienia dotyczące płazów i gadów polskich. W konkursie rywalizowali między sobą uczniowie z klas 2 TLG i 3 TLG ( razem 23 osoby).

Czytaj więcej...

Jesienny Rajd Rowerowy z SKT Szprycha

18 października 2014 r., uczniowie ZSZ w Rawiczu, wraz z opiekunami - Jakubem Morysonem i Tomaszem Maruwką, uczestniczyli w "Jesiennym Rajdzie Rowerowym". Rajd został zorganizowany przez PTTK o/Rawicz. Wyruszyliśmy o godzinie 10-tej z rawickiego rynku, by dalej skierować się na Folwark, Korzeńsko. W lesie, w okolicach Korzeńska był czas na tradycyjne grzybobranie. Z lasu pojechaliśmy do Dębna Niemieckiego, gdzie w stadninie koni p. Lachery, był czas na odpoczynek i poczęstunek.

Czytaj więcej...

Wolności – oddać nie umiem

16 października 2014 roku uczniowie klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pt Wolności – oddać nie umiem” w wykonaniu GABRIELA FLESZARA. Spotkanie odbyło się w Sali Gimnastycznej 1 LO w Rawiczu, a organizatorem było Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Muzyk jest przygotowany do realizacji programu profilaktyki uzależnień i występował z ramienia Scena Ars Marketing Kraków.

Czytaj więcej...

Święto wszystkich nauczycieli

„Wiedza jest jedyną wartością, której nikt nigdy człowiekowi nie odbierze” – powiedział dyrektor szkoły Krzysztof Jarosz rozpoczynając obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Powitał przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. W swoich przemówieniu zwrócił uwagę na ważną rolę pedagoga w wychowaniu młodego człowieka i podziękował wszystkim, którzy codziennie zmagają się z powierzonymi im obowiązkami. Dyrektor wręczył także nagrody najbardziej zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy sportowe uczniów ZSZ w Rawiczu

10 października, na stadionie rawickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się bardzo udane dla naszych uczniów Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach startowało 123 uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawickiego. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się wiosną 2015 r. awansowała duża grupa uczniów naszej szkoły. Są to: Szulc Karolina (1TE), Redko Barbara (1cw), Polak Magdalena (1TŻ), Szymczak Krzysztof (2TLg), Serwatka Błażej (3bw), Dytko Łukasz (2TTM), Cieślak Jakub (3TB), Grześkowiak Piotr (2aw), Karliński Damian (1TTi), Jamroży Mateusz (1Tel).

Czytaj więcej...

Młoda Krew Ratuje Życie

 13 października 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana w ramach Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Organizatorkami akcji były uczennice III klasy Technikum w zawodzie technik logistyk Ola Topolnicka i Sylwia Jachimowska. Dziewczyny już trzeci rok zajmują się organizacją i przygotowaniem poboru krwi w naszej szkole. Tym razem towarzyszył im kolega z I klasy Technikum - Kacper Szwarc, który chce w przyszłości zastąpić Olę i Sylwię w organizowaniu poboru krwi. Chętnych do oddania cennego płynu było ponad 70 osób, jednak krew mogło oddać 62 uczniów. Do banku krwi trafiło 24,3 litra krwi.

Czytaj więcej...

Znakomity Występ Naszych Lekkoatletów w Finale Wojewódzkim Licealiady

Znakomicie spisali się reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w Finale Wojewódzkim Licealiady w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na stadionie TS Olimpia w Poznaniu 8 października 2014r. Na najwyższym stopniu podium stanęła Marika Kaczmarek w pchnięciu kulą, ustanawiając rekord życiowy-12,42 m. Znakomite trzecie miejsce zajął również Sebastian Naglik w pchnięciu kulą z wynikiem15,74 m.

Czytaj więcej...

Literacka kuchnia

W dniu 01.10.2014 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu gastronomicznego „Literacka kuchnia”, w którym brali udział Weronika Ratajczak i Katarzyna Głowacka z kl. I TŻ, Angelika Przybył i Paulina Pobudek z kl. II TŻ oraz Filip Świerzewski i Daniel Dmyterko z kl. IV TŻ. Tematem przewodnim konkursu były potrawy zawarte w literaturze. Uczennice klasy  I TŻ przygotowały zupę cebulową („Cmentarz w Pradze”) i piernik („Dzieci z Bullerbyn”). Angelika i Paulina przygotowały imam z bakłażana oraz placek z kaszki manny„ Prowincja pełna smaków”, a Filip i Daniel inspirowali się książką Harry Poter przygotowując ciastka serowe i zupę dyniową, o której w swej twórczości wspominał Kraszewski.

Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ W MUZEUM ZIEMI RAWICKIEJ

1 października 2014 r. uczniowie klasy II aw wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Ciąder – Hajnce i polonistką panią Arletą Białecką udali się do Muzeum Ziemi Rawickiej. Okazało się, że dla niektórych uczniów to pierwszy taki kontakt z Muzeum w Rawiczu.

Uczniowie zwiedzili stałą ekspozycję sal m.in. Etnograficznej, Bractwa Kurkowego, Kadeckiej i Portretowej. Z dużym zainteresowaniem zwiedzających spotkały się przedmioty związane z działalnością dawnych cechów rzemieślniczych, trofea Bractwa Kurkowego, historyczne mundury, czy też pamiątki związane z działalnością Korpusu Kadetów.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902765
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
157
1231
4524
24061
14829
4902765

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:14:26

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Byś prawym i uczciwym był człowiekiem...

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu jak co roku uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości na terenie Rawicza, co z pewnością stanowi lekcję patriotyzmu, której wartości i cele kolejno odsłaniały się podczas uroczystości. Polska, pielęgnowana w sercach Polaków przez 123 lata zaborów, wróciła na mapę Europy 11 listopada 1918 roku. Patriotyzm był zawsze uważany za ważną cechę narodową Polaków. Niestety wychowanie patriotyczne utraciło siłę wyrazu w naszych czasach. Dlatego obowiązkiem rodziców, nauczycieli i wychowawców jest wpajanie miłości do Ojczyzny młodym ludziom.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©